فهرست
تعویض های دایی و تغییری که رخ نداد/فشار وحشتناک ذوب از دقیقه 78 تا 5+90
تعویض های دایی و تغییری که رخ نداد/فشار وحشتناک ذوب از دقیقه 78 تا 5+90

تعویض های دایی و تغییری که رخ نداد/فشار وحشتناک ذوب از دقیقه 78 تا 5+90

آی اسپوت – علی دایی مسابقه ای را برد که تیم حریف  بیش از دو برابر تیم او صاحب موقعیت گل بود و اگر بی دقتی مهاجمان ذوب آهن  و  درخشش نیلسون کنار هم  قرار نمی گرفت پرسپولیس در بازی سوم فصل خود هم در رسیدن به سه امتیاز ناکام می ماند.
علی دایی خودش در کنفرانس بعد از بازی به این نکته معترف شد که ذوب آهن  در نیمه دوم به لحاظ مالکیت توپ و میدانداری بهتر کار کرده و بعضا تیم او را تحت فشار قرار داده است.دایی درست می گوید.این اتفاق از همان شروع نیمه دوم و با تحرک بیشتر محسن مسلمان و قاسم حدادی فر در خط هافبک ذوب آهن آغاز شد تا جایی که لحظه به لحظه عرصه بر خط دفاع پرسولیس تنگ و تنگتر می شد.
در نقطه مقابل پرسپولیس که ناگزیر باید حمله می کرد تا گل برتری را به ثمر برساند  مشغول دفاع شده بود و برای دقایقی طولانی بد بازی می کرد.فاصله وحشتناک مدافعان آخر پرسپولیس با مهاجمان این تیم و حفره بزرگی که در میانه زمین ایجاد شده بود باعث  شد تیم دایی به نمایش ضعیفش در  نیمه دوم ادامه دهد.البته اجرای کم نقص دفاع از سوی بنگر و نورمحمدی  و البته کمک دو مدافع کناری شان باعث شد ذوب آهن تا  دقیقه 78 با وجود در اختیار داشتن  بازی  در خلق موقعیت  ناکام بماند.
حالا بگذارید کمی به عقب تر  برگردیم.به دقیقه 63 و زمانی که دایی اولین تغیر خود را با اکراه و به خواسته دستیار اول خود و البته فریاد  و خواسته مکرر هوادارانش انجام داد.محمد عباس زاده  به عنوان اولین تعویضی تیم دایی وارد میدان شد  و جای رضا نوروزی را گرفت .یعنی یک مهاجم نوک  که بنا به شرایط مسابقه و سیستم تیمش مدام تکروی می کرد و توپ لو می داد بیرون رفت و مهاجم نوک دیگری به زمین آمد .اما مگر مشکل از خط حمله بود؟آیا در اختیار نداشتن توپ و دنبال توپ ذوبی ها دویدن تقصیر نوروزی بود که او باید تعویض می شد؟
دایی تعویض دومش را در دقیقه 70 انجام داد.آن هم در شرایطی که شدت پاسکاری و حفظ توپ ذوبی ها بیشتر شده و آنها حاکم مطلق توپ و میدان بودند.در این دقیقه رضا حقیقی جای نوراللهی به میدان آمد.یک هافبک دفاعی  به جای یک هافبک دفاعی دیگر اما سوال اینجاست که حقیقی برای چه آمد؟برای توپگیری در میانه میدان و قطع پاس های مسلمان،حدادی فر،دهنوی و مهاجمان شان؟ اگر به این هدف آمد که کاملا ناموفق بود .حال اینکه حقیقی در اجرای شرح وظایفش ناکام بوده یا ایراد بزرگ به سیستم تیم دایی برمی گردد بحث دیگری است که به شرایط ذهنی  و روانی حقیقی اربتاط دارد  که از نیمکت نشینی او متاثر است .
تعویض سوم دایی هم بعد از گل پرسپولیس انجام شد.دایی گلزن با روحیه تیمش را بیرون کشید و محمد نوری را به زمین فرستاد تا بلکه او موازنه میان زمین که به سود ذوب آهن برهم خورده بود را دوباره به شرایط نرمال برگرداند و  در حفظ نتیجه به کمک هافبک های تیمش بیاید.اما به دقت 15 دقیقه پایانی مسابقه  را تماشا کنید:
عباس زاده،نوری و حقیقی چقدر در پس گرفتن توپ از هافبک های ذوب آهن موفق  بودند و چقدر موفق به جلو نگه داشتن تیم شان شدند؟حقیقی چقدر از فشار حریف کم کرد و نوری چقدر در حفظ توپ در دقایقی پایانی موفق بود؟عباس زاده در خط حمله چقدر مدافعان ذوب آهن را به خود مشغول کرد  و در نهایت اینکه تعویض های پرسپولیس چقدر به تغییر جریان مسابقه به سود پرسپولیس کمک کردند؟
مگر نه اینکه خطرناک ترین موقعیت های ذوب آهن در فاصله دقیقه 78 تا 95  به وجود آمد؟واقعا اگر نورمحمدی ، بنگر و نیلسون که تا دقیقه 95 تحت فشار بودند فقط یک  بار  دچار اشتباه می شدند کسی به تعویض های اشتباه و تغییرات بی اثر دایی شک نمی کرد؟
حالا  و با ارائه نمایش منفعل از سوی بازیکنان تعویضی  پرسپولیس این پرسش به وجود می آید که آیا باید در شیوه اجرا دایی را مقصر دانست یا بازیکنانی مثل نوری،حقیقی و عباس زاده که ظاهرا نیمکت نشینی برایشان ثقیل است و زمانی که  به عنوان بازیکن ذخیره به میدان می آیند کارکرد لازم را ندارند؟ آیا دایی که می گوید ملاک بازی دادن به نفرات تیمش تمرین مناسب است از تمرین حقیقی،نوری و عباس زاده طی هفته گذشته  آنقدر راضی بوده که در بحرانی ترین شرایط آنها را به زمین بفرستد  و از آنها خواستار تغییر در جریان بازی باشد؟

  ۹  
آی اسپورت
2014-08-17 12:33:04
نظر دهید

۹ نظر
-
يكشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۳، ۱۲:۴۳
آی اسپورت چرا همیشه ضد علی دایی می نویسی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ فقط بلدی از قلعه نوعی تعریف کنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
-
يكشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۳، ۱۲:۴۶
مهندس جان میشه حالا بگی باید چه کار می کرد که اشتباه نباشه؟ نوری و حقیقی که اشتباه بودن. قبل از تعویض هم که توپ دست ذوبی ها بود. حالا شما بگو به جای نوری و حقیقی کی باید میومد تو زمین؟ فقط تو گزارشتون انتقاد می کنید ولی نمیگید که توان تیم و بازیکنا همین بوده. وقتی حقیقی هم مثل تیموریان بعد از جام جاهنی افت کرده، علی دایی چه کار کنه؟ وقتی نوری توان بازی 90 دقیقه ای رو نداره علی دایی چه کار کنه؟ وقتی ذوب آهن همه هافبک های خلاق لیگ رو توی تیمش احتکار کرده علی دایی چه کار کنه؟
ضمن اینکه ذوب آهن همیشه همینطور بازی می کرد و می کنه. مجتبی تقوی هم که مربیشون بود جلوی استقلال 10 تا موقعیت گل داشتن. پارسال هم جلوی پرسپولیس همینطور بازی کردن. چون حدادی فر و مسلمان نبض بازی رو با پاسهای دقیق و بی نقصشون در دست گرفته بودن.
-
يكشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۴۲
پول مفت و هنگفت چنان زیر زبون دایی مزه کرده که نمیخواد قبول کنه مربی نیس
مهدی
يكشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۴۶
خوشم میاد از وقتی پرسپولیس برده توپخونه تون بر علیه دایی به شدت فعال شده و دایم دارید می کوبیدش بکوبید عیب نداره آقای راهبر همه میدونن که تو شیفته و شیدای علی کریمی هستی و اینکه از دایی خوشت نیاد اصلا عجیب نیست فقط یه چیزو بدون اونم اینه که هرچقدر از دایی بیشتر انتقاد مغرضانه بکنی اون مصمم تر و در نهایت موفق تر میشه
-
يكشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۴۹
و سوال مهم تر اینگه
آیا دایی کلا مربی است ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
abbas
يكشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۵۴
دایی جان دلبندم!لج نکن!بخدا تیمت بازیساز نداره..ممد نوری رو بازی بده یا اگه قبولش نداره(عذر میخوام خیلی بیجا فرمودین نگه داشتین!)یا بازیکن خارجی تو پست 10 بخر واسه پرسپولیس..پستی که با رفتن مسلمان و محرومیت صادقیان و حذف شدن ممد نوری(سوگلی سابق خودت!)بشدت تضعیف شده.....
Nima
يكشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۳، ۱۶:۳۳
چه داستانیه چه اوضاعیه که هروقت هروقت مربی خوب داشتیم بازیکن خوب نداشتیم
هروقت بازیکن خوب داشتیم علی دایی و افشین پیروانی داشتیم
یادمه پیروانی میگفت به ابراهیک توره اعتقاد ندارم
طرف رفت موناکو
حالا اومده کمک دایی شده که خودش...
همیشه گفتم بازم میگم علی دایی بازیکن فوق العاده ای بود اما مربی معمولی هم نیست
کاش مشخص میشد گناه پرسپولیس چیه
مشروح
يكشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۴۹
اگه دیدی روزی سایت آی اسپورت گیر دادن به پرسپو.لیس رو ول کرده و یک اشاره کوچیک هم به بازی ضعیف استقلال مقابل استقلال صنعتی و سپاهان کرده بدونین سایت هک شده!
arman
يكشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۲۰
جناب دانشمند حق با شماست علی دایی باید پوگبا و دیماریا رو جای حقیقی و نوری می ذاشت تو زمین اشتباه کرد !!!! مرد حسابی تیم دایی بضاعتش همینه که تو زمین دیدی می تونی از حقیقی و نوری انتقاد کنی که خوب کار نکردن ولی تو با اونا کاری نداری می خوای دایی رو بزنی ولی بدون ما امسال آخر هم بشیم پشت دایی رو خالی نمی کنیم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر