فهرست
ریسک بزرگ مادرید
ریسک بزرگ مادرید

ریسک بزرگ مادرید

آی اسپورت - رئال مادرید بالاخره جانشین زین‌الدین زیدان را پیدا کرد و همانطور که امیدوار بود، قهرمان اروپا قبل از شروع جام جهانی موفق به انجام این کار شد. تا اینجا، همه چیز خوب است. اما اینکه نام جدید، مربی تیم ملی اسپانیا، خولن لوپتگی است، یک شگفتی بزرگ به وجود آورده و البته ریسکی بزرگتر برای رئال مادرید به حساب می‌آید.

لوپتگی که تنها یک بازی در دروازه تیم اول رئال مادرید ایستاده، فقط 20 بازی مربی تیم ملی اسپانیا بوده و کمتر از سه هفته قبل قراردادش را با اسپانیا به مدت دو سال تمدید کرد. برخی به نام او به‌عنوان جانشین زیدان اشاره کردند اما کسی آن را جدی نگرفت و انتظار نمی‌رفت این اتفاق بیفتد. رئال مادرید وقتی متوجه شد برای جذب موریسیو پوچتینو از تاتنهام شانسی ندارد، مربی‌های دیگری را هدف قرار داد از جمله یواخیم لوو مربی تیم ملی آلمان و تیته مربی تیم ملی برزیل که پاسخ منفی دادند. سه‌شنبه عصر از سوی باشگاه اعلامیه کوتاهی صادر شد که در آن به انعقاد قرارداد سه ساله با لوپتگی اشاره و اعلام شد که بعد از جام جهانی او روی نیمکت سفیدها می‌نشیند. اسپانیا که از جمله مدعیان قهرمانی جام جهانی محسوب می‌شود، فرداشب با پرتغال نخستین بازی خود را انجام می‌دهد اما خبر این انتصاب بر تمام مسابقات در اردوی اسپانیا سایه انداخت؛ نمی‌توان این را یک آماده‌سازی ایده‌آل برای جام جهانی دانست.

در حالی که مشخص نیست اخراج لوپتگی روی تیم و بازیکنانش چه اثری می‌گذارد، زمان‌بندی این اعلام هم باعث می‌شود آثار نامطلوب آن بر تیم به وجود بیاید.

علاوه بر آن به‌عنوان مربی هنوز به طور شایسته عملکرد لوپتگی مورد بررسی قرار نگرفته. او با تیم رده‌های سنی پایین اسپانیا دو قهرمانی اروپا دارد، پورتو را به یک‌چهارم‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا رسانده اما در پرتغال قهرمان لیگ نشده و از پورتو اخراج شده است. در تیم اسپانیا 14 برد و 6 تساوی دارد، در مقدماتی جام جهانی ایتالیا را 3 بر صفر شکست داده و در دیداری دوستانه آرژانتین بدون لیونل مسی را 6 بر یک در هم کوبیده اما هنوز تا حدودی امتحان نشده به نظر می‌رسد.

رادیو مارکا گزارش داده بازیکنان ملی‌پوش رئال مادرید از این انتصاب باخبر شده‌اند اما وقتی یک بازیکن دیگر تیم اسپانیا خبر را فهمیده، رئال تصمیم گرفته انتصاب را علنی کند. به هر دلیل، زمان‌‌بندی آن برای تیمی که مدعی قهرمانی است، مناسب نبود همچنین برای رئال مادرید در آستانه فصل 2019-2018 ضمن اینکه علامت‌های سوال درباره تناسبش با چنین کار طراز اولی وجود دارد. درست مثل زیدان، زمان درستی این انتخاب را مشخص می‌کند اما انتصاب لوپتگی برای مادرید ریسک بزرگی محسوب می‌شود.

مترجم: سیدعلی بلندنظر

۲    
آی اسپورت
2018-06-14 17:14:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر