فهرست
گزارش روز:یک شباهت تاریخی بین کرویف و سوارس
گزارش روز:یک شباهت تاریخی بین کرویف و سوارس

گزارش روز:یک شباهت تاریخی بین کرویف و سوارس

آی اسپورت -لوئیس سوارس خرید جنجالی بارسا، به علت محرومیت از جانب فیفا، حداقل تا 26 اکتبر نمی تواند بارسلونا را در بازی های رسمی همراهی کند.

با این وجود او با کاهش محرومیتش، اجازه حضور در تمرینات و بازی های دوستانه بارسا را پیدا کرد و امشب در مقابل لئون در جام خوان گامپر نیز به میدان خواهد رفت.

اما موقعیت کنونی سوارس بسیار شبیه به موقعیت \"یوهان کرویف\" در سال 1973 است.کرویف اسطوره بارسا پس از کشمکش ها و مذاکراتی طولانی با آژاکس، در 23 آگوست(یک روز پس از جام خوان گامپر) سال 1973 به بارسلونا پیوست. با این وجود او نیز تا ماه اکتبر نتوانست برای بارسا به میدان برود.

اما علت بازی نکردن کرویف تفاوتی اساسی با سوارس داشت. فدراسیون فوتبال هلند بنا به دلایلی مجوز بازی این بازیکن را در بارسا صادر نمی کرد.

سرانجام با تلاش مسئولین بارسا، کرویف توانست در 28 اکتبر همان سال مقابل گرانادا اولین بازی خود برای کاتالانها را انجام دهد. مسابقه ای تاریخی که این ستاره هلندی 2 گل از 4 گل بارسا را به ثمر رساند.آن هم در اولین مسابقه رسمی خود برای این تیم.

کرویف نیز همچون سوارس پیش از اولین بازی رسمی اش، در بازی های دوستانه بارسا شرکت کرده بود. بارسلونا برای آماده نگاه داشتن کرویف در آن سال، در ماه های سپتامبر و اکتبر، بازی های دوستانه ای را ترتیب داد. با این وجود به نظر نمی رسد که در این دوران، بارسا بتواند حرکت مشابهی به نسبت سال 1973 برای آماده نگاه داشتن سوارس انجام دهد.

لازم به ذکر است که انتقال کرویف به بارسا (1میلیون دلار) در آن فصل، گران ترین خرید تاریخ باشگاه های اروپایی به حساب می آمد.     
آی اسپورت
2014-08-18 17:47:05
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر