فهرست
کمدی-تراژدی استقلال، استعفایی در کار است؟
کمدی-تراژدی استقلال، استعفایی در کار است؟

کمدی-تراژدی استقلال، استعفایی در کار است؟

آی اسپورت - دقیقا ۱۰ سال بعد از فاجعه حذف از آسیا، این بار استقلالی‌ها با حکم محرومیت از نقل و انتقالات در نیم فصل مواجه شده‌اند. در زمستان سال ۸۵ استقلال با هدایت صمد مرفاوی به مصاف تیم فولاد خوزستان رفت. در آن بازی استقلال با گل‌های میثم بائو، سیاوش اکبرپور و فرزاد مجیدی در مقابل دو گل خنیفر و خلیفه اصل موفق شد فولاد را در تهران با حساب سه بر دو شکست دهد. هنوز استقلالی‌ها سرمست این پیروزی بودند که ساعتی بعد اعلام شد استقلال به دلیل ارسال دیرهنگام لیست بازیکنانش به AFC از رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا حذف شده است.

آن زمان هم مقداد نجف نژاد و سایر مدیران وقت استقلال گمان می‌کردند می‌توانند مشکل را حل کنند و با لابی‌های مختلف اینگونه وانمود می‌کردند که مشکل به زودی حل می‌شود اما این اتفاق نیفتاد و در نهایت مقصران فاجعه نه محاکمه شدند و نه مشخصا معرفی شدند. تنها نتیجه آن ماجرا این بود که قلعه‌نویی از استقلال رفت و نجف نژاد و سایر اعضای هیات مدیره استقلال استعفا دادند.

استقلال روز جمعه به مصاف پیکان رفت و با حساب سه بر دو این تیم را شکست داد و این بار قبل از بازی اعلام شد که فیفا فرجام خواهی استقلال را نپذیرفته است و به این ترتیب این تیم نمی‌تواند بازیکنی را در نیم فصل به خدمت بگیرد و این یعنی یک شانس کمتر در مقابل السد قطر. جمله معروفی از مارکس وجود دارد که می‌گوید تاریخ دوبار تکرار می‌شود. یکبار تراژدی و در بار دوم کمدی.

ظاهرا اینبار نوبت کمدی ماجراست و استقلالی‌ها بازهم ادعا می‌کنند که مشکل حل می‌شود ولی چه کسی است که نداند این حرف‌ فقط برای رد گم‌کنی است و شاید لازم باشد این بار هم مجموعه مدیریتی استقلال بابت اتفاق رخ داده، دسته جمعی کنار بروند هرچند که به نظر نمی‌آید اعضای فعلی هیات مدیره استقلال تمایلی به این کار داشته باشند و شاید لازم شود وزارت ورزش راسا در این زمینه ورود کند.

 

ایسنا

۱۰ ۵  
آی اسپورت
2017-01-29 13:40:00
نظر دهید

۵ نظر
pooyan
يكشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵، ۱۳:۵۹
شما یه مدیر بدرد بخور بیار که کارهاش جای دفاع داشته باشه
شاید با ارفاق بشه گفت داور زنی و البته دادکان
این آمار جای تاسف داره
20 نفر هفته پیش کباب شدن
20 خونواده بی سرپرست
چند 10 بچه بی پدر شدن
یکی نمیاد بگه عذر میخوام
متوجه هستیم در مورد چه فاجعه ای دارم حرف میزنم
منتظریم در مورد محرومیت یه باشگاه عذر خواهی بشه
زهی خیال باطل
تاجی
يكشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵، ۱۴:۰۵
تو ایران مشکل مدیریتی شدید داریم . کسی کاری بلد نیس ولی همه فک میکنن علامه دهرن . خب داشتن یه وکیل بین المللی که دگ فک کردن نمیخاد . ولی مشکل از ما مردمم هست . فقط ببینید محبوب ترین مدیرای استقلال پرسپولیس کدومان ، معلومه هوچی گرا ، حالا چرا چون بلدن با احساس منو شما بازی کنن و ضعف مدیریتی خودشونو پوشش بدن . همین الانم گزینه مدیر عاملی استقلال دوسته جناب وزیره!!!! . طاهری هم تو پرسپولیس با وزیر قبلی دوست بود!!!. یعنی ملاک انتخاب رابطه اس . استقلالیم ولی این کامنتو بیطرف گذاشتم .خواهشم اینه که حداقل بیاید از مدیرای احمقی که شانسی یا اتفاقی چنتا موفقیت بدست میارن حمایت نکنیم ، که یه همچین روزی برای انجام وظیفشون سرمون منت نذارن
تيمور
يكشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵، ۱۴:۲۰
تمام مشكلات به خاطر خصوصي نشدن دو باشگاست
۵
علی
يكشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵، ۱۵:۰۰
اشتباهی مثبت دادم کسی که با قسم حضرت عباس تو اینترنت نمیتونه ثابت کنه استقلالی یا قرمزه، اگر طرفدار صد در صد فتح الله زاده و امیرخان باشی معلومه استقلالی هستی باید از کسایی که برای استقلال موفقیت آوردن (و موفقیت شانسی هم برای استقلال دستکم بدست نمیاد) حمایت کنی وگرنه هزاران نفر تو اینترنت میان میگن بخدا ما لونگی نیستیم ولی افتخاری و منصوریان خیلی خوبن!!! خودشونم مثبت میدن فکر میکنن کسی باور میکنه سکوت نسبی و موقت استقلالیا تو ورزشگاه آتش زیر خاکستره
۱
فرحان عربخانه بیرجند
دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵، ۰۲:۰۶
این نویسنده باید باغ آلبالو چخوف ده بار بخونه فهم كنه كمدیتراژدی یعنی چی.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر