فهرست
گسترش فولاد - پیکان/ اولین گل بازیکنان گسترش یا کلین شیت سوم رحمتی؟
گسترش فولاد - پیکان/ اولین گل بازیکنان گسترش یا کلین شیت سوم رحمتی؟

گسترش فولاد - پیکان/ اولین گل بازیکنان گسترش یا کلین شیت سوم رحمتی؟

آی اسپورت- نه مهدی تارتار و نه منصور ابراهیم زاده، تا پیش از پایان مسابقه هفته چهارم تیم های شان در برابر هم، از آرامش کافی برخوردار نخواهند بود. نبرد گسترش و فولاد و پیکان، شاید یکی از کم تماشاگرترین دیدارهای هفته باشد اما در عین حال یکی از حساس ترین مسابقه ها نیز هست. هر دوی این تیم ها در پایان سومین هفته رقابت ها هنوز موفق به کسب اولین پیروزی نشده اند و با 2 امتیاز، به رده های انتهایی جدول نزدیک شده اند. حالا رفته رفته، ددلاین اولین پیروزی برای آن ها فرارسیده است. 

تیم آبی شهر تبریز، فصل را با نتیجه تساوی برابر همرنگ اهوازی اش آغاز کرد. در نگاه اول شاید این نتیجه برای اغاز لیگ در یک مسابقه خارج از خانه نتیجه خوبی تلقی شود اما شاگردان تارتار به سادگی می توانستند همه 3 امتیاز مسابقه را به خود اختصاص بدهند. آن ها تا دقیقه 90 با یکگل از حریف پیش بودند و سهل انگاری خط دفاعی و دروازه بان شان، گل مساوی را در آخرین ثانیه ها برای تیم حریف به ارمغان آورد. یک هفته بعد، گسترش هیچ حرفی برای گفتن در مقابل سپاهان نداشت و قافیه را به صورت تمام و کمال به مهمان ثروتمند و آماده اش واگذار کرد. در نبرد با ساپیا نیز چیزی بیشتر از یک تساوی صفر صفر عاید گسترش نشد. این نتیجه در حالی رقم خورد که سایپا در 15 دقیقه پایان با اخراج مجید ایوبی 10 نفره بود. در پایان 270 دقیقه بازی در لیگ چهاردهم، هنوز هیچ یک از بازیکنان گسترش موفق به گلزنی برای این تیم نشده اند. تک گل این تیم در لیگ چهاردهم، روی گل به خودی بازیکن استقلال خوزستان به ثمر رسیده است.

نتیجه های تیم پیکان نیز توفیر چندانی با گسترش ندارد. شاگردان ابراهیم زاده نیز همانند شاگردان تارتار یک شکست دو بر صفر برابر سپاهان را در کارنامه دارند و درست مثل این تیم، با سایپا به تساوی بدون گل رسیده اند. انتقادبرانگیزترین نمایش پیکان اما در هفته سوم و در شرایطی رقم خورد که این تیم در جدال با نفت مسجدسلیمان نیز به تساوی بدون گل رضایت داد.

برای این مسابقه احتمالا مهدی تارتار، اسلامی را درون درون دروازه قرار می دهد، قریشی و اسدی نیز برای خط دفاعی برگزیده خواهند شد و نقی زاده ها در کنار باتیستا و جابر انصاری خط هافبک را می سازند تا بایرامی و نظری با خیال راحت به گل زدن بیاندیشند. در تیم پیکان نیز رحمتی در اندیشه سومین کلین شیت متوالی است. نصرتی و حسینی در دفاع؛ ساموئل و فشنگچی در خط هافبک و سعید دقیقی در خط حمله نیز دیگر مهره های کلیدی آبی و سفیدهای تهران به شمار می روند.

بر خلاف گسترش که به جز  بایرامی، تقریبا همه مهره های سرشناس فصل گذشته را از دست داده، پیکان فصل نقل و انتقالات پرخرید و طوفانی ای را پشت سر گذاشته و طبیعتا میزان انتظارات مدیران این باشگاه از ابراهیم زاده بسیار زیاد خواهد بود. با این وجود، در باشگاه گسترش نیز همه برای دیدار فردا از تارتار برد می خواهند. با توجه به تجربه دیدارهای قبلی، بعید به نظر می رسد هیچ یک از این دو تیم برای تساوی به میدان مسابقه گام بگذارند. آن ها برای رهایی از روزهای پرانتقاد فعلی به اندازه ای به برد احتیاج دارند که می توانند ریسک انجام بازی هجومی را نیز انجام بدهند. با این حال واضح است که تیم بازنده، حداقل تا چند هفته نمی تواند از زیر فشار شدید خارج شود.

 

  ۱  
آی اسپورت
2014-08-18 16:19:08
نظر دهید

۱ نظر
تراختوری1360
سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۳، ۰۹:۲۵
تارتاربالجبازی بایرامی رونیمکت نشین کرده وتیم توخط حمله دچاربحران شده
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر