فهرست

کرانچار: برای قهرمانی زود است باید به بحران‌ها فکر کنیم/ وقتی داور با وجدان تصمیم می‌گیرد اعتراض موجه نیست

آی‌اسپورت-سپاهان اصفهان، صدرنشین کنونی لیگ برتر که با یک شروع طوفانی سه برد متوالی را کسب کرده است، در چهارمین دیدار از رقابت‌های لیگ چهاردهم میهمان نفت تهران است. زلاتکو کرانچار، سرمربی سپاهان در نشست خبری پیش از بازی تیم‌های نفت تهران و سپاهان عنوان کرد:

حرف نخست ...

پیش از این سایت باشگاه ما بابت درگذشت مهدی نفر تسلیت گفته بود و جا دارد خودم هم یک بار دیگر درگذشت خبرنگار و همکار شما که در یک سانحه جان خود را از دست داد را تسلیت بگویم.

نفت تهران؛ چهارمین قربانی طوفان سپاهان خواهد بود؟

تا جایی که به مسابقه فردا مربوط می‌شود باید بگویم ما سعی می‌کنیم نتایج خوب و روندمان را همین‌طور ادامه دهیم و به نوار پیروزی‌های‌مان استمرار ببخشیم اگرچه تیم حریف هم در بازی فردا میزبان است و ما فصل گذشته آنها را در اصفهان شکست دادیم و در تهران نیز با وجود 2 اخراجی توانستیم یک امتیاز کسب کنیم اما آنها کاملا ما را به دردسر انداختند. همچنین باید بگویم نفت در بازی مقابل استقلال خوزستان با اینکه میهمان بود اما توانست این تیم را شکست دهد و این یک اخطار بزرگ برای ما محسوب می‌شود.

هر 2 تیم با جذب بازیکنان جدید و الحاق آنها به ترکیب تیم‌شان جان تازه‌ای گرفته‌اند. نفت تهران اکنون 4 امتیازی است و می‌خواهد با گرفتن 3 امتیاز بازی فردا خودش را به صدرجدول نزدیک کند و ما باید تلاش کنیم مقابل اقدامات حریف را بگیریم.

میزان شناخت زلاتکو از نفت تهران؛ این تیم را آنالیز کرده‌اید؟

من در بازی راه‌آهن و نفت یکی از اعضای کادر فنی‌ام را به عنوان ناظر به ورزشگاه فرستادم و با وجود اینکه فیلم بازی تلویزیونی آنها به کارمان می‌آمد اما ترجیح دادم همکارم از نزدیک بازی را ببیند تا آنالیز دقیقی از تیم نفت داشته باشیم. باید بگویم همکارم کاملا با من هم‌نظر بود و گفت نفت تیمی است که ساختاری نوین دارد و می‌خواهد جهش بزرگی در لیگ داشته باشد.  سرمربی جدید نفت تلاش می‌کند تا شیوه جدیدی را ارائه کند و با یک بازی نوین مقابل ما حاضر خواهد شد. انتظار ما این است که فردا مسابقه‌ای را تماشا کنیم که هم سطح 2 بازی قبلی‌مان باشد تا تماشاگران از فوتبال ما کاملا لذت ببرند.

و اما محرومان و مصدومان ....

شجاع خلیل‌زاده به دلیل دریافت کارت قرمز مقابل استقلال محروم است که البته ما تاکتیک تیمی‌ خود را با این بازیکن تطبیق داده بودیم اما علی احمدی و حسین مرادمند 2 بازیکن جایگزین ما محسوب می‌شوند که امیدواریم به خوبی جای این بازیکن را پر کنند ضمن اینکه محرم نویدکیا هنوز از مصدومیت رنج می‌برد اما دوره ترمیمی او به سر آمده و ظرف 2،3 هفته آینده با حضور در تمرینات تیمی به ما ملحق خواهد شد.

جریمه‌ی سه جلسه‌ای خلیل‌زاده؛ اعتراضی ندارید؟

این موضوع کمیته انضباطی اعلام کرده و هیچ‌کس اجازه دخل و تصرف و اعتراض به آن را ندارد. کارت زرد دوم فغانی کاملا موجه بود چرا که اگر خلیل‌زاده خطا نمی‌کرد بازیکن حریف می‌توانست وارد محوطه جریمه ما شود. بعد از آن هم خلیل‌زاده رفتار تندی را با حرکات دست انجام داد که سبب شد تا ناظر بازی گزارشی در این باره داشته باشد.

سازمان لیگ و کمیته انضباطی پیش از این اعلام کرده بودند که هرکس به داوری اعتراض کند چه مربی باشد و چه بازیکن با جریمه و محرومیت روبه‌رو می‌شود. خودم هم شخصا به بازیکنان تیم تذکر دادم که نباید به داور اعتراض کنند چرا که داور همه تصمیم‌ها را با وجدانش می‌گیرد و البته شاید گاهی هم مرتکب اشتباه شود اما بهتر است بازیکنان به بازی خودشان بپردازند تا اینکه به داور اعتراض کنند.

سپاهان شانس اول قهرمانی؛ نظر شما هم این است؟

از نظر کارشناسی چنین بحث‌هایی زود است 27 هفته تا پایان لیگ باقی مانده و هر تیم گاهی دچار بحران می‌شود. ما باید برای این بحران‌ها آماده شویم و بدانیم چطور مقابل آن را بگیریم. بنابراین باید برای قضاوت درباره تیم‌ها اندکی تامل کرد و چند هفته دیگر که بگذرد چهره لیگ مشخص خواهد شد.

     
آی اسپورت
2014-08-18 17:05:04
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر