فهرست
تناقض در جمله های جلالی؛ بالاخره دفاع خوب است یا بد؟
تناقض در جمله های جلالی؛ بالاخره دفاع خوب است یا بد؟

تناقض در جمله های جلالی؛ بالاخره دفاع خوب است یا بد؟

سه تساوی صفر-صفر در شروع لیگ چهاردهم، برای مردی که جدی ترین منتقد نتیجه بدون گل ایران در رقابت های جام جهانی بود، جالب توجه به نظر می رسد. مجید جلالی که پس از قطعی شدن حذف ایران از رقابت های جام جهانی با بیانیه های تندوتیزی به مصاف کی روش رفت و سبک بازی تیم او را به بوته نقد گذاشت، حالا به همراه تیمش پیاپی در رقابت هایی نظیر لیگ برتر که به لحاظ سطح قابل قیاس با جام جهانی نیز مرتب صفر صفر می کند. جالب تر اینکه به نظر می رسد ایدئولوژی او در مورد این نتیجه نیز ناگهان تغییر کرده است. این مربی درباره بازی های بدون گل پیاپی تیمش به ایسنا می گوید:

«به طور کلی می‌گویند اگر می‌خواهید یک بازی را ببرید، باید در خط حمله تیم موفق باشید اما اگر می‌خواهید جام را ببرید باید بتوانید خوب دفاع کنید و گل نخورید. این موضوع یک اصل اثبات شده است. تیم ما در بخش دفاع خوب عمل کرده و همه بازیکنان به دفاع کمک می‌کنند. بخش دفاع فقط خط دفاع و دروازه‌بان نیست، بلکه منظور از دفاع، دفاع تیمی است. بیشتر انرژی بازیکنان ما صرف کارهای دفاعی می‌شود».

مجید جلالی اعتراف می کند که تیمش بیشتر انرژی اش را صرف کارهای دفاعی کرده است. این در حالی ست که دفاع تیمی تیم کی روش از نگاه او سبکی شکست خورده و قابل تقبیح بود. جالب تر از همه اینکه او مقصر اصلی دیدارهای بسیار کم گل لیگ چهاردهم را نیز، تیم ملی می داند: « در حال حاضر اکثر تیم‌های لیگ از سبک تیم ملی کپی برداری کرده‌اند. بر همین اساس معتقدم حال که تیم ملی الگو است باید از ایده‌های بهتری استفاده کند و سبک‌های جدید و بهتری تولید کند».

از نگاه جلالی، تیم ملی باید سبک جدیدی از فوتبال ارائه کنند اما خود او و تیمش می توانند بیشتر انرژی شان را برای دفاع بگذارند و تا هفته سی ام، پشت هم صفر صفر کنند. شاید او به عنوان یکی از افرادی که خودش را تئوریسین فوتبال می داند، از یاد برده است که اساسا این باشگاه ها هستند که تیم ملی را می سازند و نه برعکس! بازیکنی که مدت زیادی با تعلیمات دفاعی مربی ایرانی اش در زمین قرار گرفته، نمی تواند یک شبه در تیم ملی تبدیل به یک گلزن و موقعیت شناس درجه یک شود. مجید خان باید هر چه زودتر موضع دقیق اش در مورد دفاع را مشخص کند. تا اینجا به نظر می رسد او اعتقاد داشته باشد که بازی هجومی خوب است، اما تنها برای همسایه که اتفاقا اجنبی هم هست! 

  ۸  
آی اسپورت
2014-08-17 19:03:03
نظر دهید

۸ نظر
-
يكشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۳، ۱۹:۲۲
آق معلم باز هم که رررر دادی!! :)))
محمد
يكشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۳، ۱۹:۲۵
اقا معلم شما در حد انتقاد از کیروش نیستی
مهدی
يكشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۳، ۱۹:۳۳
نویسنده این متن چیزی از فوتبال نمیفهمه...
این که تیم شما حمله کنه و مالکیت ببیشتر و موقعیت گل بیشتری نسبت به حریف داشته باشه و اون طوری دروازش رو بسته نگه داره مثل تیم جلالی تا اینکه مثل کیروش یه اتوبوس دم دروازه پیاده کنه و اونطوری تیمش گل نخوره یه دنیا فرقشه...
آخه کیا شدن تحلیگر فوتبال...
خوشم میاد که جلالی بدجور شماها رو سوزونده...
این هفته هم جلو چشم همه مردم تو بازی استقلال کیفیت تیمش رو نشون میده تا شما هم بیشتر دردتون بگیره!
مجید
يكشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۳، ۲۰:۴۵
اقای جلالی اینکه تحلیل نیست؟ اسم ان توجیه ناکامی ایست اب که سر بالا بره کی ابو عطا میخونه؟
مجید
يكشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۳، ۲۱:۱۹
اگر این حرفهای میگویند (نظریه پردازان فوتبال) را از ایشان بگیرید انچه باقی میماند خودش است وسحروجادو ودانسته هایی که باعث عدم نتایج با استقلال اهواز و فولاد و تراکتور و فعلا سایپا شده است! از حفظ کردن حرفهای دیگران که حسابی برای ایشان نان و آب دار درآمده اتفاقا!!! انبوه حرفهای دیگران در حافظه اش بوده که ایشان را دچار توهم کرده بود تا آن بیانیه ها را بنویسد تا آرام ارام به نیمکت تیم ملی برسد تابرای سالهای بعد با برندی که از تیم ملی کسب کرده بطور مضاعف فوتبال نگون بخت را غارت نماید . اق معلم فراموش کرده که موقعیت گلبدست اوردن در مقابل نفت مسجد سلیمان و پیکان و گسترش که خیلی هنر نیست اولی که تازه به لیگ صعود کرده دومی که بین امدن و رفتن به لیگ همیشه سرگردان بوده و گسترش هم در این 2سال تیم با کیفیتی نشان نداده من اکثر بازیهای سال گذشته سایپای فیرات را دیدم به مراتب از این تیم که شما توصیف میکنی بهتر بوده و تازه سایپا دراین چند سال همیشه تیم خوبی بوده که با 900 میلیونی که گرفته ایی سر شان منت میگذاری؟!! این تازه از نتایج سحر است متنظر باش تا .... ما هم منتظریم اگه با تی پا رفتی چی ؟ انوقت بیانیه هم میدی!!
ارشیا
يكشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۳۸
بساط این کانون... را باید برچید
حسین
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۳، ۰۷:۰۳
فرق کرانچار با مربیهای ایرانی و کی روش :
1- با مربیهای ایرانی اینکه کرانچارمیتونهاز مهره هاش حداکثر استفاده رو بکنه درحالیکه نتایج آقایان گویای بارز واقعیاته .
2- فرق کرانچار با کی روش ، کی روش بدون مهره تاثیرگذاری در جام جهانی خوب نتیجه گرفت ، درحالیکه معیار توانایی کرانچار ، داشتن مهره خوبه .
نتیجه : حال ببینید چه فاصله ای بین آقایان با کی روش هست !!!
حسن
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۱:۱۰
همین شماها (سایت گل سابق) نبودید که از جلالی تو تراکتور حمایت میکردید و می گفتین هوادارا هیچی نمی دونن جلالی تئورسین فوتبال ماست و ....
قلعه نویی هرچقدر که بد باشه حرف قشنگی درباره نطفه بعضی روزنامه نگارها و مطبوعاتی ها زده ، الحق راست گفته ، کشوری که فوتبالش دست شماها باشه و از شما خط بگیره وای به حالش
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر