فهرست
نفت تهران - سپاهان/ نبرد انتقامی برای صدرنشین
نفت تهران - سپاهان/ نبرد انتقامی برای صدرنشین

نفت تهران - سپاهان/ نبرد انتقامی برای صدرنشین

آی اسپورت -  تنها تیم 9 امتیازی لیگ برتر چهاردهم، چهارمین هفته از لیگ را در خارج از خانه به پایان می رساند. زلاتکو کرانچار و ستاره هایش، ساعت 18 فردا در ورزشگاه تختی، مهمان علی منصوریان و تیم نفت تهران خواهند بود. تیمی که با 4 امتیاز، رده هفتم جدول را از آن خود کرده است.

جدال نفت و سپاهان، نبرد میان تیم هایی ست که هر دو با روحیه ای ایده آل در زمین مسابقه قرار خواهند گرفت. سپاهانی ها بعد از دو پیروزی دو بر صفر پیاپی در مقابل پیکان و گسترش فولاد، استقلال را با نتیجه سنگین 3 بر یک بدرقه کرده اند تا به نوعی خودشان را در مقطع فعلی از دیگر مدعیان قهرمانی لیگ جدا کرده باشند. نفت تهران نیز بعد از تساوی با پرسپولیس در آزادی و شکست برابر راه آهن، دریک نمایش برتر در اهواز موفق به شکست دادن استقلال شد. آن ها به اندازه ای بهتر از حریف بودند که ویسی در پایان مسابقه از اینکه تیمش تنها دو گل دریافت کرده ابراز خوشحالی کرد!  شاگردان منصوریان 4 امتیاز از دیدارهای خارج از خانه گرفته اند و در خانه هنوز هیچ امتیازی به دست نیاورده اند.


در هفته های بعد از غلبه برابر استقلال در رقابت های لیگ برتر، سپاهان به طور کلی نتایج چندان خوبی به دست نیاورده است. آن ها تا پیش از لیگ چهاردهم، 9 بار استقلال را شکست داده بودند و بعد از این پیروزی ها، ۴ پیروزی برابر ملوان، پیکان، استقلال اهواز و مس، دو تساوی برابر صبای قم و گسترش فولاد و ۳ شکست برابر ملوان، مس و استقلال اهواز در کارنامه داشته اند. این موضوع نشان می دهد که اصفهانی ها بعد از پیروزی در برابر استقلال، تا حدودی رقبا را دستکم می گیرند. 


سپاهان و نفت تهران مجموعا 8 بار در رقابت های لیگ برتر به مصاف هم رفته اند. سهم سپاهان در این مسابقه ها 5 پیروزی بوده و نفت تهران تنها یک بار موفق به شکست طلایی ها شده است. سپاهان در این مسابقه ها 13 گل به ثمر رسانده و سهم نفت تنها 7 گل بوده است. تیم اصفهانی 4 دیدار از 5 رویارویی اخیر را به سود خود تمام کرده و قطعا با برتری ذهنی نسبت به حریف در مقابل نفت صف آرایی خواهد کرد.


نبرد فردای نفت و سپاهان، تداعی کننده جدال دو تیم در هفته پایانی لیگ برتر سیزدهم خواهد بود. جایی که سپاهان برای آسیایی شدن نیاز به برتری با اختلاف دو گل داشت اما تنها موفق شد یک گل به نفت بزند و در نهایت بعد از سال ها از حضور در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا بازماند. هادی عقیلی در آن مسابقه یک ضربه پنالتی را برای تیمش از دست داده بود.


به نظر می رسد در مسابقه فردا نیز گردان درون دروازه اصفهانی قرار بگیرد. با توجه به غیبت 3 جلسه ای خلیل زاده، علی احمدی به ترکیب دفاع 3 نفره این تیم گام خواهد گذاشت. تقابل وریا غفوری و رسول نویدکیا با تیم فصل گذشته، یکی از اتفاقات جالب این دیدار خواهد بود. در کنار این بازیکنان، احسان حاج صفی در میانه میدان به بازی گرفته می شود و علاوه بر حسین پاپی،  مثلث وحشتناک خلعتبری، شریفی و لوسیانو نیز در ترکیب کرانچار جای خواهند داشت. در مقابل، بیرانوند یکی از امیدهای اصلی نفت برای امتیازگرفتن در این دیدار است. پادوانی و حاج محمدی، حمدی نژاد و لطفی در دفاع؛ ویکروم، کامیابی نیا، پوعلی گنجی و مبعلی در هافبک و وحید امیری و قربانی در حمله ترکیب احتمالی نفت تهران را تشکیل خواهند داد. 

     
آی اسپورت
2014-08-18 16:48:43
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر