فهرست
۵ صحنه از خارجی‌های پرسپولیس؛ سوپرمن‌ها
۵ صحنه از خارجی‌های پرسپولیس؛ سوپرمن‌ها

۵ صحنه از خارجی‌های پرسپولیس؛ سوپرمن‌ها

آی اسپورت - عملکرد ضعیف خارجی‌های پرسپولیس در لیگ برتر، آن‌ها را نسبت به خریدهای اینچنینی بدبین کرده اما اوضاع، همیشه هم انقدر بد نبوده است. پرسپولیس در کنار امثال دی‌کارمو و جونیور، بازیکنان خارجی داشته که در دوران حضور هر چند کوتاه‌شان، توانسته‌اند تصاویر ماندگاری برای‌شان خلق کنند. تصاویری که، یادآور یک خاطره بزرگ و یک اتفاق ماندگار باشد.آنتونی استوکس، با پرسپولیس به توافق رسیده و احتمالا، به زودی قرارداد نهایی را امضا می‌کند. اوساگونا هم بازی با تراکتور برای اولین بار برای سرخپوشان به میدان رفت. پرسپولیسی‌ها امیدوارند با این دو نفر، آخر فصل دوباره به جام قهرمانی برسند و به کمک آن‌ها، خاطرات تازه‌ای برای مرور کردن داشته باشند. شبیه خاطراتی که بعضی از مهاجمان خارجی، برای‌شان خلق کرده‌اند.

۵-اشپیتیم آرفی / پرسپولیس ۲-۱ استیل آذین

1
1

هفته‌های پایانی لیگ دهم پرسپولیس برای رده چهارم و استیل آذین، برای ماندن در لیگ برتر می‌جنگیدند. هفته سی‌ام، آن‌ها روبروی هم قرار گرفتند و بازی پرحاشیه‌ای برگزار کردند. تا دقیقه نود، دو تیم ۱-۱ مساوی بودند و وقت‌کشی بازیکنان استیل آذین و به صورت خاص سوشا مکانی، حسابی پرسپولیسی‌ها را عصبانی می‌کرد. در وقت‌های تلف شده، سوشا یک بار دیگر بخاطر مصدومیت روی زمین افتاد و توپ را بیرون زد. بازیکنان پرسپولیس به دستور دایی، توپ را پس ندادند و اوت را مستقیم روی دروازه فرستادند. اشپیتیم آرفی هم همان توپ را گل کرد و پرسپولیس، ۲-۱ برنده شد. گل آرفی و شادی گل جنجالی او که تمسخر وقت کشی مکانی بود، باعث حاشیه‌های زیادی شد. پرسپولیس با گل آرفی بازی را برد و آخر فصل استیل آذین به لیگ یک سقوط کرد.

۴- ماریو بودیمیر / پارس جنوبی ۰-۱ پرسپولیس

2
2

مهاجم کروات پرسپولیس در لیگ برتر، فقط یک گل زد و آن هم گل قهرمانی بود! پرسپولیس هفته آخر لیگ هجدهم، با یک مساوی هم به قهرمانی می‌رسید اما بودیمیر، گل پیروزی را زد تا خیال‌شان از قهرمانی راحت شود و با یک برد شیرین، به جام برسند. بودیمیر مهاجم چندان موفقی در پرسپولیس نبود. با این حال در دو هفته پایانی لیگ، نقش مهمی در قهرمانی آن‌ها داشت. او هفته بیست و نهم، پنالتی گل مساوی پرسپولیس را گرفت و هفته سی‌ام، گل پیروزی را زد.

۳- جری بنگتسون / پرسپولیس ۱-۱ استقلال

3
3

دربی رفت لیگ پانزدهم، پرسپولیس جذاب برانکو هنوز جایگاه خوبی در جدول نداشت. آن‌ها از بحران ابتدای فصل فاصله گرفته بودند اما مسیری طولانی تا رسیدن به مدعیان داشتند. پرسپولیس در دربی، بازی خوبی به نمایش گذاشت. با این حال استقلال گل اول را زد و تا دقیقه ۹۵، برنده مسابقه محسوب می‌شد. نتیجه‌ای که شاید، امیدهای پرسپولیس برای رسیدن به مدعیان را تمام می‌کرد. جری بنگتسون، بازیکن تعویضی برانکو در آن مسابقه، با یک گل عجیب نتیجه را مساوی کرد و پرسپولیس را به بازی برگرداند. شیرینی آن تساوی برای پرسپولیسی‌ها، کمتر از برد دربی نبود. آن‌ها در ۱۴ بازی بعدی هم، هیچ بازی را نباختند و فصل را بالاتر از استقلال تمام کردند.

۲- گادوین منشا / پرسپولیس ۳-۱ الدحیل

4
4

رسیدن به فینال لیگ قهرمانان آسیا برای پرسپولیس محروم از نقل و انتقالات، یک اتفاق تاریخی بود. آن‌ها در بدترین شرایط، بهترین نتایج تاریخ‌شان در لیگ قهرمانان را گرفتند. مسیری که بخش مهمی از آن را مدیون گادوین منشا هستند. پرسپولیس بازی رفت مرحله یک چهارم نهایی، در قطر به الدحیل ۱-۰ باخت و بازی برگشت، با گل زودهنگام حریف عقب افتاد. پرسپولیس با کامبکی رویایی، توانست ۲-۱ جلو بیفتد اما هنوز برای صعود، یک گل دیگر لازم داشت. گلی که منشا، با دریبل مدافع و دروازه‌بان الدحیل، به زیبایی هر چه تمام‌تر زد. گزارش گزارشگر قطری روی گل منشا، یکی از خاطرات فراموش نشدنی طرفداران پرسپولیس از فینالیست شدن در لیگ قهرمانان آسیاست.

۱- ایمون زاید / پرسپولیس ۳-۲ استقلال

5
5

دربی ایمون زاید، شاید خاطره‌انگیزترین دربی تاریخ برای پرسپولیسی‌ها باشد. آن‌ها سه دربی پیاپی در لیگ برتر و یک دربی جام حذفی را به استقلال باخته بودند و با شرایط بدی، وارد این مسابقه شدند. شروع خوب پرسپولیس در دربی برگشت لیگ یازدهم هم، فایده‌ای نداشت و استقلال با دو گل میداوودی و زندی، جلو افتاد. اخراج اولادی هم پرسپولیس را ده نفره کرد. ایمون زاید، انتخاب عجیب دنیزلی برای بازگشت به مسابقه بود. انتخابی که جواب داد و او در ده دقیقه، با سه گل نتیجه را به نفع پرسپولیس برگرداند. طرفداران پرسپولیس در طول ده دقیقه، اوج غم و خوشحالی در یک مسابقه را تجربه کردند.

نود

 

۱۱    
آی اسپورت
2020-01-28 01:08:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر