فهرست
یادداشت روز: لیورپول و مشکلات جدایی سوارس/ اتوئو چاره کار نیست
یادداشت روز: لیورپول و مشکلات جدایی سوارس/ اتوئو چاره کار نیست

یادداشت روز: لیورپول و مشکلات جدایی سوارس/ اتوئو چاره کار نیست

آی اسپورت- این اجتناب ناپذیر است که خروج لوئیس سوارس به سمت سواحل اسپانیا ، نگرانی های زیادی در مورد اینکه چه کسی در فصل آینده به عنوان اسلحه اصلی لیورپول در خط حمله به حساب می آید، به جا گذاشته است. جدیدترین اسمی که برای انتقال به لیورپول مطرح شده است ساموئل اتوئوست.

اتوئو، پس از ترک چلسی در اوایل تابستان، در حال حاضر بازیکن آزاد به حساب می آید. وی در حال حاضر در حال مذاکره با باشگاه مرسی سایدی است و ممکن است او را با دستمزد هفتگی  135000 پوند در مرسی ساید ببینیم.

همین حالا هم برندان راجرز تلاش کرده است با امضای یک قرارداد 4 میلیون دلاری با ریکی لمبرت از ساوتهمپتون  بتواند اثر خروج لوئیس سوارس را کمی کنترل کند. با این حال، تفاوت این بازیکن انگلیسی در سن، سبک و کیفیت کلی به این معنی است که او به هیچ وجه نمی تواند جایگزین مستقیم سوارس باشد.

لمبرت در بازیهای پیش فصل موفق به گلزنی نشد و در حال حاضر شک و تردیدهایی در مورد ارزش او برای باشگاه جدیدش وجود دارد اما راجرز به توانایی این بازیکن 31 ساله اعتقاد دارد. او در این مورد به شبکه اسکای اسپورت گفت:\" نباید به  ریکی لامبرت برای گلزنی فشار آورد. ریکی لمبرت به عنوان یک عضو بسیار با ارزش برای تیم به اینجا آورده شده است. او این نکته را در تمام دوران کاری خود ثابت کرده است. او در هر سطحی که در آن بازی کرده، توانسته گلزنی کند.
\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/82f517e87f1.jpg\"او برای تیم ملی بازی کرده و توانسته گل بزند. با ساوتهمپتون نیز  در دو فصل  گذشته گل های زیادی زده است. بنابراین نیازی نیست که او را تحت فشار قرار دهیم، او در 32 سالگی نیاز دارد تا عضوی از باشگاه باشد و  برای ساختن بخشی از تاریخ باشگاه کمک کند. او یکی از حامیان بزرگ این باشگاه است و در حال حاضر او اینجاست تا کاری انجام بدهد  و من برای انجام این کار به او اعتماد دارم. او این کار را به خوبی انجام خواهد داد.

دیووک اوریگی  نیز از لیل خریداری شده اما این بازیکن جوان  فصل 15-2014 را برای کسب تجربه در لیگ فرانسه سپری خواهد کرد؛ این امر  به این معنی است تاثیر حضور او تا فصل آینده احساس نخواهد شد.

اتوئو بدون شک یک بازیکن کهنه کار با سابقه درخشان است، اما  حضور او در استمفورد بریج، که اولین حضور او در لیگ برتر بود، نشان داد که این بازیکن دوران نزول خود را آغاز کرده است. در 33 سالگی ، این بازیکن کامرونی نمی تواند  همان طراوتی را که لوییز سوارس به عنوان بازیکن برتر فصل 14-2013 لیگ جزیره به لیورپول می داد، به این تیم ببخشد؛ چیزی که قرمزها بدون شک تلاش خواهند کرد تا چیزی مانند آن بدست آورند.

در تمام 41 بازی که اتوئو فصل گذشته با پیراهن چلسی به میدان رفت، در مجموع 14 گل به ثمر رساند، و شاید مهمتر از آن فقط هفت پاس گل داد؛ در حالی که کمک به گلزنی و دادن پاس گل بخش مهمی از فعالیت های سوارس در فصل گذشته بود.

در حالی که با این خرید باشگاه می تواند در بودجه نقل وانتقالات خود صرفه جویی کند. با این حال خرید اتوئو یک معامله پر هزینه به نظر می رسد.

البته دنیل استوریج تمام تلاش خود را برای برآورده ساختن نیاز لیورپول به گلزنی خواهد کرد و پس از بازی به عنوان زوج خط حمله سوارس در فصل گذشته، این اتفاق که او را در این فصل به عنوان گزینه اصلی خط حمله لیورپول ببینیم، بسیار جذاب خواهد بود.

با این حال، راجرز ممکن است این سوال را از خود بپرسد که آیا بازیکن سابق چلسی و منچستر سیتی واقعا توانایی کمک به تیم را در رقابتهای لیگ برتر و لیگ قهرمانان را دارد. (حتی اگر سایر مسابقات داخلی را در نظر نگیریم)

همانطور که همه شواهد نشان می دهد، این فرمول لیورپول، قبل از اینکه حتی قابل آزمایش باشد، نیاز به یک ابزار مهم دیگر دارد. اگر مردان راجرز واقعا بخواهند باز گشت خود به جمع باشگاههای برتر اروپایی تکمیل کنند، نیاز است تا جاه طلبی بیشتری از سوی باشگاه  نشان داده شود؛ البته این کار به جای حرف زدن نیازمند اقدامات عملی است.
\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/82f517e87f2.jpg\"لیگ برتر در فصل 15-2014 یک مرحله گذار مهم برای لیورپول خواهد بود، که در آن یا  باشگاه بر موفقیت چشمگیر فصل گذشته سرمایه گذاری می کند و یا مثل اتفاقاتی که برای تاتنهام فصل رخ داد، ممکن است آنها سرمایه عظیم نقل و انتقالات خود را هدر دهند و نتوانند به جمع بزرگان لیگ برتر و اروپا برگردند.

در چنین شرایطی، می توان گفت که اتوئو بازیکنی نیست که حتی در کوتاه مدت بتوان به او امیدوار بود. شاید استفاده از یک بازیکن قرضی دیگر، هم از لحاظ اقتصادی و هم در نتیجه گیری، کمک بیشتری بکند.

ستاره سابق بارسلونا و اینتر در گذشته نشان داده است که قدرت شگفت انگیزی برای تمام کنندگی در مقابل دروازه دارد، اما هر بازیکن با بالارفتن سن توانایی هایش را از دست می دهد، و اگر اکنون زمان اتوئو باشد، لیورپول نمی تواند به او پیشنهاد بدهد.

منبع: بلیچر ریپورت

ترجمه: امین نیک بخش

     
آی اسپورت
2014-08-16 11:21:30
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر