فهرست
ذوب آهن و پیروزی صفر امتیازی!/ قعرنشین اما امیدوارکننده
ذوب آهن و پیروزی صفر امتیازی!/ قعرنشین اما امیدوارکننده

ذوب آهن و پیروزی صفر امتیازی!/ قعرنشین اما امیدوارکننده

آی اسپورت - بعد از حضور در رده های انتهایی جدول رده بندی و تلاش برای بقا در رقابت های لیگ در هفته های پایانی، ذوبی ها تلاش کردند تا تیم بهتری برای لیگ چهاردهم ببندند و دیگر در جایگاه هایی که تناسب چندانی با نام باشگاه شان ندارد دست و پا نزنند. آذری با یک رقم قابل توجه حدادی فر را در باشگاه نگه داشت و محسن مسلمان را نیز از پرسپولیس پس گرفت. مهم ترین اقدام نقل و انتقالاتی او اما امضای قرارداد با یحیی گل محمدی بود. یحیی پس از سپری کردن یک فصل درخشان در نفت و قرار گرفتن در رده سوم جدول و کسب سهمیه آسیا با باشگاهی که بازیکنانش جزو ستاره های گرانقیمت لیگ نبودند، به اصفهان رفت تا چالشی جدید را تجربه کند. همانند نفت، این مربی جوان برای ذوب نیز دست روی بازیکنان جوان گذاشت و به جز قاسم دهنوی، از خرید دیگر چهره های نام آشناتر فوتبال ایران برای تیمش جلوگیری کرد.  

در پایان هفته سوم رقابت های لیگ برتر، یحیی و تیمش در آخرین نقطه جدول رده بندی قرار دارند. پایین تر از نفت مسجدسلیمان و استقلال اهواز و  در رده شانزدهم. آن ها فصل را با شکست در قم آغاز کردند. نمایش ذوب برابر صبا امیدوارکننده نبود اما شاید اگر حسن زاده دقت بیشتری به خرج می داد، همه 3 امتیاز آن مسابقه می توانست سهم سبزها باشد. در دیدار هفته دوم با تراکتور، ذوبی ها کمی بهتر شدند اما نتوانستند به نتیجه ای بهتر از تساوی بدون گل دست پیدا کنند. بهترین بازی تیم اصفهانی در این سه هفته، امروز در ورزشگاه آزادی انجام شد. این تیم تقریبا در تمام دقایق مسابقه تیم برتر زمین بود و در روز ضعیف پرسپولیس، صاحب موقعیت های گل خوبی شد که همه آن ها از دست رفتند و بر خلاف روند بازی، این قرمزها بودند که با فرصت طلبی طارمی تک گل مسابقه را به ثمر رساندند. این نتیجه، پیوند دهنده ذوب آهن با آخرین رده جدول بود.

کسب یک امتیاز از 3 مسابقه، به این معنی ست که گل محمدی شروع بدی را در اصفهان پشت سر گذاشته و برای قرار دادن تیمش در مسیر پیروزی کار دشواری پیش رو خواهد داشت. با این وجود، مجموع نمایش های این تیم، به ویژه آنچه که امروز در ورزشگاه آزادی دیدیم، نشان می دهد پیوند ذوب با قعر جدول دوام چندانی نخواهد داشت. آن ها ارائه گر فوتبالی زیبا، روان و روی زمین هستند و در زمینه موقعیت سازی نیز پتانسیل های خوبی دارند اما باید برای مشکل گلزنی خیلی زود چاره ای بیاندیشند. چرا که این ضعف موجب شده نتایج این فصل ذوب، سنخیتی با استحقاق این تیم نداشته باشد. تیم یحیی در صورت استفاده بهتر از موقعیت ها، با این سبک بازی می تواند فصل را در رتبه ای بسیار خوب به پایان ببرد. همین حالا در فضای مجازی آن ها به سبب بازی برترشان، بیشتر از دایی و پرسپولیس کسل کننده اش ستایش می شوند. این ستایش ها البته تنها در صورتی پایدار خواهند ماند که به کسب نتیحجه در هفته های آتی ختم شوند. 

  ۳  
آی اسپورت
2014-08-15 22:55:56
نظر دهید
۳ نظر
شهریار
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۳، ۰۰:۱۱
حالا همین یحیی بیاد پرسپولیس از علی دایی هم ضهیف تر میشه!
امیر
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۳، ۰۰:۴۴
هو الرزاق...رپرتاژ خوبی بود
یه لُنگی
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۳، ۰۷:۴۹
یحیی به ما لُنگیا که میرسه فقط مربی نیست وگرنه تو هر تیمی باشه خوب نتیجه میگیره.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر