فهرست
مجری پرانی تلویزیون
مجری پرانی تلویزیون

مجری پرانی تلویزیون

آی اسپورت - یکی در خصوص مهاجرت مزدک نوشت خوب شد که رفت چراکه در ایران فضای کار لازم به او داده نمی‌شد؛ یکی هم نوشت وقتی شبکه ۳ عادل فردوسی‌پور را حذف می‌کند خبر رفتن مزدک نمی‌تواند برای صدا و سیما یک خبر مهم باشد. دیگری هم نوشت حیف که مزدک رفت! پیش از این شاهد موج مهاجرت بازیگران درجه ۲ و ۳ به ترکیه بودیم و حالا انگار موج تازه‌ای در راه است. مهاجرت بازیگران خیلی سر و صدا به پا نکرد به این خاطر که بیشتر بازیگرانی که مهاجرت کردند درجه دوم و سوم بودند و از سویی تعداد بازیگر در ایران زیاد است، اما گزارشگر خوب در ورزش کشور و فوتبال خیلی کم هستند و مهاجرت آن‌ها قطعاً منجر به پایین آمدن سطح کیفی گزارش در کشور خواهد شد کما اینکه در فضای مجازی به طور جدی خیلی‌ها گفتند کاش مزدک مقدمات حضور یکی دو گزارشگر بی‌کیفیت را در شبکه خارجی مهیا کند و همراه خود ببرد!

این اولین بار نبود که یک گزارشگر مهاجرت می‌کرد و شاید آخرین بار هم نباشد. اولین گزارشگری که از ایران رفت مانوک خدابخشیان بود. این اتفاق پیش از انقلاب افتاده بود. مانوک در گزارش یکی از بازی‌ها گفته بود حشمت مهاجرانی در فوتبال ایران مصونیت دارد و برکنار نمی‌شود، به این خاطر که مربی خصوصی پسر شخص اول مملکت است. به او توصیه کردند شبانه تهران را ترک کند. بعد از انقلاب هم حبیب روشن زاده رفت. البته ترک تهران از سوی حبیب به اختیار خودش بود و شاید او، چون همسر پوران (خواننده) بود ترجیح داد تهران را ترک کند. در ادامه مجید وارث هم مجبور به مهاجرت شد به این خاطر که در یکی از گزارش‌ها کلمه‌ای به کار برد که نباید و دوستانش توصیه کردند بهتر است، نماند. البته به مجید وارث کسی چیزی نگفت، اما خودش متوجه شد که دیگر جایی در گزارشگری ایران ندارد و به سود اوست که از کشور مهاجرت کند. نفر بعدی کیومرث صالح‌نیا بود؛ بعد از روی کار آمدن جوان‌ها فرصت حضور از صالح‌نیا گرفته شد و او هم تصمیم به سفر به آن‌سوی مرز‌ها گرفت. هر چند بار‌ها و بار‌ها به ایران برگشت، اما ماندگار نشد و شاید الان هم رفت‌وآمد او ادامه داشته باشد. مهدی رستم‌پور هم در سفری که به دانمارک داشت دیگر برنگشت.

رفتن مزدک میرزایی، اما بیشتر از همه سر و صدا کرد، چون الان فضای مجازی هست که همه در آن دخیل هستند و درباره هر مسئله‌ای اظهار نظر می‌کنند. رفتن مزدک باید از سوی صدا و سیما واکاوی شود تا دست‌کم جلوی تکرار چنین فرار‌هایی گرفته شود. چرا مزدک به این نتیجه رسید که برای مهاجرت برنامه‌ریزی کند؟ صدا و سیما سال‌ها هزینه و صبر کرد تا صاحب چنین گزارشگرانی شد، اما درست هنگام بهره برداری مزدک تصمیم گرفت به لندن برود تا از این پس تجربیات خود را در اختیار خارجی‌ها بگذارد. شاید در صدا و سیما مدیرانی از جنس این گزارشگران وجود ندارند که آن‌ها را درک کنند و دغدغه‌هایشان را بشناسند. بی‌شک یک‌سری رفتار‌ها موجب شد مزدک رفتن را به ماندن ترجیح دهد، چون هیچ عقل سلیمی موقعیت خوب در کشور خود را رها نمی‌کند که برای خارجی‌ها برنامه روی آنتن ببرد. فرسنگ‌ها دور از وطن و با عطر خاطرات قدیمی که هر لحظه می‌تواند در ذهن پدید آید. مزدک رفت به این امید که مزدک‌ها بمانند.

خبر ورزشی

۶ ۲  
آی اسپورت
2019-07-25 15:31:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
Saeed
پنجشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۸، ۱۶:۵۰
دزد آرشیو
۳
Saeed
پنجشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۸، ۱۶:۵۱
مطمئن باش دست عادل تو کاره فروَش آرشیو به بی بی سی 50 50
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر