فهرست

علیرضا منصوریان: بخاطر امنیت شغلی به برد حداقلی هم راضی هستیم/ عملکرد تیم‌های باشگاهی متأثر از عملکرد تیم ملی در جام جهانی است

آی‌اسپورت-نفت تهران که پس از شکست برابر راه‌آهن به مسیر پیروزی بازگشت و استقلال خوزستان را از پیش رو برداشت، در چهارمین دیدار از لیگ چهاردهم سپاهان اصفهان را پیش‌رو خواهد داشت، تیمی که در مسیر پیروزی استقلال تهران را نیز با قاطعیت از پیش‌رو برداشت و در آستانه‌ی هفته‌ی چهارم سه پیروزی متوالی کسب کرده است. علیرضا منصوریان، سرمربی نفت تهران در نشست خبری پیش از بازی نفت با سپاهان اظهار داشت:

حرف نخست ...

مهدی نفر از دست ما رفت، اما امیدوارم جامعه ورزشی برای سرطلایی استقلال و تیم ملی دعا کنند تا غلامحسین مظلومی یک بار دیگر بایستد و عمر باعزتی داشته باشد.

سپاهان اصفهان؛ دیدار برابر صدرنشین لیگ برتر چطور خواهد بود؟

با یکی از تیم‌هایی بازی داریم که از نظر ساختاری به معنای واقعی باشگاه است و در کادر فنی آن نیز 3 سال است که تغییری ایجاد نشده است.

عملکرد سپاهان در 3 بازی گذشته به نحوی بوده که می‌توان عنوان یکی از بهترین‌ تیم‌های لیگ را به این تیم داد و آنها 9 امتیاز کسب کردند. تیم ما تیم جوانی است که در یک هفته بازی را در دقیقه 90 برمی‌گرداند و در یک هفته در دقیقه 94 بازنده می‌شود.

تیم جوان ما احتیاج به زمان دارد و باید نوسانات تیم ما گرفته شود تا با کار روحی و روانی بتوانیم بهتر نتیجه بگیریم.

تمجید از سپاهان؛ شکست را پذیرفته‌اید؟

از سپاهان تمجید کردم اما ما راه مقابله با این تیم را می‌دانیم و گروه فنی ما به خوبی این تیم را آنالیز کرده است تا بتوانیم از نقاط ضعف آنها استفاده کنیم.

و اما محرومان و مصدومان ...

غلامرضا رضایی، مهدی شیری و علی عزتی مصدوم هستند که به این بازی نمی‌رسند اما طی هفته آینده شیری و رضایی به ما اضافه می‌شوند و بعد از بازی با سایپا هم عزتی را خواهیم داشت.

سلاح پنهان؛ برابر سپاهان چه آسی رو خواهید کرد؟

ما در هر بازی سلاح پنهان مخصوص آن بازی را داریم. قبول دارم که نوسان در تیم ما زیاد است و بخشی از آن  مرتبط به عملکرد کادرفنی می‌دانم که باید این تیم جوان را مدیریت کند اما ما اهداف درازمدتی داریم تا با کارهای تاکتیکی بتوانیم بهتر شویم.

آینده‌ی نفت تهران؛ بازهم پر نوسان خواهد بود؟

به دنبال آن هستیم تا در کنار وحدت تیمی با همدلی بتوانیم نوسانات را برطرف کرده و روند بهتری پیدا کنیم.

به غیر از بازی مقابل پرسپولیس در 2 بازی بعد نوسان داشتیم و یک امتیاز حساس را در مقابل راه‌آهن از دست دادیم که من اکنون در تقویم بررسی می‌کنم که چه زمانی ما بتوانیم این نتیجه را جبران کنیم.

2-3 هفته آینده مشکلات تیم خود را برطرف می‌کنیم تا در ساختار تاکتیکی خود به همدلی برسیم و باید امتیازات از دست رفته را در هفته‌های آینده جبران کنیم. در حال حاضر علاوه بر استقلال، پرسپولیس، نفت و تراکتورسازی دیگر تیم‌ها هم سعی می‌کنند خود را به مدعیان اضافه کنند تا لیگ به 2 دسته تقسیم شده تیم‌هایی که برای سهمیه تلاش می‌کنند و تیم‌هایی که می‌خواهند سقوط نکنند.

برتری با اختلاف یک گل؛ دلیل این اپیدمی در لیگ برتر چیست؟

این موضوع در خصوص تیم ما صدق نمی‌کند چرا که در یک بازی یک بر یک مساوی شدیم و 2  بازی ما 2 بر یک به پایان رسیده و در مجموع نتیجه ما 4-4 است. سعی ما این است که در خط دفاع آمارمان را به صفر برسانیم و در عوض گل زده‌مان را بیشتر کنیم چرا که مردم برای تماشای بازی زیبا و پرگل پای گیرنده‌های خود می‌نشینند و هیچ کس دوست ندارد بازی صفر بر صفر تمام شود و اگر از قبل بدانند چنین نتیجه‌ای رقم خواهد خورد بازی را تماشا نمی‌کنند و به کارهای دیگرشان می‌پردازند.

نمی‌خواهم مقایسه‌ای انجام دهم اما آنهایی که می‌بینیم بازی بسته انجام می‌دهند، به این دلیل است که به جام جهانی و نتایج تیم‌ها نگاه می‌کنند. تیم‌های باشگاهی درک متقابلی از تیم‌های ملی‌شان دارند و در جام جهانی دیدیم که آمریکای جنوبی‌ها مقابل اروپایی‌ها یک بازی بسته انجام دادند و در نهایت در دقایق پایانی با یک گل نتیجه را به سود خود پایان رساندند. البته به نظرم این کار بسیار اشتباه است و باید بازی زیبایی به نمایش گذاشت اما فوتبال ما نشأت گرفته از فوتبال جهان است.

امنیت شغلی در فوتبال ایران؛ چه تأثیری بر روند کار دارد؟

عکس اتفاقی که گفتم می‌توان در فوتبالی که بارسلونا و رئال مادرید به نمایش می‌گذارند تماشا کرد و آنها با فشار زیاد در خط حمله معتقدم که بهترین فوتبال را به نمایش بگذارند اما در فوتبال ما می‌بینیم که همه به پیروزی با یک گل راضی هستند و از سوی دیگر امنیت شغلی‌شان زمانی صورت می‌گیرد که نتیجه بگیرند و این نتیجه گرفتن باعث انجام بازی بسته می‌شود.

  ۱  
آی اسپورت
2014-08-18 16:53:31
نظر دهید

۱ نظر
سلطان،علی،منصوریان با خونی یکدست آبی
سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۳، ۰۹:۴۴
بهترین بازیکن تاریخ فوتبال ایران.بدون لحظه ای تردید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر