فهرست
قلعه نویی: لیگ کسل کننده است؟ چند هنرپیشه بیاورید!/ خیلی ها از مدرسه فوتبال من معرفی شده اند/ به خاطر حرف نزدن محروم شدم
قلعه نویی: لیگ کسل کننده است؟ چند هنرپیشه بیاورید!/ خیلی ها از مدرسه فوتبال من معرفی شده اند/ به خاطر حرف نزدن محروم شدم

قلعه نویی: لیگ کسل کننده است؟ چند هنرپیشه بیاورید!/ خیلی ها از مدرسه فوتبال من معرفی شده اند/ به خاطر حرف نزدن محروم شدم

آی اسپورت -  سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران یک روز پیش از دیدار تیمش در مقابل سایپا، در کنفرانس مطبوعاتی حاضر شد و به سوال های خبرنگاران پاسخ داد. قلعه نویی این جلسه را با یاد مهدی نفر آغاز کرد و مطالب انتظار، در ادامه بار دیگر از کرنرهای زیاد تیمش در دیدار با سپاهان حرف زد و در کنار اشاره به باخت من یونایتد با فان خال، نام بازیکنان جوانی را که به فوتبال ایران معرفی کرده، مطرح کرد:

 

تسلیت کنایه آمیز

آقای نفر قلم واقعی داشت و خبرنگار بزرگی بود. ایشان فرد صادق و با خدایی بود. البته ایشان زنده است و حیف است که این آدم‌ها از مجموعه خبرنگاری بروند. من هرگاه حرف زده‌ام به نفع عرصه خبر و خبرنگار صحبت کرده‌ام. آنها که حرمت قلم را نمی‌دانستند علیه من موضع گرفتند و خوشحالم که خبرنگاران واقعی همیشه راه درست را رفته‌اند. ایشان قلم ملی داشتند و من فکر می‌کنم به خاطر کارش هم این اتفاق برایش افتاد. خدا به بازماندگانش صبر دهد. امیدوارم همیشه جامعه خبرنگاران به رسالتشان عمل کنند. البته یک عده اظهر من الشمس هستند و خبر بیار هستند. من مطمئنم خود شما این افراد را نمی‌پذیرید و من امیدوارم یک روز همه مثل شما عزیزان به عنوان خبرنگار واقعی قلم بزنند.

 

تغییرات را خواهید دید

هر بازی شرایط خاص خودش را دارد. ما سایپا را آنالیز کردیم و می‌دانیم که تیم‌های آقای جلالی با برنامه کار می‌کنند و دارای ساختار مناسبی هستند و هیچ گلی هم تاکنون دریافت نکرده‌اند. آنها در ایجاد موقعیت هم با برنامه هستند. ما هم بعد از باخت روی دو چیز کار کرده‌ایم. یکی بحث روحی روانی که باید هرچه سریعتر انجام می‌دادیم و انجام هم دادیم. دیگری هم در ساختار دفاعی بود که شما تغییرات را فردا در این‌باره خواهید دید. ما دو مشکل داریم. یکی بالانس بدنی تیم که برخی بازیکنان دیرتر به ما اضافه شدند و به لحاظ بدنی عقب هستند، دیگری هم بازیکنان مصدوم هستند که در دفاع حضور دارند.

 

بروید هنرپیشه بیاورید

ما شرایط خوبی داریم. برابر سپاهان 8-9 کرنر زدیم و چندین کاشته پشت محوطه جریمه بدست آوردیم. همین مسئله نشان از هجومی بودن ما دارد. آنهایی که می‌گویند بازی‌های لیگ کسل کننده است، بروند و چند هنرپیشه را بیاورند و بگویند که سه بازی استقلال خیلی زیبا بوده. هرکس این بازی ها را دیده از بازی لذت برده است. خوشحالم که حریفان ما در این دیدارها به دنبال فوتبال بوده‌اند و مطمئنم وضعیت ما هم هفته به هفته بهتر می‌شود.

چیزی درست نمی شود

یک عده هرکاری کنیم با قلعه نویی مشکل دارند. منچستر دو روز پیش شکست خورده، آن هم در زمین خودش. یک عده فقط می خواهند حرف بزنند. شما از فان‌خال نمی توانید ایراد بگیرید. طبیعی است که روند کامل تیم، زمان‌بر است. آیا این بایرن مونیخ فعلی همان تیم سال گذشته است؟ بعد 17 سال کار به شما می‌گویم که بهترین زمان برای یک مربی، زمان نقل و انتقالات است. در ایران می‌بینید که بازیکنان ملی ما 5 روز مانده به لیگ به تیم اضافه می‌شوند و با این زمین‌هایی هم که ما داریم، طبیعی است که فوتبال ما عقب بیفتد. یک سری دنبال نابود کردن مربی ایرانی هستند. من بعد از بازی اول هم گفتم که این 30 درصد تیم ماست. شما همه این‌ها را باید در نظر بگیرید. استقلال تا یک هفته مانده به لیگ نمی‌دانست که تیموریان و حیدری و ... را دارد یا نه. ما تا زمانی که زمین‌هایمان را درست نکنیم چیزی حل نمی‌شود. قبول دارم لیگ امسال کم گل بوده اما باید زمان دهیم تا بهتر شود. ببخشید اگر رک صحبت کردم. شما تیم‌های ایرانی را نمی‌توانید با تیم‌های اروپایی مقایسه کنید. در اروپا یک تیم اروپایی با تمام بازیکنانش استارت می زند اما در ایران این خبرها نیست.

مدرسه فوتبال من

ما اگر بخواهیم چیزی بگوییم، می‌شویم تیتر. ما هر کجا که بودیم، یک مشت جوان مستعد را کنار خودمان داشته ایم. از طالبلو بگیرید تا به کامیابی نیا برسید. او 16 ساله بود که به او بازی دادم. اکبر ایمانی که در ذوب آهن خوب کار می‌کند، سه سال پیش جلوی سایپا بازیش دادیم اما خیلیها دوست ندارند این چیزها را ببینند. محسن فروزان، امید ابراهیمی و ... کسانی هستند که در این رده هستند. امین حاج محمد و خیلی‌های دیگر از مدرسه فوتبال من هستند اما خیلی‌ها نمی‌خواهند این را ببینند. در استقلال هم یک تیم سایه درست کرده‌ایم و آقای طاهومی را به تیم اضافه کرده‌ام. ایشان یکی از برتری مهاجمان ایران خواهند شد. ما به این روند ادامه می دهیم تا به موفقیت برسیم.

قراردادهای بلندمدت

 امسال ما قرارداد همه بازیکنان را دو، سه ساله بستیم. ما پارسال مشکلاتی داشته‌ایم که همه یک ساله قرارداد داشتند. خوشبختانه فصل بعد استقلال این مشکل را برای فصل بعد ندارد.

من حرف می زنم

برای چه جریمه شده‌ایم؟ بخاطر اینکه گفته‌اند باید لال باشیم. حرف بزنیم جریمه می‌شویم و حرف نزنیم هم باید جریمه شویم. این دفعه از آقای حسن‌زاده اجازه می‌گیریم! ما که در مورد داوری صحبت نکردیم. یعنی بابت حرف نزدن باید محروم شویم؟ ولی آقای حسن زاده، چون حرف نزده جریمه شده‌ایم، من از این به بعد حرف می زنم.

برمی گردند

فکر می کنم حنیف عمران زاده و امیر حسین صادقی دو هفته دیگر به تمرینات اضافه شوند. جا دارد از کادر پزشکی تشکر کنم که با کارهایشان تلاش می‌کنند بازیکنان را زودتر به ما اضافه کنند.

 

 

  ۱۰  
آی اسپورت
2014-08-18 14:05:15
نظر دهید

۱۰ نظر
باتیستوتا
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۱۹
همه چیت خوب و کاملا نحوه برد تو لیگ ایران را بلدی,ولی حیف امثال تو دایی نمیخواهید بگید تیم روبرو قوی تر بود,حتی خارجی ها هم یاد گرفتن ک میبازن و میگن حق با تیم ما بود و...چی میشه بگی سپاهان برتر بود,خود طرفدارهای استقلال قبول دارن باخت حق تیمت بود...بعد میگی داوری و...داوری را ک نظرات همه متفاوت بود ی گروه میگفتن پنالتی ی گروه میگفتن نه...بعد اصلا پنالتی نباشه بنظرت با اون بازی قوی!!!سپاهان را میبردین...خدایی شانس اوردین ک,از سپاهان کبیر ۶ تا نخوردین...ما سپاهانیم و حالا حالاها قهرمان
محمد
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۶:۴۳
عوضی تر از حسن زاده نداریم،،،،نداریم،،،نداریم!!!
-
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۶:۵۷
آقای قلعه نوعی حواست به استقلال باشه این حاشیه ها برای این هست تمرکز شما را برهم بزنند
پویان
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۳۵
"بروید هنرپیشه بیاورید"؟؟؟؟
جناب قلعه نوعی فرهنگ و سطح سواد شما در همین حدِکه ضعف تیمت و فوتبال مملکت رو با مغلطه کردن و تمجید از تیم خودت می خوای بپشونی و در برابر انتقادها چیزی برای گفتن به هم ببافی.متاسفم برای فوتبالی که ژنرالش شمایی!
مشروح
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۰۴
این همه ستاره تو تیم داره ولی باز هم از همه بیشتر ناله می کنه و بهونه می اره
سید استقلالی
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۵۰
ازکی تاحالا سپاهان شده کبیررررررررررررررررررررررر
kia
سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۳، ۰۰:۳۹
از خیلی وقت پیش که زیرمونی سید ...
-
سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۳، ۰۹:۱۴
سپاهان اگه تیم بود مث استقلال دوتا ستاره رو پیرهنش داشت.
-
سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۳، ۱۱:۵۸
از همون وقتی که گروهبان قندعلی شد ژنرال!!!!!!!!!
سید استقلالی
سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۳، ۱۶:۵۷
خدا مخالفان قلعه نوعی رونبخشه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر