فهرست
طلسمی که نشکست؛ ایران بدون بهترین بازیکن زمین
طلسمی که نشکست؛ ایران بدون بهترین بازیکن زمین

طلسمی که نشکست؛ ایران بدون بهترین بازیکن زمین

آی‌اسپورت- بهترین بازیکن زمین باز هم از ایران انتخاب نشد تا این طلسم برای ایرانی‌ها همچنان پابرجا باقی بماند.  تیم ملی ایران با وجود این که توانست مراکش را در اولین بازی جام‌جهانی شکست داده و کار بسیار بزرگی انجام دهد اما باز هم نتوانست یک طلسم را بشکند. در این بازی بهترین بازیکن زمین از میان بازیکنان حریف انتخاب شد و این امین حارث بود که توانست این عنوان را بدست بیاورد. انتخاب بهترین بازیکن زمین به این شکلی که امروز انجام می‌شود از جام‌جهانی ۲۰۰۲ انجام گرفت و در سومین جامی که ایران در این رقابت‌ها حضور داشته تا الان هیچ بازیکن ایرانی نتوانسته این عنوان را بدست بیاورد.

در سال ۲۰۰۶، ایران در بازی مکزیک و پرتغال بازنده بود و طبیعی بود که  بهترین بازیکن زمین از تیم حریف باشد. دکو که اولین گل پرتغال را زد و عمر براوو که دو گل مکزیک مقابل ایران را به ثمر رساند به عنوان بهترین بازیکنان زمین انتخاب شدند. در بازی مقابل آنگولا که توانستیم تک گل خورده را جبران کرده و یک امتیاز بگیریم باز هم زی‌کالانگا از آنگولا این عنوان را بدست آورد.

در جام‌جهانی ۲۰۱۴ هم این اتفاق تکرار شد. در بازی با آرژانتین، مسی به عنوان زننده تک گل بازی بهترین بازیکن شد در بازی با بوسنی هم ادین ژکو که اولین گل تیمش را به ثمررساند بهترین نمره را از کارشناسان بازی گرفت. در بازی با نیجریه که با نتیجه مساوی به پایان رسید باز هم ایران سهمی از این عنوان نداشت و اوبی میکل بهترین بازیکن زمین بود.

اولین برد تیم ملی ایران در سه جام‌جهانی اخیر هم نتوانست این رکورد را بشکند. بازی هجومی‌تر مراکش در ۹۰ دقیقه باعث شد تا این عنوان به امین حارث برسد و ایرانی‌ها هم‌چنان بدون سهم از این جایزه باقی بمانند.

 

 

۴    
آی اسپورت
2018-06-16 02:24:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر