فهرست
شروع لیگ، شروع اعتراضات!
شروع لیگ، شروع اعتراضات!

شروع لیگ، شروع اعتراضات!

آی اسپورت – نیم‌فصل دوم لیگ برتر هنوز داغ نشده، ولی اعتراضات تیم‌ها به تصمیمات داوری در روزهای اخیر دوباره شروع شده و آینده نگران‌کننده‌ای را ترسیم می‌کند. امیر قلعه‌نویی قبل از بازی سپاهان مقابل سپیدرود در نشست خبری حاضر به صحبت نشد و تنها بیانیه باشگاه که در اعتراض به تصمیمات داوری و کمیته انضباطی بود، قرائت شد. آنها در حالی مدعی سکوت شدند که اعتراض‌شان را یک روز قبل از بازی را در قالب بیانیه باشگاه بیان کردند.

پرسپولیس هم از رقیبش عقب نماند و بعد از شکست مقابل فولاد مسئولان و بازیکنان اعتراضات تندی علیه داوری داشتند. تراکتورسازی هم پس از تساوی مقابل نساجی همین رویه را در پیش گرفت و تصمیمات داور را دلیل از دست رفتن دو امتیاز تیمش دانست.

اعتراض به داوران در لیگ برتر موضوع جدیدی نیست، ولی به نظر می‌رسد برای تیم‌ها به یک رویه تبدیل شده و باشگاه‌ها با این اعتراضات تلاش می‌کنند از سازمان لیگ امتیاز بگیرند. از طرف دیگر این اعتراضات قضاوت در مسابقات بعدی را سخت‌تر می‌کند و داوران نگران خواهند بود که بابت هر تصمیمی علیه این تیم‌ها ممکن است با هجمه شدیدی روبرو شوند.

رقابت در بالای جدول لیگ هجدهم بسیار نزدیک است و انتظار می‌رود با نزدیک شدن به پایان مسیر این حساسیت بیشتر شود. اگر اعتراضات تیم‌ها چه از طریق مصاحبه، چه از طریق بیانیه‌ها ادامه پیدا کند، لیگ برتر را از مسیر طبیعی و منطقی خارج  و فضای ورزشگاه‌ها را مسموم می‌کند.

از فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ انتظار می‌رود هرچه زودتر راه این اعتراضات را ببندد و اجازه ندهد که تیم‌ها با اهرم‌هایی که خارج از چارچوب زمین فوتبال دارند، به دنبال موفقیت باشند.

  ۱  
آی اسپورت
2019-02-11 23:39:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
آرش
سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷، ۰۰:۰۲
یعنی از فدراسیون انتظار دارید هر غلطی داوران کردن را با قلع و قمع کردن باشگاهها سرکوب کنه . واقعا احمقانه است بجای برخورد شدید با داوران خطا کار و تاثیر گذار در نتایج بازیها بخواهند طوری عمل کنند که کسی یا باشگاهی جرات اعتراض نداشته باشه .
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر