فهرست
چشمی در پست تخصصی/ تصمیم کی‎روش چیست؟
چشمی در پست تخصصی/ تصمیم کی‎روش چیست؟

چشمی در پست تخصصی/ تصمیم کی‎روش چیست؟

آی اسپورت – یکی از نکات غافلگیرکننده ترکیب دیروز استقلال حضور پادوانی در خط دفاع و بازگشت روزبه چشمی به پست اصلی خود یعنی هافبک دفاعی بود. جالب این که هر دو بازیکن و به ویژه چشمی نمایشی خوب ارائه کردند و به احتمال زیاد در بازی‎های بعدی هم، آنها در همین پست‌های تخصصی خود بازی خواهند کرد. اما سوال اینجاست که اگر این اتفاق بیفتد، ماجرای بازی کردن چشمی در خط دفاع تیم ملی چه سرانجامی خواهد داشت؟

در بازی تیم ملی ایران مقابل پاناما چشمی زوج پورعلی‌گنجی در خط دفاع بود. او یک پنالتی سختگیرانه داد و البته یکی دوبار هم دروازه تیم ملی را نجات داد اما به نظر می‌رسید هنوز با استانداردهای لازم در دفاع میانی فاصله دارد. در بازی بعدی مقابل ونزوئلا جلال حسینی به ترکیب اصلی برگشت و نمایشی بهتر و کامل‌تر را در خط دفاع تیم ملی ارائه داد. با این حال کی‌روش در نیمه دوم، امید ابراهیمی را به جای او وارد زمین کرد و او را هم در خط دفاع مورد آزمایش قرار داد.

به نظر می‌رسد زوج میانی خط دفاع تیم ملی در جام جهانی را حسینی و پورعلی‌گنجی تشکیل خواهند داد و کی‌روش این روزها به دنبال پیدا کردن یک ذخیره مطمئن برای خط دفاع تیم ملی است. او تا امروز بیشتر از همه روی چشمی نظر داشته و در هفته‎های اخیر او را در این پست آزمایش کرده است. اما بازگشت چشمی به پست اصلی‌اش در استقلال که اتفاقا تغییر مثبتی هم بود می‌تواند برنامه‌های کی‌روش را به هم بزند و او را مجبور به بازنگری در تصمیمش کند. بازی در خط هافبک در تیم باشگاهی و آزمایش در خط دفاع در تیم ملی می‌تواند به ضرر چشمی، استقلال و تیم ملی شود و شاید بهتر باشد کی‌روش به فکر فرد مناسب‌تری در خط دفاع برای جایگزینی احتمالی جلال حسینی و مرتضی پور علی‌گنجی باشد.

۴ ۱  
آی اسپورت
2017-11-21 14:52:00
نظر دهید

۱ نظر
امیرعباس
سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶، ۱۶:۳۳
البته بهتره با این سرعت قضاوت نکنید احتمالا با برگشت شجاعیان به ترکیب چشمی بازم می ره توی دفاع!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر