فهرست
پیش‌بازی ذوب‌آهن اصفهان-راه‌آهن تهران/ ذوب‌آهن در ایستگاه راه‌آهن از قعر می‌گریزد؟
پیش‌بازی ذوب‌آهن اصفهان-راه‌آهن تهران/ ذوب‌آهن در ایستگاه راه‌آهن از قعر می‌گریزد؟

پیش‌بازی ذوب‌آهن اصفهان-راه‌آهن تهران/ ذوب‌آهن در ایستگاه راه‌آهن از قعر می‌گریزد؟

آی‌اسپورت-هفته‌ی چهارم لیگ برتر هم از راه رسید و روز سه‌شنه، بیست و هشتم مردادماه با هفت دیدار رقابت‌های این هفته آغاز خواهند شد. در یکی از مصاف‌های هفت‌گانه‌ی روز نخست هفته‌ی چهارم، ذوب‌آهن اصفهان، قعرنشین کنونی لیگ برتر در ورزشگاه فولادشهر اصفهان از ساعت 19:10 به قضاوت البرز حاجی‌پور، میزبان راه‌آهن تهران خواهد بود.

این دیدار درشرایطی برگزار خواهد شد که دو تیم با کوله‌باری از بحران پای به میدان خواهند گذاشت؛ راه‌آهن همچنان در اندیشه‌ی شناختن مالک جدید خود می‌باشد و سرمربی این تیم که مدعی نخست مالکیت این باشگاه نیز هست، در سایه‌روشنی از احتمالات گام برمی‌دارد و نمی‌تواند تمرکز لازم را بر شرایط فنی تیم خود داشته باشد و کسب دو شکست و تنها یک پیروزی می‌تواند گواهی بر این امر باشد. راه‌آهن که با شکست برابر استقلال تهران لیگ چهاردهم را در ورزشگاه راه‌آهن آغاز کرد، در یکی از دربی‌های گمنام پایتخت نفت تهران را شکست داد و در ادامه در دیدار برابر فولاد خوزستان نیز بار دیگر در خانه شکست خورد.

از سوی دیگر ذوب‌آهن علی‌رغم انتظار بار دیگر لیگ را ناامیدکننده آغاز کرد و مشابه دو فصل گذشته از همین ابتدا به قعرجدول سنجاق شده است، آن‌هم با حضور یحیی گل‌محمدی و ستاره‌هائی همچون محسن مسلمان و قاسم حدادی‌فر. ذوبی‌ها که تا پیش از ورود به محوطه‌ی جریمه عملکرد قابل دفاعی در سه هفته‌ی نخست داشته‌اند، اسیر معضل گل‌زنی می‌باشند تا تنها با یک امتیاز در رده‌ی شانزدهم قرار داشته باشند. شاگردان گل‌محمدی لیگ چهاردهم را در یادگار امام قم با شکست آغاز کرده‌اند و پس از متوقف کردند تراکتورسازان در فولادشهر، علی‌رغم بازی مالکانه و هجومی خود برابر پرسپولیس شکست را پذیرفتند.

نگاه ویژه‌ی ذوب‌آهن و راه‌آهن به فولادشهر

قضاوت پیرامون عملکرد تیم‌های حاضر در لیگ برتر بر اساس داده‌های آماری مربوط به سه هفته‌ی آغازین کمی سخت به نظر می‌رسد، اما آن‌چه ظاهر قضیه نشان می‌دهد شاگردان استیلی در خارج از خانه شرایط بهتری دارند و می‌توان بیش از پیش به برتری آن‌ها فکر کرد. در مقابل شاگردان گل‌محمدی در خانه استحکام بیش‌تری دارند و تک امتیاز خود را نیز از بابت متوقف کردن شاگردان مدعی رسول خطیبی کسب کرده‌اند. این نکات می‌تواند نبرد زیبائی را در فولادشهر نوید دهد.

راه‌آهن؛ ایستگاهی برای فرار از قعر

حدود 4 ماه قبل، وقتی اسماعیل فرهادی در چارچوب رقابت‌های هفته‌ی سی‌ام لیگ سیزدهم دروازه‌ی راه‌آهن را در ورزشگاه اکباتان باز کرد، حکم بقای ذوب‌آهن در لیگ برتر امضا شد و آن‌ها در پایان فصلی سخت در لیگ برتر باقی ماندنی شدند. سبزپوشان اصفهانی که به لطف آن پیروزی هفته‌ی آخر در خانه‌ی راه‌آهن لیگ برتری ماندند می‌خواهند با پیروزی خانگی برابر این تیم استارت پیروزی‌های خود را در لیگ بزنند. در واقع اگر ذوب‌آهن فردا راه‌آهن را ببرد در تاریخ لیگ برتر رکوردی جالب ثبت کرده است، آنها توانسته‌اند دو پیروزی متوالی خود را برابر یک تیم ثبت کنند.

بازیکنان تماشایی: مصطفی شجاعی- محسن ایران‌نژاد

مصطفی شجاعی را شاید بتوان شاخص‌ترین خرید ذوب آهن در فصل نقل و انتقالات قلمداد کرد. او که در چند فصل گذشته در مس کرمان نشان داد خوب راه چارچوب دروازه حریفان را می‌شناسد به رغم ضعف ذوب آهن در امر گلزنی کمتر مورد توجه گل محمدی قرار گرفته است. شجاعی در بازی اول برابر صبا پنالتی داد تا از بازی بعد نیمکت نشین شود اما او در هر دو بازی قبلی وقتی به عنوان یار ذخیره وارد میدان شد بسیار موثر نشان داد و ذوب آهن را تا مرز فرار از شکست پیش برد به همین دلیل شاید فردا دوباره گل محمدی به او اعتماد کند و شجاعی را از ابتدا در ترکیب ذوب آهن ببینیم.

در سوی دیگر اما محسن ایران‌نژاد که در نقل و انتقالات نیم فصل لیگ برتر فصل گذشته به طور قرضی از سپاهان به ذوب آهن رفت، امسال زیر نظر حمید استیلی در راه آهن کار می‌کند و فردا برابر تیم سابق خود قرار خواهد گرفت.

ترکیب احتمالی

ذوب‌آهن اصفهان: محمد باقر صادقی، سینا عشوری، کارلوس سانتوز، هادی محمدی، مهرداد قنبری، قاسم حدادی‌فر، اکبر ایمانی، محسن مسلمان، مهدی رجب‌زاده، محمد حسن‌زاده و مصطفی شجاعی

راه‌آهن تهران: ایگور منزیچ، ابراهیم کریمی، شیث رضایی، محسن ایران‌نژاد، سیداحمد موسوی، سیدمحمد ستاری، محمد آبشک، بهادر عبدی، رضا خالقی فر، امین منوچهری و رامین رضاییان

     
آی اسپورت
2014-08-18 18:05:27
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر