فهرست
گزارش روز : طارمی؛ پدیده‌ای که پدیده را نیمکت‌نشین کرد
گزارش روز : طارمی؛ پدیده‌ای که پدیده را نیمکت‌نشین کرد

گزارش روز : طارمی؛ پدیده‌ای که پدیده را نیمکت‌نشین کرد

آی‌اسپورت-پرسپولیس طعم پیروزی در لیگ چهاردهم را بالاخره با گل‌زنی یک جوان 22 ساله چشید که پیش از آغاز لیگ چهاردهم تنها 248 دقیقه حضور در سطح اول فوتبال ایران را تجربه کرده بود. مهدی طارمی، همان جوان بوشهری است که پرسپولیس را از بحران نجات داد و عنصر \"فرصت برای کام‌جوئی\" را تقدیم علی دائی کرد.
علی دائی که انگار در پرسپولیس رسالت یافته است که تا آقای گل لیگ آزادگان را با یک پرواز چارتر راهی لیگ برتر کند و لقب پدیده را به آن‌ها اعطا کند، پس از تجربه‌ی موفق خرید محمد عباس‌زاده، به سراغ مهاجم گل‌زن ایرن‌جوان بوشهر رفت، مهاجمی که در لیگ آزادگان (فصل 93-92) موفق به زدن 12 گل در 22 بازی شده بود و علاوه بر کسب عنوان آقای گلی، عنوان برترین بازیکن فصل را نیز از آن خود کرده بود. او در این فصل در مجموع 1865 دقیقه برای اثبات ارزش‌های فنی خود فرصت حضور در میدان را یافت.
به گزارش آی‌اسپورت، مهدی طارمی متولد 27 تیرماه 1371 در بوشهر است و اکنون تنها 22 سال دارد. طارمی که محصول باشگاه ایران‌جوان است، در 19 سالگی با حضور شاهین بوشهر در لیگ برتر با نظر حمید استیلی راهی این تیم شد و در لیگ دهم و یازدهم در این تیم حضور داشت.
طارمی کار خود در لیگ برتر را در قامت یک تعویض طلائی آغاز کرد. او در دیدار برابر نفت تهران با نظر حمید استیلی، سرمربی وقت شاهین بوشهر جای مهدی نوری را در زمین گرفت و گل تساوی‌بخش شاهین را به ثمر رساند. این گل‌زنی سبب شد تا برای نخستین‌بار برابر صنعت نفت آبادان در ترکیب اصلی به میدان برود. طارمی پس از این دیگر در ترکیب اصلی به میدان نرفت و با وجود این‌که در لیگ یازدهم نیز در این تیم حضور داشت، تنها پنج مرتبه به عنوان بازیکن ذخیره به میدان رفت و دیگر موفق به زدن گل نشد.
آقای گل لیگ آزادگان پس از سقوط شاهین به ایران‌جوان پیوست و در نهایت با پیراهن این تیم اوج گرفت و خود را در رأس برنامه‌های جوان‌گرائی علی دائی قرار داد. دائی که لیگ چهاردهم را با محمد عباس‌زاده، پدیده‌ی لیگ سیزدهم و رضا نوروزی آغاز کرد و در هر دو بازی مهدی طارمی را به عنوان جانشین این دو مهاجم که موفق به گل‌زنی نشده بودند وارد میدان کرد تا طارمی تنها 8 دقیقه در طول دو مسابقه فرصت گل‌زنی داشته باشد.
با این وجود همان‌طور که صبر دائی در مورد مهدی سیدصالحی کم بود و عباس‌زاده به عنوان یک آلترناتیو حاضر و آماده با گل‌زنی او را به نیمکت دوخت، مهدی طارمی نیز تاریخ را تکرار کرد و پدیده‌ی لیگ را نیمکت‌نشین کرد و در اولین حضور در ترکیب اصلی جواب اعتماد دائی را با یک گل‌ سه‌امتیازی پاسخ داد.
طارمی برای رسیدن به ترکیب اصلی یک تیم در لیگ برتر 1344 روز و برای زدن دومین گل خود در تاریخ لیگ برتر 1350 روز صبر کرد که این خود می‌تواند دلیلی محکم برای انگیزه‌های جوانی باشد که تشنه‌ی گل‌زنی است.

  ۳  
آی اسپورت
2014-08-16 10:22:45
نظر دهید

۳ نظر
رسول حسنعلی زاده
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۳، ۰۹:۵۷
حالا بابا یه گل زده باز این بوشهریا فکر کردن خبریه
خدا هم میدونه به کی شاخ بده
-
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۰:۳۶
کیسه هم بره بازیکن تیم های دیگه رو بخره،امسالم نورالهی و طارمی رو کردیم ...تازه فاطمی و کمندانی و اسماعیل زاده رو هم هست،
یه پرسپولیسی
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۱:۴۴
بازیکن نیستش که اون توپو دیگه عمه احمدی نژادم گل میکرد
کل بازی فقط توپ لو میداد پرسپولیسم باس3تا میخورد علی داییه آشغال
علی فقط کریمی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر