فهرست
گاف بزرگ خادم؛دایی نمی تواند علیه پرسپولس به فیفا شکایت کند
گاف بزرگ خادم؛دایی نمی تواند علیه پرسپولس به فیفا شکایت کند

گاف بزرگ خادم؛دایی نمی تواند علیه پرسپولس به فیفا شکایت کند

آی اسپورت – امیررضا خادم معاون حقوقی پارلمانی وزارت ورزش شب گذشته در برنامه زنده رادویی 2-4-4 مناظره ای یک ساعته و بی نتیجه با محمد دادکان رئیس  سابق فدراسیون فوتبال داشت.دادکان که سفت و سخت معتقد است بر خلاف نظر مسوولان ورزش  و فوتبال کشور هزینه ها در فوتبال کشور کاهش نیافته بلکه وزارت ورزش با سیاست هایش کاری کرده که بازیکن 500 میلیونی یک میلیارد تومان پول بگیرد در بخشی از صحبت هایش به قرارداد دایی اشاره کرده و گفته اگر وزارت ورزش  و سازمان لیگ مدعی اند که مبلغ قراردادها کمتر شده بگویند مبلغ قرارداد علی دایی کمتر شده یا بیشتر؟
اما پاسخ خادم در این خصوص جالب است.معاون وزیر در خصوص قرارداد علی دایی با باشگاه پرسپولیس توضیح می دهد:« آقای دادکان می‌‌گوید قرارداد دایی بالا رفته است باید بگویم علی دایی را رویانیان نشسته و قرارداد سه‌ ساله‌ای امضا کرده، اگر ما می‌خواستیم به آن ورود کنیم دایی می‌توانست به فیفا شکایت کند و کل فوتبال ما تعلیق می‌شد اما دادکان می‌گوید چون دایی اهل شکایت نیست ما به طور غیرقانونی سرش کلاه بگذاریم. خیلی‌ها بر روی قراردادی که علی دایی با رویانیان امضا کرده اسم‌هایی می‌گذارند اما این قرارداد امضا شده است و باید سالانه 20 درصد دایی دستمزدش افزایش پیدا کند و می‌تواند یک‌طرفه این قرارداد را هم فسخ کند اما دادکان می‌گوید با قدرت دیکتاتوری دایی را حذف کنید و به دایی بگویم یا قراردادت را پایین بیاور یا برو خانه بنشین»
امیررضا خادم در حالی  بحث شکایت دایی به فیفا در صورت ورود وزارت ورزش به قراردادش را مطرح می کند که از یک قانون ساده در دنیایی فوتبال خبر ندارد.قانونی که می گوید فیفا به شکایاتی رسیدگی می کند که ملیت خواهان و خوانده یکی نباشد.یعنی یک فرد ایرانی شامل مربی ،بازیکن یا هر سمتی که در فوتبال داشته باشد نمی تواند در  فیفا از  یک باشگاه ایرانی شکایت کند.
  ۱۵  
آی اسپورت
2014-08-18 12:26:54
نظر دهید

۱۵ نظر
-
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۰۲
رویانیان بی شرف
حسام
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۳۳
ببین با کیا شدیم 76 میلیون. این پول صاحب نداره که دادین به این مردک قلدر. کاش یه ذره سواد مربیگری هم داشت. تازه یکی یه دکتر هم بستن به شکمشون. دکتر خادم..........!
رضا
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۵۴
عزیزم گاف رو خودت دادی چون اینجا بحث اخراج دایی نیست در این صورت شما درست میگی ولی بحث سر دخالت دولت تو فدراسیون پیش میاد که اینجا فیفا با کسی شوخی نداره و خوبم ورود میکنه
-
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۱۷
خادم با برنامه این سیاسی رو آورد که تیم رو بده دست استیلی ولی دایی یه آتو گنده تر از خادم داره که نتونستن بیرونش کنن!
سیاوش
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۶:۲۶
نمیدونم این دایی چی داره که این همه پول بی زبون میدن بهش.باتیم ملی چیکارکرد؟همین پرسپولیس پارسال اگه بدون مربی هم بودنتایجش بدترازاین نبود یااین فصل چه بازیهای افتضاحی ازاین تیم شاهدیم این آقافقط باهوچی گری وقلدری باهمه ازداوروبازیکن گرفته تارییس فدراسیون وپیشکسوتان کاراشوپیش می بره بعدصحبت ازعشق به مردم وپرسپولیس میکنه مورینیو هم ده درصد بهتریت وگرانترین بازیکن تیمش دستمزدمیگره یحیی گل محمدی بدون باخت ازپرسپولیس اخراج شد ولی این آقا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
-
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۶:۵۳
علی دایی پولهای که از قبل از پرسپولیس میخواست گرفت بقول معروف پول مرده، زنده کرد قطعاً با این قرارداد عجیب غریبی که بسته براحتی آب خوردن میتونه به فیفا شکایت کنه
milad.casillas
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۲۱
هاهاهاهاهاها....... خاک تو سرمون که اینا پرچمدارمون هستن...
محمدی.م
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۳۲
با تشکر از اینکه خودتون سوتی میدید دخالت دولت در امور باشگاه ها به صورت مستقیم سبب تعلیق فوتبال کشور میشه لازم نیست در این مورد از خارج کشور شکایت بشه
اسمان
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۱۳
دایی را به هرقیمتی است اخراج کنید پرسپولیس خوشبخت میشود هواداران دایی را دوست ندارند
حسین اهوازی
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۹:۳۸
چه ربطی به دخالت دولت داره؟ مدیر عامل میتونه شخصا قراردادش رو کم کنه.
این میشه دخالت دولت ؟!!!!
محمد
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۳، ۲۱:۰۱
شما که ادعا داری خود آقای دادکانم نمی دونست که وگرنه از اول می فرمودن،خدارو شکر افتخاررات خادم با 99.99 درصد فوتبالیا قابل قیاس نیست که همه سعی دارن بزننش!!!!!!!!!!؟؟؟
رضا
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۱۷
رویانیان نادون بود دایی نباید ازش سو استفاده می کرد و این بار سنگین رو دوش باشگاه میزاشت
امثال 2 میلیارد و 250 میلیارد سال بعد میشه 2 میلیارد 750 میلیون بعدشم ادعای پرپسولیسی بودن داره
کجایی کریمی که سفید امضا میکردی با پرسپولیس
-
سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۳، ۰۹:۲۹
من با نظر دکتر خادم موافقم، دایی از اسطوره های فوتبالمونه. هیچ کشوری با اسطوره هاش اینجوری رفتار نمیکنه . دایی هرچی بدن حقشه زحمت کشیده و به اینجا رسیده. باید قراردادش مث کارلوس کیروش باشه رقمش علی دایی از همه ادمای این فوتبال بزرگتره.
-
سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۳، ۱۲:۱۷
آقا من طرفدار علی دایی نیستم ، اما براش احترام قائلم چونکه همیشه در بازی های ملی اش از جون مایه گذاشت و چه بخواهید و چه نخواهید شناخته شده ترین بازیکن ایران در جهان محسوب میشه . اما در بحث مربیگری ایشون من هم معتقدم که ای کاش علی دایی مدیریت در فوتبال را بجای مربی گری انتخاب می کرد.
نکته دیگر هر کدام ازما در هر موقعیتی به فکر منافع شخصی خود هستیم و همواره سعی می کنیم تا هر موقعیتی را به منفعتی مبدل کنیم پس اگر علی دایی چنین قردادی را میبندد فرد زرنگی است و نشان از هوش ، درایت و آینده نگری او دارد به خصوص اینکه مدیریت در ایران هیئتی و ساعتی است
و آخرین نکته اینک ما ملت ایران آدم های حسود و تنگ نظری هستیم متاسفانه
همین
فرشید
شنبه ۱ شهریور ۱۳۹۳، ۰۱:۳۱
,سایت ای اسپرت قبل از اظهار نظر حقوقی باید حداقل نظر کارشناسان حقوقی را بپرسد چرا که دایی نیازی به شکایت از فدراسیون ندارد از پرسپولیس در کمیته انضباطی شکایت میکند کمیته اگر خلاف اساسنامه و ایین نامه انضباطی خودش عمل کند انگاه فیفا به دلیل ع دم رعایت قوانین مورد تصویب خودش وارد میشود البته دایی به دعنوان در خواست مطالبه وجه و ضرر و زیان مانند کشتی گیران میتواند از طریق دادگستری شکایت و حسابهای پرسپولیس را توقیف کند و نکته اخر علی دایی دارای تابعیت مضاعف است !!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر