فهرست
گاف بزرگ خادم؛دایی نمی تواند علیه پرسپولس به فیفا شکایت کند
گاف بزرگ خادم؛دایی نمی تواند علیه پرسپولس به فیفا شکایت کند

گاف بزرگ خادم؛دایی نمی تواند علیه پرسپولس به فیفا شکایت کند

آی اسپورت – امیررضا خادم معاون حقوقی پارلمانی وزارت ورزش شب گذشته در برنامه زنده رادویی 2-4-4 مناظره ای یک ساعته و بی نتیجه با محمد دادکان رئیس  سابق فدراسیون فوتبال داشت.دادکان که سفت و سخت معتقد است بر خلاف نظر مسوولان ورزش  و فوتبال کشور هزینه ها در فوتبال کشور کاهش نیافته بلکه وزارت ورزش با سیاست هایش کاری کرده که بازیکن 500 میلیونی یک میلیارد تومان پول بگیرد در بخشی از صحبت هایش به قرارداد دایی اشاره کرده و گفته اگر وزارت ورزش  و سازمان لیگ مدعی اند که مبلغ قراردادها کمتر شده بگویند مبلغ قرارداد علی دایی کمتر شده یا بیشتر؟

اما پاسخ خادم در این خصوص جالب است.معاون وزیر در خصوص قرارداد علی دایی با باشگاه پرسپولیس توضیح می دهد:« آقای دادکان می‌‌گوید قرارداد دایی بالا رفته است باید بگویم علی دایی را رویانیان نشسته و قرارداد سه‌ ساله‌ای امضا کرده، اگر ما می‌خواستیم به آن ورود کنیم دایی می‌توانست به فیفا شکایت کند و کل فوتبال ما تعلیق می‌شد اما دادکان می‌گوید چون دایی اهل شکایت نیست ما به طور غیرقانونی سرش کلاه بگذاریم. خیلی‌ها بر روی قراردادی که علی دایی با رویانیان امضا کرده اسم‌هایی می‌گذارند اما این قرارداد امضا شده است و باید سالانه 20 درصد دایی دستمزدش افزایش پیدا کند و می‌تواند یک‌طرفه این قرارداد را هم فسخ کند اما دادکان می‌گوید با قدرت دیکتاتوری دایی را حذف کنید و به دایی بگویم یا قراردادت را پایین بیاور یا برو خانه بنشین»

امیررضا خادم در حالی  بحث شکایت دایی به فیفا در صورت ورود وزارت ورزش به قراردادش را مطرح می کند که از یک قانون ساده در دنیایی فوتبال خبر ندارد.قانونی که می گوید فیفا به شکایاتی رسیدگی می کند که ملیت خواهان و خوانده یکی نباشد.یعنی یک فرد ایرانی شامل مربی ،بازیکن یا هر سمتی که در فوتبال داشته باشد نمی تواند در  فیفا از  یک باشگاه ایرانی شکایت کند.
  ۴  
آی اسپورت
2014-08-18 12:04:57
نظر دهید

۴ نظر
-
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۲:۰۷
من دادکان رو قبول دارم ولی تو مناظره ی دیروز حرف جدیدی نزد. صحبتهاش بیشتر شبیه غرغر کسایی بود که دستی بر آتش ندارن! نمی شه هر کس بیرون گود نشسته بیاد و بگه لنگش کن.
محمدی.م
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۲:۱۹
اگر یه دولت تو باشگاه دخالت مستقیم کنه فوتبال اون کشور تعلیق میشه یعنی نیازی نیست یکی با ملیتی مثل افغانستان شکایت کنه تا فیفا پی گیری کنه یعنی خبر میدید در حد هویج
وحید
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۲:۴۳
علیه باشگاه نمی تواند شکایت کند ولی علیه وزارت ورزش می تواند و طبق یک قانون خیلی ساده فیفا به دلیل دخالت وزارت ورزش، امکان تعلیق فوتبال وجود دارد.
-
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۴۱
به خدا اگه همین الان کل پولشو بدن بره بازم به نفع تیمه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر