فهرست
یادداشت روز: رونمایی از زوج مسی- سوارس؛ بازگشت به آینده
یادداشت روز: رونمایی از زوج مسی- سوارس؛ بازگشت به آینده

یادداشت روز: رونمایی از زوج مسی- سوارس؛ بازگشت به آینده

بن هیوارد

آی اسپورت- دیداری فراتر از یک بازی دوستانه. لوئیس سوارز روز پنج شنبه متوجه شد که حکم  چهار ماه محرومیت وی به دلیل گاز گرفتن جورجیو کیه لینی در جام جهانی، توسط دادگاه حکمیت ورزشی تایید شده است، اما محرومیت او از حضور در رقابت های غیر رسمی  و تمرینات تیم بخشیده شد و بنابراین او می تواند دوشنبه شب، اولین بار برای بارسلونا و در کنار لیونل مسی، در دیدار دوستانه مقابل لئون به میدان برود.

با محرومیت سوارس تا 25 اکتبر، دفعه بعدی که این دو می توانند در دیدار رسمی  در کنار هم به میدان بروند، دیدار الکلاسیکو است که در آخر همان هفته مقابل رئال مادرید در سانتیاگو برنابئو برگزار می شود. قطعا بازی از این جذاب تر برای شروع کار یک بازیکن در باشگاه نمی تواند وجود داشته باشد.
\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/584b7910221.jpg\"اما با مشخص شدن اینکه سوارز اکنون  می تواند در دیدارهای دوستانه حضور داشته باشد، در مسابقه امشب در مقابل تیم مکزیکی لئون، در جام خوان گامپر، می توان اولین نمایش سوارس با پیراهن بارسلونا را دید؛ اگر چه او تمریناتش به همراه تیم کاتالانی را تنها از روز جمعه آغاز کرده است و بعید است که بتواند 90 دقیقه در میدان حضور داشته باشد.

لوئیس انریکه روز یکشنبه به خبرنگاران گفت: \"لوئیس سوارس فردا در جام خوان گامپر چند دقیقه بازی خواهد کرد. در طول دو جلسه تمرینی که با هم داشته ایم، او نشان داده است که واقعا بازیکن با استعدادی است. او همان بازیکنی است که ما دنبالش بودیم.\"

دفاع وسط سابق بارسا، رافا مارکس که امشب آخرین بازی خود را برای لئون پیش از انتقال به هلاس ورونا انجام می دهد، از دیگر نکات جذاب این مسابقه است  اما طرفداران آبی و اناری برای رونمایی از مثلث هجومی لوییس سوارس در کنار مسی و نیمار-که در حال حاضر مشکل مصدومیت  ناشی از شکستگی مهره ای که در جام جهانی دچارش شد، بهبود یافته است- بسیار هیجان زده تر خواهند بود. حضور این سه بازیکن در کنار هم احتمالا قوی ترین خط حمله جهان را خواهد ساخت.

کارایی و نمایش او می تواند کلید موفقیت تیم لوئیس انریکه باشد. در سال های گذشته، در بسیاری از مسابقات مسی بازیکن اصلی و هدف بارسا بود و سایر مهاجمین که برای درخشش در تیم این بازیکن آرژانتینی تلاش می کردند، مجبور بودند بازی معمول خود را  برای تغذیه کردن بهترین فوتبالیست جهان، قربانی کنند.

مهاجمان دیگر هیچوقت کار آسانی برای بازی کردن در کنار مسی نداشتند.  زلاتان ابراهیموویچ مجبور به نیمکت نشینی شد و پس از آن، هنگامی که پپ گواردیولا مربی سابق بارسا تصمیم گرفت که یک نقش محوری به بازیکن آرژانتینی خود بسپارد، او تیم را ترک کرد. پس از او، داوید ویا هماهنگی فوق العاده ای با مسی داشت، اما در ادامه این زوج افت کردند و پس از آسیب دیدگی مهاجم سابق تیم ملی اسپانیا، به ندرت توانستند در کنار هم بازی کنند.

خروج این بازیکن اهل آستوریاس برای پیوستن به اتلتیکو در تابستان سال 2013 باعث شد که بارسا فصل گذشته را بدون یک مهاجم مرکزی مشخص در ترکیب تیمش سپری کند؛ خراردو مارتینو امیدوار بود تا بتواند یک شماره 9 را به باشگاه بیاورد، اتفاقی که تا پایان فصل نیفتاد و مارتینو نیز در ماه ژوئن با کسب تنها یک جام که آنهم سوپرجام اسپانیا بود، بارسلونا را ترک کرد و در یک تغییر جهت بسیار آشکار، بارسا در حال حاضر نه تنها با یک مهاجم مرکزی قرارداد بسته، بلکه آنها لوییس سوارس را که در حال حاضر بهترین بازیکن این پست محسوب می شود را خریداری کرده اند.

اما لوئیس انریکه می گوید حرکات مسی به منظور تطبیق با سوارس تغییر نخواهد کرد. مربی بارسا گفته:\" لئو گزینه های زیادی دارد که ما نمی توانیم هیچ کدام را برای او محدود کنیم. او آزادی عمل کامل در شرایط حمله خواهد داشت. او بدون شک بهترین بازیکن جهان است و ما شرایط تیم را برای حرکتهای او تطبیق خواهیم داد.\"
\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/584b7910222.jpg\"


بارسا امیدوار بود محرومیت سوارس برای گاز گرفتن جورجیو کیلینی مدافع ایتالیا در جام جهانی بخشیده شود، اما در حال حاضر، مقامات رسمی باشگاه از اینکه او حداقل می تواند در تمرینات باشگاه و بازی های دوستانه حضور یابد و در نتیجه به درک مناسبی از هم تیمی هایش برسد، هیجان زده هستند.

برنامه ی بارسا این است که در طول چند ماه آینده بازی های دوستانه بیشتری را برنامه ریزی کند تا به سوارس فرصت هماهنگی با تیم اول داده شود اما این که  در نهایت سوارز چگونه در کنار مسی شکل می گیرد (به عنوان مهاجم سمت راست در سیستم 3-3- 4 یا بازیکن جلو در سیستم 2-5-3 یا 2-3-2-3 ) می تواند کلید موفقیت تیم بارسا در فصل 15-2014 باشد.

سوارس روز جمعه به سایت رسمی بارسا گفت \"من بسیار خوشحالم که دوباره حس یک فوتبالیست را دارم و می توانم همراه با هم تیمی هایم باشم. من برای شروع تمرینات خیلی هیجان زده هستم.\"

بازی امشب اولین مسابقه  لوئیس انریکه به عنوان سرمربی بارسا در نیوکمپ است و سوارس برای اولین بار در لباس آبی و آناریها دیده خواهد شد و برای اولین بار در کنار نیمار و مسی و همچنین تعدادی دیگر از خریدهای جدید بارسلونا بازی خواهد کرد. این بازی نشان دهنده آینده باشگاه کاتالان و نیز آماده سازی برای ال کلاسیکو است؛ پس واقعا این دیدار فراتر از یک دیدار دوستانه است.

ترجمه: امین نیک بخش

 

  ۱  
آی اسپورت
2014-08-18 20:39:29
نظر دهید

۱ نظر
-
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۳، ۲۰:۳۹
مرسی بخاطر ترجمه/لطفا مقاله های اسپورت رو هم ترجمه کنید/اون اوایل مقاله های اسپورت و موندو رو ترجمه میکردین ولی چند وقتیه نه!!ما منتظر هستیم.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر