فهرست
گزارش روز: احسان - هال سیتی، رویایی که تمام نشده/ آیا هافبک کامرونی سپاهان جانشین احسان است؟
گزارش روز: احسان - هال سیتی، رویایی که تمام نشده/ آیا هافبک کامرونی سپاهان جانشین احسان است؟

گزارش روز: احسان - هال سیتی، رویایی که تمام نشده/ آیا هافبک کامرونی سپاهان جانشین احسان است؟

آی اسپورت - پسر اصفهانی تیم ملی، یکی از بهترین اعضای تیم کارلوس کی روش در رقابت های جام جهانی بود. احسان جاج صفی که از نگاه خیلی ها قرار بود نقش مدافع چپ ذخیره را در این مسابقه بازی کند، در هر سه دیدار به صورت ثابت در میانه میدان به بازی گرفته شد و پاسخ اعتماد سرمربی پرتغالی را به بهترین نحو داد. او به ویژه در تقابل ایران با آرژانتین، آرژانتینی تر از ستاره های تیم سابه یا نشان داد.

در پایان رقابت های جام جهانی، امیدواری های زیادی در مورد لژیونر شدن بازیکنان ایرانی حاضر در این جام وجود داشت. خیلی زود اما همه چیز در مسیر معکوس قرار گرفت. گوچی که تک گل ایران در تورنمنت را زده بود، از دسته یک انگلیس به لیگ کویت رفت، اشکان به عنوان بهترین بازیکن این نسل فوتبال ایران، از فولام جدا شد و به العربی پیوست. علیرضا جهانبخش نیز در تیمش ماندگار شد و نتوانست به هیچکدام از باشگاه های بزرگ اروپایی نزدیک شود. در این بین تنها جواد نکونام خودش را از لیگ کویت به اسپانیا رساند. تیمی که البته نه در لالیگا، که در رقابت های دسته یک فوتبال اسپانیا توپ می زند تا میزان زیادی از هیجان این انتقال کاهش پیدا کند.

در شرایط فعلی کمتر از دو هفته به پایان آگوست و فرارسیدن ددلاین نقل و انتقالات اروپا باقی مانده است. به نظر می رسد حضور در دسته یک اسپانیا، سقف توقعات از انصاری فرد باشد و احتمالا مسعود هم بر خلاف انتظار نخواهد توانست تیم درجه یکی برای خود دست و پا کند. بهترین بازیکن ایران در جام جهانی یعنی مهرداد پولادی نیز با پیشنهاد جدی قابل توجهی مواجه نشده و به احتمال فراوان فوتبالش را در لیگ قطر ادامه خواهد داد.

در بین همه ستاره های ایرانی، داستان احسان حاج صفی کمی تفاوت دارد. او به جای تمرین در کمپ تیم ملی و اصرار به جدایی از باشگاهش، هفته های خوبی را در ترکیب سپاهان سپری می کند. احسان حالا در تیم باشگاهی اش نیز به عنوان هافبک وسط به میدان می رود و یکی از کلیدی ترین مهره های خط هافبک 4 نفره این تیم محسوب می شود. حالا که پای یک هافبک وسط کامرونی به تمرین های سپاهان باز شده، خیلی ها از جدایی احتمالی حاج صفی خبر می دهند. گفته می شود او از انگلستان پیشنهادهایی دریافت کرده و ممکن است ظرف روزهای آینده برای مذاکره های نهایی به این کشور برود. سپاهانی ها البته فعلا از درِ تکذیب به این ماجرا وارد شده اند اما احتمال حضور این مهره جوان در هال سیتی و بازی اش در رقابت های یورولیگ با این تیم هنوز منتفی نشده است. چند روز سرنوشت ساز آینده مشخص خواهند کرد که آیا فوتبال ایران بعد از سقوط فولام و جدایی دژاگه، باز هم در سطح اول فوتبال انگلیس نماینده خواهد داشت یا خیر. بدون تردید این مهم ترین زمزه نقل و انتقالاتی فصل فوتبال ایران است. 

  ۲  
آی اسپورت
2014-08-18 12:44:59
نظر دهید

۲ نظر
-
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۱۹
ااححساااننن برووووووووووووووووووووووووووووو
فرشید
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۲۰
احسان از بهترین های ایرانه و هرجا که هست ایشالا موفق باشه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر