فهرست
هشدارهای سخت‌گیرانه‌ای که فرهاد دریافت کرد
هشدارهای سخت‌گیرانه‌ای که فرهاد دریافت کرد

هشدارهای سخت‌گیرانه‌ای که فرهاد دریافت کرد

آی اسپورت - پیروزی دیشب استقلال که در هفته گذشته امکانات مناسبی برای تمرین نداشت و تا چند روز قبل از بازی در پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا حتی نمی‌دانست در بازی شرکت می‌کند یا نه و حتی نمی‌دانست کجا میزبان الکویت خواهد بود، با 3 گل امیدبخش بود.

استقلال که باید بازی تدارکاتی مناسب برای رویارویی با الکویت برگزار می‌کرد، حالا شاید پس از پیروزی مقابل الکویت در امارات، برای بازی با الریان آماده‌تر باشد.

استقلال دیروز ریتم نیم‌فصل اول را نداشت و این بدیهی بود. تغییر مربی و هفته‌ها تمرین و بازی بدون مربی، استقلال را از آهنگش خارج کرده بود و فرهاد مجیدی بی‌شک فرصت بیشتری می‌خواهد تا آهنگ جدیدش را بسازد. شاید یکی از کوشش‌های فرهاد این باشد که نشانه‌های مثبت تیم استراماچونی در استقلال زنده بماند اما حفظ آن پروژه موفق فنی کار ساده‌ای نیست و دقت و تبحر می‌خواهد.

استقلال اگرچه از نظر فرم دیشب به تیم استراماچونی شباهت داشت اما در اجرا تفاوت‌های بسیاری را نشان داد. بخشی از این تفاوت‌ها البته به تمرینات نامنظم -به دلیل زمین نامناسب تمرین- و به سفر توأم با سرگردانی تیم به امارات مربوط است اما در استقلال آن هماهنگی‌های سابق بین زوج‌ها و ترکیب‌های کوچک وجود نداشتند.

استراماچونی بازی استقلال را در تکه تکه زمین ساخته بود. او بازی‌های کوچک می‌ساخت تا بازی بزرگتر را بهتر اجرا کند اما استقلال دیروز مقابل الکویت آن بازی‌های کوچک را به بهترین نحو اجرا نمی‌کرد.

برای فرهاد مجیدی شناسایی استقلال تازه شروع شده است. هر چقدر او از استقلال شناخت داشته باشد، شناخت از زاویه سرمربی حکایت دیگری دارد، چون شناسایی توأم با مسئولیت، مربی را مجبور به دقت و ظرافت بیشتر می‌کند.

مجیدی برای مربیگری در استقلال به ذهنی آرام و خلاق نیاز دارد، فارغ از این جدل‌های روزهای اخیر. عصبانیت از آنچه بر استقلال می‌گذرد البته لازم است اما تمرکز و آرامش هم لازم است تا مجیدی بتواند مسیرهای درست فنی را انتخاب کند.

بازی با الکویت برای فرهاد مجیدی بهترین فرصت بود تا با تیمش به عنوان سرمربی یک تجربه نزدیک در یک بازی حساس داشته باشد. این تجربه برای مجیدی می‌تواند برداشت‌های تازه درباره تیمش بسازد. استقلال باید سه‌شنبه مقابل الریان بازی کند و آن بازی می‌تواند خطرناک‌تر باشد.

فرهاد مجیدی اولین تجربه‌هایش روی نیمکت استقلال در پلی‌آف آسیاست. بازی‌های پرخطری که مجیدی را برای لیگ برتر و ادامه مسیرش در لیگ قهرمانان آسیا آماده می‌کند. او شدیدترین اضطراب را در آغاز کارش با استقلال تجربه کرده و تجربه این اضطراب می‌تواند در آینده استقلال را به تیم خوشفکرتر و جدی‌تری تبدیل کند.

فرهاد مجیدی دیشب به چشم دید که خط دفاعش می‌تواند خطر را به خط دروازه برساند. صحنه‌هایی که حسین حسینی درخشید، تذکری برای دفاع استقلال است. استقلال با استراماچونی هم به ایده‌آل‌هایش در دفاع نرسیده بود اگرچه دفاع ۳ نفره استقلال با استقبال همه مواجه شد اما هنوز خط دفاع با آرایش جدید به کار و آموزش نیاز داشت. این کار و آموزش حالا مسئولیت جدید مجیدی است.

استقلال تا بازی با الریان فرصتی ندارد و با توجه به اینکه پروازش به قطر مستقیم نیست، حتی فرصت برگزاری یکی دو جلسه تمرین مناسب هم وجود ندارد. این کار را برای مجیدی سخت می‌کند چون او حالا نیاز دارد که تیمش را با هشدارهای جدید فنی مواجه کند و زمان برای این کار کوتاه است. استقلال باید این هشدارهای سخت‌گیرانه را دریافت کند.

 

ایران ورزشی 

۷    
آی اسپورت
2020-01-26 11:47:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر