فهرست
سوال روز: چرا سرخابی ها خصوصی نمی شوند؟
سوال روز: چرا سرخابی ها خصوصی نمی شوند؟

سوال روز: چرا سرخابی ها خصوصی نمی شوند؟

آی اسپورت – یکی ازمباحثی که محمد دادکان در مناظره رادیویی شب گذشته اش با امیر رضا خادم مطرح کرد بحث هزینه در فوتبال بود که هنوز از سوی تیم های صنعتی  بالاست و نظارتی روی این هزینه ها وجود ندارد.

اما پاسخ امیررضا خادم به این سوال جالب بود.معاون وزارت ورزش در جواب دادکان گفته:« دکتر گودرزی وزیر ورزش و من به دفتر وزیر صنایع رفتیم و خواهش کردیم که هزینه تیم‌های صنعتی را کنترل کنند که وزیر صنایع گفت این تیم‌ها خصوصی هستند و مجمع مستقل دارند، با این حال من به آنها ابلاغ می‌کنم. از شما آقای دادکان می‌پرسم وقتی وزارت ورزش این کار را انجام داده چه باید کنیم؟ دیگر چه کاری می‌توانستیم انجام بدهیم.»

خادم در ادامه صحبت هایش می گوید:« طبق تعریف سازمان خصوصی‌سازی 7 باشگاه صنعتی خصوصی هستند. این را که من تعیین نمی‌کنم این را خصوصی‌سازی تعیین می‌کند. اگر هم شما من را دروغگو می‌دانید که دیگر صحبت فایده‌ای ندارد. ما هم می‌دانیم که این باشگاه‌‌ها از بودجه ملی ارتزاق می‌کنند اما طبق تعریف سازمان خصوصی‌سازی آنها خصوصی هستند»

جمله پایانی معاون وزارتخانه گویای واقعیتی دردناک است.واقعیتی که همه ،از رسانه و اهالی فوتبال گرفته تا مدیران بالادستی وزارت ورزش بر آن اشراف دارند.حالا سوال اینجاست که وقتی فولاد، سپاهان، ذوب آهن  و سایر تیم های صنعتی در ظاهرا ماجرا خصوصی اند و رسما از بودجه ملی ارتزاق می کنند چرا این اتفاق در خصوص پرسپولیس و استقلال رخ نمی دهد؟چرا این دو باشگاه از طریق کارخانه یا نهاد ثروتمندی حمایت مالی نمی شوند و چرا مجمع مستقل ندارند؟چرا پروسه واگذاری این دو باشگاه اینقدر پیچیده است که شما به عنوان مامور ویژه واگذاری آنها به بخش خصوصی تازه بعد از 7-6 ماه از فعالیت تان در این بخش با  استیصال و درماندگی به این نکته اشاره می کنید که این اتفاق تا پایان سال جاری هم رخ نخواهد داد؟
  ۱  
آی اسپورت
2014-08-18 12:33:33
نظر دهید

۱ نظر
نیما
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۵۳
اگر تیمهای صنعتی خصوصین پس این همه پول رو از کجا میارن
بگن بقیه هم بدونن پرسپولیس واستقلال با این همه تماشاگر نمیتونن درامد خوب داشته باشن اینها چطور دارند پس خصوصی سازی اینها سوری هستش
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر