فهرست
فولاد - استقلال خوزستان/ مدافع قهرمانی و دفاع از دبل
فولاد - استقلال خوزستان/ مدافع قهرمانی و دفاع از دبل

فولاد - استقلال خوزستان/ مدافع قهرمانی و دفاع از دبل

آی اسپورت - بدون تردید اگر تیم این روزهای ویسی، همان استقلال اهوازی بود که سال های سال محبوب ترین تیم فوتبال خوزستان به شمار می رفت، دربی این استان با حساسیت و حرارت فوق العاده ای برگزار می شد. استقلال خوزستان اما در مدت یک سال و نیم حضور در رقابت های لیگ برتر ایران، هنوز جایگاه قابل توجهی در اهواز به دست نیاورده و این موضوع موجب خواهد شد در مسابقه ساعت 19:25 فردای دو تیم، بخش اعظم سکوها طرفدار تیم فولاد باشند.

شروع رقابت های لیگ برتر، روزهای سختی را برای فولاد رقم زد. آن ها در فاصله چند روز تا اولین مسابقه متوجه شدند تا مدت نامشخصی اجازه استفاده از بختیار رحمانی را نخواهد داشت. اسکوچیچ با چند غایب تیمش را مهیای نبرد با تراکتور کرد و با نتیجه دو بر یک مقابل این تیم شکست خورد. فولاد اما خیلی زود به مسابقات برگشت. پیروزی دو بر صفر در برابر پرسپولیس در اولین مسابقه خانگی، آرامش را به مدافع عنوان قهرمانی بازگرداند. آن ها در هفته سوم باز هم با درخشش سروش رفیعی به برتری رسیدند. پیروزی یک گله فولاد برابر راه آهن، این تیم را در جمع تیم های 6 امتیازی لیگ برتر قرار داد. برای تیم آبی پوش اهواز اما اوضاع هرگز نسبتی با مساعد بودن نداشته است. آن ها در مسابقه اول به زحمت و با گل دقایق پایانی در زمین خود برابر گسترش فولاد به مساوی دست یافتند. این تیم در دیدار دوم نمایش دلچسبی مقابل استقلال ارائه کرد اما بی دقتی وحشتناک مهاجمانش در استفاده از موقعیت ها و یک اشتباه دفاعی در لحظه های پایانی، در نهایت آن ها را دست خالی از تهران برگرداند. تیم ویسی در مسابقه سوم در زمین خودی برابر نفت تهران شکست خورد. جالب اینکه ویسی در پایان این مسابقه از اینکه تیمش تنها دو گل خورده ابراز رضایت کرد!

همانند چند بازی گذشته، سلیمی در این مسابقه هم گلر اصلی فولاد خواهد بود. والی، جماعتی، وکیا و مساریچ در دفاع؛  بدرلو، عبدالله زاده، رفیعی و چاگو در هافبک و شریفات و ساسان انصاری در خط حمله ترکیب احتمالی فولاد برای این مسابقه را تشکیل خواهند داد. در تیم مقابل نیز پرویز کریمی، طیبی، خسروی، کاردوست، مهدوی، مومنی، کولیبالی و سیف اللهی، مهره های بدون تغییر تیم ویسی را تشکیل می دهند. تیمی که این روزها به سبب مصاحبه های تند حسین کعبی نیز وارد حاشیه های جدیدی شده است.

در دو تقابل دو تیم در لیگ برتر سیزدهم، هر دو بار این تیم فولاد بود که توانست به برتری برسد. اسماعیل شریفات چهره ویژه فولاد در این مسابقه ها بود. 

بعد از چند دربی بی تماشاگر در تهران، نبرد قرمز و آبی های اهواز به نوعی اولین دربی پرتماشاگر فصل لیگ چهاردهم محسوب می شود. مسابقه ای که قرار شده به جای ورزشگاه غدیر، در ورزشگاه تختی اهواز برگزار شد تا چمن نامناسب غدیر دیگر در جریان مسابقه توی ذوق نزند. باید منتظر ماند و دید که گرمای هوا و البته نو ورزشگاه تختی که در موردش تردیدهایی وجود دارد، چه تاثیری روی این مسابقه می گذارند. 

     
آی اسپورت
2014-08-18 17:49:12
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر