فهرست
دو شرط کی‌روش؛ منطقی اما نشدنی
دو شرط کی‌روش؛ منطقی اما نشدنی

دو شرط کی‌روش؛ منطقی اما نشدنی

آی اسپورت - در تمام این 8-7 سال کی‌روش را با شرط‌‌‌‌‌هایش شناخته‌ایم و به یاد داریم. از کیفیت زمین چمن اردوگاه و متعلقات آکادمی فوتبال گرفته تا برکناری دبیرکلی که با او راه نمی‌آمد. کارلوس در تمام این سال‌ها مطالبات متعددی از فدراسیون فوتبال و کارفرمایانش داشته که تقریبا غالب آنها عملی و اجرایی شده تا جایی که حالا بسیاری از مخالفانش او را با کنایه کارفرمای فدراسیون فوتبال می‌نامند و معتقدند مرد پرتغالی با درک موقعیت و البته به لطف موفقیت‌هایش هر امتیازی خواسته، گرفته و حرفش را پیش برده است. این بار و در مقطعی حساس از دوران همکاری کی‌روش با فدراسیون فوتبال بازهم بحث خواسته‌ها و شروط او برای ادامه همکاری مطرح است که این بار، حداقل آن بخشی که رییس فدراسیون به آنها اشاره کرده منطقی به نظر می‌رسد.

اول) قبل از هر چیز روشن کنیم مصاحبه کوتاه روز گذشته مهدی تاج ثابت کرد هنوز هیچ توافق رسمی یا حتی شفاهی بین فدراسیون و کی‌روش صورت نگرفته است. یادمان نرفته که تاج بلافاصله بعد از پایان کار تیم ملی در جام جهانی طی مصاحبه‌های مختلف اعلام کرد با کی‌روش برای هدایت تیم ملی تا پایان جام ملت‌ها به توافق رسیده اما حالا هیچ نشانی از این توافق در حرف‌های آقای رییس دیده نمی‌شود و تاج تنها به خواسته‌های کارلوس و بحث درباره آنها اشاره کرده است. اصلا به خاطر همین موضوع است که رییس فدراسیون مذاکراتش با کی‌روش را دیروز به صورت تلفنی پی گرفت چرا که هنوز توافقی حاصل نشده و تمام آن حرف‌های قبلی را باید دور ریخت و باز هم درباره جزییاتی که منجر به تردید کی‌روش شده صحبت کرد.

دوم) باید روی این نکته تاکید کنیم که خواسته‌های کی‌روش یا به صورت مشخص‌تر این دو شرطی که او برای فدراسیون گذاشته حق مسلم اوست و نمی‌توان گفت خواسته‌ای غیر منطقی دارد. هیچ مربی بدون سخت افزار و ابزار نمی‌تواند موفق باشد و وقتی هدف قهرمانی آسیا بعد از چهل سال باشد تمام این ابزار و سخت افزار باید در اختیار تیم ملی و رهبر فنی‌اش قرار بگیرد. چهار سال قبل کی‌روش به خاطر از دست دادن بازیکنانی مثل حسین ماهینی، سروش رفیعی، بختیار رحمانی و مهرداد پولادی در پی مشکلات سربازی‌شان برآشفت اما این آشفتگی را امروز به‌عنوان یک خواسته بروز داده و می‌خواهد از حالا مشکل را حل کند.

سوم) خواسته دوم کی‌روش درباره بازی‌های تدارکاتی نیز در همان جهت نیاز به ابزار لازم و نیازهای سخت‌افزاری کاملا توجیه می‌شود. این درست که در فاصله یکساله بازی‌های مقدماتی جام جهانی تا شروع این تورنمنت، تیم ملی بازی‌های تدارکاتی متعددی برگزار کرد که در مقایسه با خودمان در ادوار قبلی قابل تامل بود اما لغو برخی بازی‌های تدارکاتی و تغییر برنامه‌های تیم ملی در این خصوص موضوعی نیست که تکرار شدنش دلخواه کادر فنی تیم ملی و البته بازیکنان، باشگاه‌ها، اهالی فوتبال و رسانه‌ها باشد. به همین جهت نیاز به بازی‌های متعدد با حریفان مد نظر کادر فنی- که البته با توجه به محدودیت فیفا دی‌ها و فاصله تعطیلی نیم فصل اول تا شروع جام ملت‌ها در شش ماه آینده زیاد هم نخواهد بود- کاملا منطقی است و حتما باید اجرایی شود.

چهارم) چنانچه خواسته‌های کی‌روش به همین دو مورد محدود شود حتما حق را به سرمربی تیم ملی می‌دهیم که برای به دست آوردن خواسته‌هایش بجنگد چرا که در مورد سخت افزار هر آنچه او بخواهد حق دارد اما یادمان نرفته کی‌روش همواره به موضوع همکاری باشگاه‌ها با تیم ملی و اجرایی شدن خواسته‌هایش تاکید کرده که در این مورد و جزییاتش فقط و فقط تعامل جواب خواهد داد و اجابت بی‌حرف و حدیث خواسته‌های سرمربی تیم ملی تنها باعث شعله ورتر شدن آتش جنگ بین او و مخالفانش در طیف مربیان داخلی می‌شود.

پنجم) واقعیت این است که حتی اگر کی‌روش زیاده‌خواه نباشد و به همان دو شرط اعلام شده از سوی تاج اکتفا کند باز هم نمی‌توان تضمین داد که خواسته‌هایش حتما اجرایی شود. در مورد اول که بلافاصله با همکاری وزیر مواجه شد، فعلا جواب منفی بوده است و در مورد دوم با ایجاد تحریم‌ها و جو ایجاد شده به نظر می‌رسد کارها حتی سخت‌تر از مقطع قبل از جام جهانی پیش برود. در واقع شاید هیچ یک از این دو خواسته کی‌روش تحقق نیابد یا نتوان از حالا قول مساعدی در هر دو مورد داد. آن وقت است که باید دید کارلوس حاضر به همکاری با فدراسیون می‌شود یا خیر؟ و سوال بزرگتر اینکه اگر کی‌روش و فدراسیون این ماجرا را باز هم کش بدهند و سر آخر به نقطه مشترکی برای همکاری نرسند تکلیف تیم ملی و فاصله 5 ماهه تا جام ملت‌ها چه خواهد شد؟

 

ایران ورزشی

۶۳۳ ۶  
آی اسپورت
2018-07-18 11:57:00
نظر دهید

۶ نظر
سرباز
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۲۴
مشکل بازیکنای سرباز اونموقع با الان فرق داشت.اونا جعل سند کرده بودن و مجرم بودن.
الان همه یا معافیت تحصیلی دارن یا اینکه نظام وظیفه گفته میتونن برای مسابقات بدون مشکل برن بیرون.
لذا این شرط بسیار مسخره بنظر میرسه و بهانه ای بیش نیست.
الان سردار عزت اللهی جهانبخش نورافکن قلی زاده و ... چجوری دارن بدون کارت بیرون از کشور بازی میکنن؟؟؟!!!!
یا اینکه بیرانوند و ترابی واسه رفتن به جام جهانی مشکلی داشتن؟؟!!!!!!
حال ادم از این نوشته های سطحی و سلیقه ای و بدون مطالعه بد میشه بخدا ...
۸
امید
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۲۴
شرطی از طرف کیروش پذیرفتنی نیست. میخواد بمونه نمیخواد بره
۷ ۱
....
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷، ۱۵:۴۲
بله درست میفرمایید اقای اینفانتینو
۵
حمید
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۳۸
اگه به نتیجه نرسند یه ازگلی مثل مایلی یا قلعه نویی سرمربی تیم میشه !!!!
۹
بهزاد
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷، ۱۳:۱۳
یه سری احمق هستن هر مقاله ای که در مورد کی روش نوشته میشه میان پایینش چرت و پرت علیه سرمربی تیم ملی مینویسن و میرن. وقتی حرف منطقی از طرف سرمربی مطرح و کاملا موفق تیم ملی زده میشه و شما چرت و پرت مینویسید بی شعوری خودتونو نشون میدید. و با این کار ثابت میکنید طرفداران برانکو و کسانی که تاییدش میکنن انقدر شعور ندارن که بفهمن داشتن حداقل امکانات و بازیکن حق مسلم و پیش پا افتاده ترین خواسته های یه سرمربیه. اندکی شعور بد نیست
....
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷، ۱۵:۴۱
.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر