فهرست
یادداشت روز: نشانه های امیدوار کننده سیتی در اولین دیدار فصل
یادداشت روز: نشانه های امیدوار کننده سیتی در اولین دیدار فصل

یادداشت روز: نشانه های امیدوار کننده سیتی در اولین دیدار فصل

لیام تونی

آی اسپورت- ناراحتی و عصبانیت بازیکنان و کادر فنی منچستر سیتی قابل درک است چرا که تعداد زیادی از روزنامه نگاران و کارشناسان با اطمینان پیش بینی کردند که چلسی و حتی آرسنال مسابقات لیگ برتر این فصل را بالاتر از سیتی به پایان می رسانند.

پس از شکست  سنگین 3-0 سیتی مقابل آرسنال در دیدار کامیونیتی شیلد که هفته پیش برگزار شد،  این سوال مطرح شد که آیا خریدهای تابستانی آرسنال بهتر از سیتی نبوده است؟ و آمادگی قهرمان فصل گذشته لیگ برتر، برای شروع فصل جدید زیر سوال رفت. روز یکشنبه در سنت جیمزز پارک اولین فرصت برای پاسخ به همه این انتقادات بود.

عملکرد سیتی  در پیروزی مقابل نیوکاسل، چندان متقاعدکننده نبود و فقط تاکید بیشتری بود به شرایط نامناسب این تیم. چشمه های نادری از فوتبال هجومی و ویرانگر این تیم که در فصل گذشته 102 گل به همراه داشت، در این بازی به چشم آمد- حرکت روان تیم، با پاس خلاقانه ادین ژکو با پشت پا به اوج خود رسید، که در نهایت دیوید سیلوا در دقیقه 38 گل اول را به ثمر رساند - اما در بیشتر زمان بازی مردان مانوئل پلگرینی،  نامنظم و آسیب پذیر بودند.

یحیی توره بسیار کمتر از شرایط فوق العاده فصل گذشته خود بود، استوان یووتیچ نتوانست در سطح نمایش های درخشان خود در  دیدارهای پیش فصل ظاهر شود و قابل پیش بینی  بود که  گائل کلیشی در سمت راست خط دفاعی کارایی چندانی نداشته باشد. نیوکاسل  که برای اولین بار از خرید تابستانی اش، رمی کابه یا استافده می کرد و از حمایت  شدید طرفداران خود در خانه  بهره می برد، تا آخرین لحظه برای رسیدن به گل تلاش کردند و هرگز اعتماد به نفس شان را از دست ندادند.. موسی سیسوکو و آیوسه پرس هر دو شانس های بسیار مناسبی را برای گلزنی در نیمه دوم به هدر دادند.


با این حال، در آخر هفته ای که بسیاری از مدعیان در مقابل رقیبان خود به زحمت و با حداقل اختلاف پیروز شدند و یا شکست خوردند، سیتی در مقابل سخت ترین رقیب هفته بسیار موفق بود و توانست بدون هیچ آسیبی از این میدان خارج شود. نیوکاسل در فصل گذشته،  فقط سه بار در سنت جیمزز پارک مقابل حریفان در لیگ شکست خورده بود، قبل از فروش یوهان کابای در ژانویه که باعث شد رقابتهای لیگ برای آنها  از دست برود،  به نظر می رسید نیوکاسل  با خریدهای هوشمندانه  تابستانی تقویت شده است. با  این توضیحات احتمالا آنها برای بسیاری از مدعیان لیگ برتر در خانه خود دردسر ساز خواهند بود، اما در این بازی مردان آلن پاردو خود را در مقابل رقیبی که به هیچ وجه در اوج نبود، شکست خورده دیدند.

سیتی در نیمه دوم در چند مورد نیز خوش شانس بود که دروازه اش باز نشد اما نیروی کافی نیز داشت تا اجازه ندهد که حملات نیوکاسل در پایان بازی به محاصره آنها و دفاع فشرده منجر شود و کاربرجسته بازیکن پرارزش سیتی، سرخیو آگرو در به ثمر رساندن گل دوم نشان دهنده قدرت نیمکت تیم سیتی بود. این در حالی بود که بازیکنانی مانند پابلو سابالتا، باکاری سانیا، آلوارو نگردو، خسوس ناواس، فرناندینیو، جیمز میلنر و الیاکیم مانگالا در سنت جیمزز پارک حتی وارد زمین نشدند؛ به هر حال در زمین و خارج از آن، قهرمان فصل گذشته چیزهای بیشتری برای نشان دادن دارند.

 می توان مفهوم قدیمی  \"پیروزی زشت\" را برای نتیجه بازی  قهرمان فصل قبل به کار برد و هنوز ما به این حقیقت نزدیک نشده ایم که بفهمیم چه تیمی لیگ برتر را در ماه می آینده بالا می برد. منچستر یونایتد در مقابل سوانسی سیتی شکست خورد،  لیورپول به سختی توانست از سد تیمی که در تعطیلات تابستانی مورد غارت قرار گرفته بود، گذشت و آرسنال تنها با گل دیر هنگام آرون رمزی توانست مقابل تیمی که در بحران مدیریتی به سر می برد، پیروزشود. هیچکدام از شانس های قهرمانی شروع قدرتمندی نداشتند، اما چلسی قدرتمند مورینیو، امشب فرصت مناسبی برای شکستن این روند برابر برنلی دارد.

بسیاری بر این باورند که آبی های شهر لندن  می توانند قهرمانی را از سیتی پس بگیرند، با اضافه شدن  خلاقیت استثنایی سسک فابرگاس و غریزه گلزنی دیه گو کوستا به آنچه که در فصل گذشته لیگ برتر بسیار کم بود. آنها قطعا در حال حاضر کامل تر به نظر می رسند اما حقیقت این است که تیمی که آنها سعی می کنند مانند آن باشند، در حال حاضر درسیتی پیاده سازی شده است.

با توجه به ورود مانگالا، فرناندو، سانیا و ویلی کابایرو، به نظر می رسد، تابستان امسال در ورزشگاه اتحاد و در یک تیم پر ستاره، صرفا به پر کردن نقاط ضعف جزئی  توجه شده  است.

کیفیت سیتی هنوز هم تقریبا فوق العاده باقی مانده است و ماهیت پیروزی روز یکشنبه نشان می دهد که فقط کمی از اشتهای آنها که در فصل گذشته آنها را به قهرمانی رساند، کم شده است؛ آنها خود را مانند قهرمان نشان دادند و به پیروزی رسیدند.

ترجمه: امین نیک بخش

     
آی اسپورت
2014-08-18 21:10:36
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر