فهرست
یک امتیاز+ کلی احتمال
یک امتیاز+ کلی احتمال

یک امتیاز+ کلی احتمال

آی اسپورت - صدرنشینی یکی از سخت ترین گروههای جام جهانی – یا به قول یکسری دوستان گروه مرگ -  تا روز چهارشنبه مربوط به تیم ملی کشورمان است. به دوستان منتقد حق می دهیم که نمایش تیم ملی به خصوص در 20 دقیقه ابتدایی اش باب میل آنها نباشد. به آنها حق می دهیم که بگویند تیم ملی با گل به خودی بازیکن حریف و با استفاده از فاکتوری به نام شانس توانسته رقیب قدرتمند افریقایی اش را شکست دهد اما چه بخواهیم چه نخواهیم، فعلا و تا روز چهارشنبه نام ایران در صدر جدول گروه B دیده می شود و حالا کی روش و شاگردانش و طرفداران تیم ملی امیدوارند رویایی که رسیدن به آن تا عصر روز جمعه محال به نظر می رسید – یعنی صعود از مرحله گروهی – با اتفاقاتی که در دو بازی بعدی تیم ملی و همچنین سایر بازیهای گروه دوم رخ داد – عملی شود اما چه اتفاقاتی باید رخ دهد که تیم ملی بتواند از گروهش صعود کند؟

با آن چیزی که از بازی پرتغال و اسپانیا دیدیم، پیروزی مقابل آنها اگر چه غیرممکن نیست اما فوق العاده سخت است. البته کی روش در یکی از مصاحبه هایش بعد از بازی با مراکش مدعی شده که تیمش را جلوی دو قدرت بزرگ فوتبال اروپا فقط برای دفاع به زمین نخواهد فرستاد. اگر بخواهیم به صورت خوشبینانه و البته منطقی به دو بازی بعدی تیم ملی نگاه کنیم، شاید بتوانیم از پرتغال یک امتیاز را بگیریم. اتفاقی که اگر عملی شود، مجموع امتیاز تیم ملی به 4 می رسد. اما 4 امتیاز برای صعود کافیست؟

جواب این سئوال بستگی به اتفاقاتی دارد که در بازیهای آینده گروه b‌ رخ خواهد داد. اتفاقاتی که اگر باب میل ما باشد، می توانیم شاهد صعود تیم ملی باشیم. اول از هر چیزی اگر قرار به پیروزی اسپانیا مقابل ایران است، باید امیدوار باشیم که آنها مراکش را هم شکست دهند تا 7 امتیازی شوند.

تیم بعدی پرتغال است. بهترین حالت برای ما پیروز نشدن آنها مقابل مراکش است. اگر این اتفاق رخ دهد و مراکش بتواند پرتغال را متوقف کند( بهترین حالت تساوی این دو تیم است) آن وقت کریس رونالدو و هم تیمی هایش حتی در صورت شکست تیم ملی مقابل اسپانیا هم نمی توانند به رتبه دوم جدول برسند.

اگر در روز آخر بازیها، ما بتوانیم پرتغال را متوقف کنیم 4 امتیازی می شویم و امتیازات پرتغال به عدد 3 می رسد. مراکش هم با شکست مقابل اسپانیا در همان یک امتیازی که از پرتغال گرفته می ماند و آنوقت ایران 4 امتیازی بعد از اسپانیا به عنوان تیم دوم راهی مرحله بعدی خواهد شد.

می دانیم که جمع شدن این احتمالات در کنار هم اتفاق راحتی نبود اما خب زیبایی فوتبال به همین است که در آن هیچ چیزی قابل پیش بینی و غیرممکن نیست. پس دوست داریم با این رویا و فکر جلو برویم.

۱۱ ۴  
آی اسپورت
2018-06-17 10:10:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
مجید10
يكشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷، ۱۰:۵۵
خخخخخ.بشین تا بشه!!!هوا ورتون داشته یه برد 200% شانسی! نگفتی #جونم-کیروش # چقدر-خوبیم-ما
بغداد بونجاح
يكشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۵۸
خفه خون میگیری لنگی وگرنه میام خودت و برانکو رو دوباره زخمی میکنما.
۷
کی روشی پور
يكشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۰۶
خخخخخخخخخخخخخخخ
علی
يكشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۲۳
اگر چه خیلی شیرینه ولی لطفا اینقدر رویا پردازی نکنید. تیم عزیز ما تا همین الانم بیشتر از توانش نتیجه گرفته. خواهش میکنم که انتظارات رو بالا نبرید در صورتی که نتایج این جوری که فرمودین نشه باعث دلسردی خیلی عمیقی میشه. فقط و فقط از بچه های عزیزمون میخوام که جنگجو و شجاع باشن و تمام توانشونو بذارن.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر