فهرست
یادداشت:نقدی بر امیر قلعه نویی؛ بر سر ژنرال آبی ها چه آمده است؟
یادداشت:نقدی بر امیر قلعه نویی؛ بر سر ژنرال آبی ها چه آمده است؟

یادداشت:نقدی بر امیر قلعه نویی؛ بر سر ژنرال آبی ها چه آمده است؟

آی اسپورت - استقلال و امیر قلعه نویی، روز های نا آرامی را می گذرانند. هفته هاست که این مربی اسیر حاشیه هایی شده که بصورت خودجوش! گریبان او را گرفته اند.

انتقادات بازیکنانی که در ایده های تاکتیکی او جایی نداشتند و از استقلال خارج شدند؛ به بیرحمانه ترین شکل ممکن به سوی او سرازیر شده اند.

مطرح کردن مسائلی که غالبا بدون فکت و دلیل محکمه پسندی عنوان شده اند؛ همراه با جو سازی برخی رسانه های خاص، فضا را بر قلعه نویی تنگ تر کرده است.

از مصاحبه های جنجالی چند بازیکن سابق استقلال که بگذریم؛ دیروز شاهد مصاحبه تند کعبی نیز بودیم. بازیکنی که هیچگاه در استقلال تهران حضور نداشته اما دوران حضور قلعه نویی در تیم ملی را به نقد کشیده و ادعا داشته که در آن مقطع این مربی، تیم ملی را از او گرفته و در ادامه بر صحبت های بازیکنان منتقد قلعه نویی صحه گذاشته است.

اما بحث این سخن در مورد این انتقادات خودجوش! نیست. در طول این یک هفته، مصاحبه های مختلفی از جانب قلعه نویی منتشر شده، مبنی بر شکایت از این دست بازیکنان.حتی امروز نیز مصاحبه ای از قول این مربی روی خبرگزاری ها آمد، مبنی بر طرح شکایت از حسین کعبی.

استقلال این روزها بیشتر از همیشه به آرامش ذهنی نیاز دارد. شکست در مقابل سپاهان که اگر بخواهیم منصفانه قضاوت کنیم؛ بیش از اینکه به مسائل داوری مربوط باشد؛ به برتری فنی سپاهان ربط داشت؛ استقلال را به مانند هر تیم بزرگ دیگری پس از شکست، به حاشیه برده است.

این تیم فردا بازی حساسی مقابل سایپا در پیش دارد و یک مساوی هم می تواند این تیم را بیشتر از قبل وارد بحران کند. به راستی الان زمان درستی برای پیگیری قانونی این دست مصاحبه ها است؟ بر امیر قلعه نویی چه می گذرد ؟

او ادعا می کند که در این چند روز، بیش از مسائل فنی روی آرامش روانی بازیکنانش کار کرده است. آیا قلعه نویی می تواند به این سوال پاسخ دهد که خود در آرامش روحی مناسبی به سر می برد؟

پرداختن اغراق آمیز و بی دلیل به این انتقادات، بدون شک از لحاظ ذهنی این مربی را دچار ناآرامی کرده است. تا جاییکه پس از شکست در مقابل سپاهان با مطرح کردن نام ابراهیمی به نوعی باعث تحریک منتقد شماره این روزهای خود به انجام یک مصاحبه جنجالی دیگر، با رسانه ای خاص شد.

به نظر می رسد که با این رویه ای که قلعه نویی در پیش گرفته، بر این دعوا پایانی نیست و بدون شک، ژنرال آبی ها با این ذهن نا آرام، دشمنان تیمش را بیش از پیش خوشحال می کند. 

استقلال در این روزها که صادقی و عمران زاده را به عنوان دو مهره اصلی خط دفاعی خود به همراه ندارد؛ بیش از هر زمان دیگری به آرامش نیاز دارد.

واقعیت این است که بازیکنان و هواداران این تیم، علاقه ای به کش آمدن این مشاجرات بیهوده ندارند.

آنها به یک قلعه نویی با اقتدار و مسلط نیاز دارند نه به ژنرالی که امسال تصمیم گرفته یک پای ثابت دادگاه ها باشد.

  ۱۸  
آی اسپورت
2014-08-18 16:31:03
نظر دهید

۱۸ نظر
-
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۱۱
روزنامه خبرورزشی و خبرانلاین با کثافت کاری دارن ثابت میکنن قضیه رشوه پارسال یک باشگاه حقیت داشته
-
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۳۲
میگن ف.ع سردبیر روزنامه خ.و و سایت خوآ پارسال از یک باشگاه 80 میلیون رشوه گرفته، درسته این خبر؟
-
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۴۷
روزنامه تماشا و تماشاگران و هوادار و 90 و گل با سایت کثیف isport ثابت مبکنه حرف های نکونام درسته که امیر مافیا به اینها رشوه میده تا ازش وتیم حمایت بشه.
azna
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۶:۰۰
مرگ بر روزنامه خبر ورزشی .شوت .تماشا.وسایت خبرانلاین که هر روز 1 تیتر بر ضد امیر خان میزنن
-
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۶:۰۴
علی لها رشوه میداد، چرا محروم نشد؟ابی که پارسال به داور
-
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۶:۳۷
به نظر من امیر قلعه نوعی آدم ساده ای هست من متوجه نمیشم برای چی امیر قلعه نوعی جواب امثال نکونام میده ؟ نکونام در حد اندازه ای نیست که جوابشو داد آدم که نباید با بچه و البته با کسانی که رفتار اخلاق بچه گانه دارند دهن ب دهن بشه
-
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۶:۵۷
میخان تمرکز قلعه نوعی بهم بزنند تا کی میخان حاشیه علیه استقلال درست کنند
حمید
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۶:۵۹
ژنرال مبتلا به ناارامی نشده است
دستها و ذهنهایی که میخواهند او را خانه نشین کنند ناارامند
الحمدلله با پیگیریهای قضایی این قضیه حیثیتی روشن خواهد شد
سید استقلالی
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۲۶
مطلبت کاملادرستهخ ماهوادارای استقلال شرایط روحی خوبی نداریم از این اتفاقات این روز ها
-
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۲۹
به عنوان یه استقلالى واقعا خجالت میکشم که سر مربى تیم محبوبم یه آدم فاسد و چیپ مثل قلعه نویی باشه، به قول جواد خان تو گروهبانم نیستی دست بردار از این تیم
-
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۳۱
کاپیتان تیمش گفته طرف مافیاست حالا کی٣کشا می خوان به روی خودشون نیارن!باید جواب بده
Ramiblue
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۳۸
مطلب شما بسیار درست و منطقیه،موافقم که ما به برتری سپاهان بازی رو واگذار کردیم،جایی که از آندو،خسرو و البته هاشم بیک زاده تمام شده فقط اسمی توی زمین بودند،ما به عدم تاکتیک مناسب باختیم که نشان از عدم تمرکز مردان فنی زمین بخصوص امیر قلعه نوعی داشت!
از ابتدای ورود قلعه نوعی به جرگه مربیان این حرف و حدیث ها بوده و تا روزی که او در میان مربیان باشد خواهد بود!
چه خوب بود که ژنرال استقلال که در دهه پنجم و نهایت پختگی قرار دارد بجای استفاده از دادگاه و مسائل جانبی اش ،از درایت خود برای فروکش کردن این حاشیه استفاده می کرد.
سپاس از نویسنده مطلب و آی اسپورت
مشروح
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۰۸
تیتر خبر : نقدی بر قلعه نویی داخل خبر : تعریف از قلعه نویی!
ساجده
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۵۷
با اینکه پرسپولیسی ام وهیچوقت طرفدار آقای قلعه نویی نبودم اما الان باید بگم که این بازیکنایی که پشت سرهم مصاحبه میکنن،چوب حراج به آبروی ایشون زدن.
اگر مدرکی برای حرفهاتون دارید بیاید ثابت کنید.وگرنه این مصاحبه ها فضای مسموم فوتبال مارو مسموم تر میکنه.
نمیدونم چرا ماتهمت به افرادمشهور رو جایزمیدونیم.
میتی
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۳، ۲۱:۳۱
خودش اومد تو مصاحبه بعد از بازی به جای اینکه شکست رو قبول کنه گفت گفتن ما لال باشیم! بعد هم از حسینیه ساختنش تو تبریز و ... خبر داد. برای فرار به حاشیه رفتن. این استراتژی ایشون بود. شما هم که تا می‌تونستی دستمال رو برداشته بودی تو به اصطلاح این یادداشت.
-
سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۳، ۰۹:۲۳
ما طرفداران استقلال تا آخرین لحظه ی عمر به خاطر قهرمانیهایی که قلعه نوعی واسمون اورده و دربیهایی که از لنگ برده ازش حمایت میکنیم. نکونام اگه بازیکن خوبی بود با مرد متشخصی مث قطبی بعد از جام ملتهای 2011 تو اتوبوس تیم فحاشی نمیکرد. بزرگتر هیچی اما حتی رونالدو هم حرمت مربیش فرگوسن رو نگه میداره نکونام که انگشت کوچیکه اونا هم نیست. با اینهمه ادعا رفته به مسی التماس کرده پیرهنشو بگیره اونم اول بازی با ارژانتین!!!!
سید استقلالی
سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۳، ۲۱:۰۲
امیر خان ناراحت نباش تو درمقابل این ها ما هواداران واقعی استقلال روداری نه هوادارنماها
شایان
چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۳، ۰۱:۵۳
فقط کم مونده بود دوست نویسنده بنویسه امیرخان!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر