فهرست
مرفاوی: تا آخر فصل در اتوبان تهران- قم در رفت و آمد هستم/ پشت نفت مسجدسلیمان تفکراتی فنی وجود دارد
مرفاوی: تا آخر فصل در اتوبان تهران- قم در رفت و آمد هستم/ پشت نفت مسجدسلیمان تفکراتی فنی وجود دارد

مرفاوی: تا آخر فصل در اتوبان تهران- قم در رفت و آمد هستم/ پشت نفت مسجدسلیمان تفکراتی فنی وجود دارد

آی اسپورت- صمد مرفاوی، سرمربی صبای قم معتقد است تیمش در بازی با نفت مسجدسلیمان کار دشواری را پیش رو دارد. او در نشست خبری پیش از دیدار چهارم تیمش عنوان کرد: بچه های ما همه شان باانگیزه اند واقعا ما فردا بازی سختی در پیش داریم باید بیشتر تلاش کنیم و خیلی سختکوش باشیم که  انشاءالله سه امتیاز را به دست بیاوریم.

وی ادامه داد: خوشبختانه در این بازی نه مصدوم داریم نه محروم همه نفراتمان هستند هم از نظر روحی و روانی و هم از نظر فنی شرایط خوبی داریم باید از این فرصت استفاده کنیم تا بازی خوبی ارائه دهیم تا امتیاز این بازی را بگیریم.

مرفاوی گفت: ما در حمله نفرات خوبی داریم و همین که در هر بازی موقعیت برای خودش می سازد و همین نشان می دهد که بازیکنان ما و مهاجمان ما می توانند خطرناک باشند و هر لحظه گل بزنند و این مستلزم این است که بچه ها بیشتر با هم هماهنگ شوند و با آرامش بتوانند از موقعیت ها استفاده کنند و به گل بزنند.

سرمربی صبا تاکید کرد:یک نکته ای که می توانم بگویم اینکه تیم ما نسبت به سال گذشته تغییرات زیادی داشته است و ما از نظر ساختار تیمی تغییرات زیادی داشتیم و عمده این تغییرات در خط حمله است. در خط حمله ما به کل تمام نفراتمان را از دست دادیم که این یک مقداری زمان می برد و خدا را شکر می کنم که این بازی به بازی هم هماهنگ تر می شویم و پیشرفت خوبی داشتیم و نمونه اش هم این است که ما یک بازی تدارکاتی با  نفت تهران داشتیم و آن بازی را با سه گل واگذار کردیم. ما بازی به بازی بهتر می شویم و ان شاءالله این شرایط بهتر می شود.

وی درباره تغییرات بازیکن در تیم صبا یادآور شد: ببنید ما  دوست داشتیم بازیکنان قبلی صبا بمانند و ساختار خوبی داشته باشیم ولی متاسفانه  برخی نفراتمان نماندند و رفتند ولی ما نفراتی جذب کردیم که به قالب تیمی مان بخورد. همین هایی هم که جذب کردیم باید هماهنگ شوند. الان در فوتبال ممکن است خیلی از تیم ها ستاره داشته باشند ولی یک ستاره خودش نمی تواند تعیین کننده باشد و این را در جام جهانی هم دیدیم. بازیکن باید در چارچوب تاکتیکی تیم قرار بگیرد که یک تیم بتواند موفق شود تیم آلمان ستاره زیاد داشت ولی ستاره های در خدمت تیم و در ساختار تیم قرار گرفته بودند به همین دلیل توانستند موفق شوند. ما هم نفراتی که جذب کردیم می توانند همخوانی داشته باشند. یک مقدار باید جلو برویم تا این نفرات با هم هماهنگ شوند تا ساختارمان شکل بگیرد که هم بتوانیم جلو برویم.

مرفاوی تاکید کرد:باید از  نظر تاکتیکی شرایطمان بهتر شود تا برای هر بازی برنامه داشته باشیم و داشتن این برنامه نیاز به نفرات خاص خودش را دارد که ما هم با توجه به نفرات خودمان، نفراتمان را داخل زمین می فرستیم و سعی می کنیم تا خواسته خودمان را در زمین پیاده کنیم.

وی در ادامه درباره حضور بازیکن با تجربه در تیم صبا بیان داشت: بازیکن باتجربه برای تیم خوب است. شما باید بتوانید بازیکنانی را در ترکیب قرار دهید که با هم هماهنگ شوند و این بازیکنان باتجربه تا حالا هم خیلی به ما کمک کردند و بعد از این هم خواهند کرد. این تمام تفکر ما نیست این می طلبد که در بازی های آینده از آن استفاده کنیم. این مورد بسیار حساس است و ما بازیکنانی را انتخاب می کنیم که بتوانند به ما کمک کنند و تنها از بازیکنان باتجربه استفاده نمی کنیم ما از امید قربانی استفاده می کنیم و دیدید که خیلی خوب برای ما بازی کرده است. به همین خاطر هم از باتجربه ها استفاده می کنیم هم جوان ترها.

وی درباره بازی با نفت مسجد سلیمان  گفت: نفت مسجد سلیمان با تفکرات کادر فنی جلو رفته است و کارش را انجام می دهد و با توجه به شرایط خوبشان دارند کار انجام می دهند. به نظر من تا الان خوب پیش رفتند.

مرفاوی افزود:مشخص است که لیگ برتر با لیگ یک فرق می کند. لیگ برتر یک مقدار شرایط فنی اش بالاتر است و تفکرات لیگ برتر با لیگ یک هم فرق می کند. نفت مسجد سلیمان در دو هفته اخیر در مسجد سلیمان می توانست نتیجه بهتری بگیرد منتها یک مقداری از هم پاشیده شد و من دلایلش را نمی دانم. در دو بازی سایپا و پیکان به مراتب بازی بهتری داشتند.

وی درباره برگزاری تمرین تیم صبا در قم اظهار داشت: من تا آخر فصل می روم و می آیم. دروغ هم نمی گویم. من تا آخرین لحظه ای که در قم هستم این اتوبان را می روم و می آیم. اگر هم قرار باشد اینجا بخوابم می خوابم. شما که می گوید چرا می گویید تیم آمده قم چرا خودتان یک روز سر تمرین نیامده اید. الان آمده اید به من می گویید فلسفه آمدن این تیم به قم چیست. فلسفه این است که ما بیاییم شما بیایید از تیم حمایت کنید.

     
آی اسپورت
2014-08-18 18:45:30
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر