فهرست
گفتگوی خواندنی میلان با روزنامه بلیچ: اولین چیزی که در ایران حس می شود تحریم هاست/ هواپیماهای اینجا کمی از من جوانترند/ قیمت سوخت در اینجا واقعا ارزان است
گفتگوی خواندنی میلان با روزنامه بلیچ: اولین چیزی که در ایران حس می شود تحریم هاست/ هواپیماهای اینجا کمی از من جوانترند/ قیمت سوخت در اینجا واقعا ارزان است

گفتگوی خواندنی میلان با روزنامه بلیچ: اولین چیزی که در ایران حس می شود تحریم هاست/ هواپیماهای اینجا کمی از من جوانترند/ قیمت سوخت در اینجا واقعا ارزان است

آی اسپورت-میلان یووانوویچ، مدافع صربستانی تیم فوتبال پدیده مشهد در خصوص چگونگی پیوستنش به این تیم تازه صعود کرده به لیگ برتر ایران به روزنامه صربستانی «بلیچ» صحبت کرده است. میلان در این باره گفته است: توماس هسلر که مدیرفنی تیم و مشاور کادرفنی پدیده است به همراه علیرضا مرزبان، سرمربی این تیم من را برای بازی در لیگ برتر ایران متقاعد کردندآنها اطلاعات خیلی زیادی از فوتبال صربستان ندارند و بیشتر در خصوص فوتبال یوگسلاوی سابق و بازیکنان سرشناس آن دوره با هم صحبت می‌کنیم.
وی در خصوص تجربه متفاوتش در ایران اظهار داشت: تا حدود زیادی به حضور در ایران عادت کرده‌ام. در کل تا کنون در تمام کشورهایی که در آنجا زندگی و بازی کرده‌ام خودم را با شرایط آن کشور مطابقت داده‌ام. من هم چون در کشور آنان زندگی می‌کنم به سنت‌ها و قوانین‌شان احترام می‌گذارم. اولین چیزی هم که در ایران حس می‌شود تحریم‌هایی است که روی توسعه فناوری تأثیر گذاشته است. بازی در لیگ ایران برای من تجربه‌ای جدید است.
مدافع پدیده در خصوص مقایسه لیگ فوتبال ایران با لیگ صربستان هم عنوان کردفوتبال ایران به آرامی در حال پیشرفت است. بازیکنان در لیگ ایران خیلی دونده هستند هر چند گاهی اوقات هم نیاز به این همه دوندگی نیست. به لحاظ تاکتیکی هم خیلی منظم نیستند. از جنبه زیرساختی هم فوتبال ایران به مراتب بهتر از فوتبال ماست. در ایران سرمایه‌گذاری روی این رشته ورزشی بیشتر و حضور تماشاگران هم در ورزشگاه‌ها خیلی بهتر است. باشگاه پدیده چندین سال پیش تأسیس شده است ولی در اولین بازی‌اش 15 هزار تماشاگر در ورزشگاه حضور پیدا کردند. پس از پیروزی در هفته دوم قرار است ورود هواداران به ورزشگاه آزاد و رایگان باشد که انتظار داریم تعداد 30 هزار نفر به ورزشگاه بیایندمالکان باشگاه هم قصد دارند تا ظرفیت ورزشگاه را در آینده به 60 هزار نفر برسانند.
یووانوویچ در توصیف شهر مشهد گفت: مشهد شهری زیارتی است که روزانه در حدود 2 میلیون زائر و توریست را پذیراست. مشهد سومین شهر مذهبی مسلمانان است.
این بازیکن صربستانی در پاسخ به این پرسش که «درست 15 دقیقه بعد از اینکه از تهران به سمت مشهد پرواز کردی هواپیمایی در پایتخت ایران سقوط کرد و 39 نفر هم جان خود را از دست دادند. نظرت در این مورد چیست؟» گفت: شنیدن این خبر خیلی تلخ بود. در اینجا سن هواپیماها تنها کمی از سن من جوانتر هستند. 95 درصد هواپیماهای ایران در حدود 22 سال است که در خطوط هوایی پرواز می‌کنند و به خاطر تحریم‌هایی که سال‌ها بر این کشور حاکم بوده اجازه تجهیز ناوگان هوایی یا نوسازی آنها وجود نداشته است. 
مدافع پدیده در این خصوص که «در 25 سال اخیر بیش از 2 هزار نفر در 200 سانحه هوایی جان خود را به خاطر همین تحریم‌ها و استفاده از قطعات دسته دوم در ایران از دست داده‌اند. واقعاً ترسی از این بابت نداری؟» عنوان کرد: (با خنده) فکر می‌کنم نباید این موضوع را به من می‌گفتید. در ایران قیمت بلیت هواپیما در حدود 40 تا 50 دلار است و این با قیمت تاکسی‌های کشور ما تقریباً برابری می‌کند. قیمت سوخت در ایران واقعاً ارزان است. به هر حال مشکلی از این بابت ندارم و با این چیزها زندگی می‌کنم.
مدافع صربستانی‌الاصل تیم ملی فوتبال مونته‌نگرو در خصوص آینده کاری‌اش هم گفتمدرک مربیگری‌ام را گرفته‌ام و در آینده به این حرفه روی خواهم آورد.
یووانوویچ 31 ساله در خصوص احتمال سرمربیگری‌اش در تیم ملی مونته‌نگرو در آینده هم گفت: نمی‌‌دانم، اگر پیشنهادی بشود چرا که نه.
  ۳  
آی اسپورت
2014-08-16 17:30:25
نظر دهید
۳ نظر
همایون
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۲۲
تازه چند روزه اومده ، اینقدر از ایران فهمیده. ماشالله ماشالله حتما وقتی می خواد بره از ما هم ایران شناس تر شده.
-
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۲۶
عزیزم قیمت سوخت وقتی برای تو ارزان میشه که 1 میلیارد حقوق سالانه تو هست/نه برای امثال ما که فوقش ماهی 1 میلیون و سالی 12 میلیون داریم!!!
Farzad
يكشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۳، ۰۰:۲۸
قیمت سوخت برای ما که اصلا ارزان نیست.تازه اگر ارزان هم بود دردی دوا نمیکرد، چون همه چیز در ایران 3، 4 برابر حالت عادیش قیمت داره و روزانه هم افزایش پیدا میکنه!!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر