فهرست
نگاهی به مدعیان فصل جدید لیگ برتر (5): منچستر یونایتد
نگاهی به مدعیان فصل جدید لیگ برتر (5): منچستر یونایتد

نگاهی به مدعیان فصل جدید لیگ برتر (5): منچستر یونایتد

آی اسپورت- شاید این کار هرسال ماست که این جمله هارا تکرار کنیم ولی این فصل باید به انتظار مهیج ترین فصل لیگ برتر نشست. تغییرات مربیان، خرید چندین ستاره جدید و ذات مهیج فوتبال جزیره از همین حالا ما را بی قرار شروع فصل جدید لیگ برتر کرده است. در این میان تکلیف قهرمانی از دایره تیم های خاصی  مشخص می شود. درست است که تاتنهام در چند فصل اخیر همیشه در بین چند تیم بالای جدول جولان داده و بعضاً توانسته جواز صعود به لیگ قهرمانان را بدست آورد ولی پس از رفتن گرث بیل و تغییرات بسیار در ارنج و بر روی نیمکت حالا دربهترین حالت پوچتینیو سعی خواهد کرد در اولین فصل تلاش به تثبیت موقعیت خود در وایت هارت لین کند. یا اورتون که حتی با خرید لوکاکو هنوز نمیتواند تنه به تنه بزرگان لیگ حرکت کند. از این رو ما برای آگاهی هرچه بیشتر شما به بررسی تیم های مدعی قهرمانی این فصل لیگ برتر انگلیس می پردازیم:

رتبه فصل گذشته در لیگ برتر: هفتم

بهترین گلزن تمام رقابتها: وین رونی 19 گل

وضعیت در جام FA : حذف در راند سوم

وضعیت در جام اتحادیه: حذف در نیمه نهایی

وضعیت در لیگ قهرمانان اروپا: حذف در یک چهارم نهایی

 

از مربی که تابه حال هیچ جام بزرگی در زندگیش فتح نکرده تا مربی که تمام جامهای ممکن را کسب کرده است، امسال منچستر برای دومین سال متوالی با مربی جدیدی وارد کورس خواهد شد. اینبار نیز با تفکرات غیرقابل پیشبینی یک مربی باتجربه.

در مقایسه با خرابکاری فصل گذشته نقل و انتقالات که از ابتدا توقعات را بطور محسوسی کاهش داد امسال اشتباهات در خریدها کمتر شده است. خرید لوک شاو و آندر هررا برای حضور در ترکیب اصلی لازمه تغییرنسل در این فصل یونایتدهاست. و پس از نمایش تبحر لویی فن خال در جام جهانی با تیم بی ادعای هلند حالا هوایی در الدترافورد دمیده شده که از ماه سوم حضور مویس مفقود شده بود: خوشبینی. پل اسکولز عقیده دارد که ونگال یک نبوغ درونی در خود دارد که برای مربیگری در الدترافورد ضروری است. یونایتدها حالا درحال گردگیری از ویرانه پارسالشان هستند که تا به حال در 24 سال گذشته بی سابقه بوده است. هفتم شدن در لیگ و عدم کسب سهمیه حضور در اروپا. حتی باشگاه ابرستویث ولز((Aberystwyth Town FC  که توانسته سهمیه انتخابی لیگ اروپا را کسب کند یونایتدها را بدلیل این ناکامی به تمسخر گرفته. تمرکز یونایتد امسال بر روی مسابقات داخلی خواهد بود مشخصاً پرکردن فاصله 22 امتیازی فصل گذشته با همشهری قهرمانشان منچستر سیتی.
\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/22d5392f241.jpg\"سرمربی: لوئی فن خال طبق گفته روبن یک \"چیز\" طلایی دارد! به عبارتی دیگر سرمربی سابق بایرن، بارسلونا و آژاکس مربی خوش شانسی است. او یکی از با کیفیت ترین مربیان دنیاست.

برداشت منطقی: بی انرژی با یک سوراخ شبیه دونات در خط هافبک، یک خط حمله با پاس های بی رمق، بدون هیچ دفاع شاخص و کلی بازیکن تاریخ مصرف گذشته که غوطه ور در افتخارات قبلی لیست یوناتید را پر کرده اند. این برایند فصل گذشته یونایتد است.

واقعیت: یک لحظه وصیت نامه نوشتن را بی خیال شوید! با اینکه آنها فصل پیش حسابی گند زدند ولی اگر آنها درس خوبی گرفته باشند هنوز به اندازه کافی استعداد در الدترافورد حضور دارد که اشتباهات فصل گذشته را تکرار نکنند و بتوانند برای قرارگرفتن در جمع چهارتیم بجنگند.حداقل!

نقشه تاکتیکی: منتظر غیرمنتظره ها باشید. حالا این تیم دست فن خال است. او کسی است که دیوید آلابا را از هافبک هجومی تبدیل به یک دفاع چپ بی نظیر کرد و او کسیست که درک کویت را برای نخستین بار در بال دفاعی به بازی گرفت. از حالا اینکه چه بازیکنی در یونایتد قرار است متحول شود تبدیل به یکی از حدس های جذاب در محافل شده. 2-3-5 مثل هلند؟ این هم ممکن است.

درس های فصل گذشته: به ابتدا برگردید. اگر یک کار را بارها تکرار کردن و انتظار نتیجه ای متفاوت گرفتن حماقت است یونایتدها در فصل گذشته احمق های مجنونی بودند که دست از سانتر کردن برای سنتر فورواردشان بر نمی داشتند، درحالیکه اصلا مهاجم هدفی در تیم تعریف نشده بود. هیچ تیمی به اندازه بچه های مویس در فصل گذشته سانتر بر روی دروازه انجام نداده بودند اما دستاورد یونایتد از این به اصطلاح تاکتیک ناچیز بود. تمرین بر روی برنامه های شروع مجدد پیشنهاد ماست. یونایتد بیش از هر تیم دیگری در راه کسب بیستمین مقام قهرمانیش از ضربات ایستگاهی استفاده کرد( 22 گل) ولی سال گذشته این تعداد به کمتر از نصف کاهش پیدا کرد. کمتر از سیتی، لیورپول و البته چلسی.

نقاط قوت: در ترکیب تیم هنوز نابغه های باکیفیتی وجود دارند. دیوید دخه آ جایگزین قطعی ایکر در تیم ملی اسپانیاست، خوان ماتا باید این فصل باز پیشرفت کند و وین رونی تنها 34 گل تا بهترین گلزن تاریخ یونایتد فاصله دارد.
\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/22d5392f242.jpg\"
نقاط ضعف: الدترافورد اصلا در فصل گذشته ترسناک نبود. هفت شکست خانگی بدترین رکورد شیاطین سرخ از سال 73-74 بود.

نیاز به تقویت: اکثر بازیکنان در سال گذشته عملکردی پائین تر از حد انتظار داشتند. اشلی یانگ و نانی عمده اشتباهات را مرتکب می شدند همچنین فیل جونز و کریس اسمالینگ پسرفت عجیبی در پرونده شان ثبت کردند. همینطور مروان فلینی 27.5 میلیونی که هیچکاری برای اثبات بدردبخور بودن خود انجام نداد. شینجی کاگاوا باید به لیست آخرین فرصت ها وارد شود.

ستاره آینده: جیمز ویلسون. فوروارد 18 ساله که با زدن 2 گل برای شیاطین سرخ دربرابر هال سیتی در آخرین بازی خانگی فصل اسم خود را بر سر زبانها انداخت. همه مربیان تیم های جوانان حالا شیفته به خدمت گرفتن او هستند. او که با این سن کم در همه رده های زیر 18، زیر 19، زیر 21 و در تیم اصلی امسال گلزنی کرده است.

آیا می دانستید: نامزد دخه آ، ادورن خواننده پاپ برای بازی سیمز 3 (Sim 3) آهنگ (natty ditty December 25th ) را خوانده است؟

پیشبینی: فن خال هلند را به جمع چهار تیم پایانی جام جهانی رساند و بدون فشار بازیهای وسط هفته اروپایی او باید حداقل با یونایتد نیز موفق به این کار شود.

رتبه در آخر فصل: چهارم

شانس قهرمانی در لیگ برتر: یک به 5

شانس کسب سهمیه لیگ قهرمانان: 3 به 5

بازیکن کلیدی: روبین فان پرسی: مصدومیت خرید 24 میلیون پوندی یونایتد را تقریبا از پیش فصل تاآخرین روز آزار داد تا جایی که او تنها در 21 بازی توانست حضور یابد. اگر چه با زدن 12 گل و 3 پاس گل او نشان داد که چه فوروارد کشنده ایست. رفاقت او با ونگال میتوان برگ برنده یونایتدها در این فصل باشد.
\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/ee8c1c6a1b3.jpg\"دیدگاه 2 آتیشه ها:بریان واترز: این دارنده بلیط فصلی از سال 98 تاکنون اعتقاد دارد شینجی کاگاوا احتیاج به بیشتر دیده شدن دارد. این فصل برای ما متفاوت خواهد بود چرا که یک رئیس باتجربه باز در مسند کار قرار گرفته است. اگر قرار باشد بازیکنی از یونایتد جدا شود او تام کلورلی است. من حاضرم او را برای خروج از باشگاه کول کنم! واقعا افتضاح! اگر قرار باشد چیزی در باشگاه بهبود یابد آن فاصله بین هیئت مدیره و طرفداران است که متاسفانه درحال گسترش است. به نظرم این فصل نیک پاول پدیده خواهد شد. فصل قبل در ویگان زمانیکه بصورت قرضی بازی می کرد همه چشم ها را خیره کرده بود. برای من بهترین بازیکن حریف سرخیو آگروست. دردآورد است ولی باید اذعان کنم که فوروارد باورنکردنیست. ما این فصل رتبه سوم را کسب خواهیم کرد هرچند که قلبم می گوید با فن خال ما قهرمان خواهیم شد. آیا زمان آن رسیده که رونی در پست هافبک بازی کند؟ نه هیچوقت و مطمئن هستم که او نیز هیچوقت قبول نخواهد کرد.

 

منبع: مجله فور فور تو (four four two)

ترجمه: محمدرضا اسماعیل زاده

  ۱  
آی اسپورت
2014-08-16 12:37:51
نظر دهید

۱ نظر
-
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۳۶
منچستر امسال میره چمپیون شیپ.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر