فهرست
درباره طارمی؛ مردی که نمی‌ترسد
درباره طارمی؛ مردی که نمی‌ترسد

درباره طارمی؛ مردی که نمی‌ترسد

آی اسپورت - به گواه دوست و دشمن مهدی طارمی در بازی ایران و اسپانیا جزو بهترین بازیکنان زمین بود. او هم در زمینه دوندگی و در هم حوزه کارهای دفاعی و هجومی عملکرد خوبی داشت و شاید اگر کمی بیشتر دقت می‌کرد، می‌توانست یکی از زیباترین گل‌های جام را به‌ثمر برساند، اما افسوس که ضربه سر او روی سانتر تماشایی وحید امیری با فاصله اندکی از بالای دروازه بیرون رفت. به‌طور کلی مهدی طارمی دو ویژگی عجیب دارد که برای فوتبالیستی در سطح او، امتیازات بزرگی به حساب می‌آید.

آمادگی در 3سوت
اولین خصوصیت طارمی این است که بدنش به سرعت آماده می‌شود و روی فرم می‌آید. او امسال فصل پرفراز و نشیبی را پشت‌سر گذاشت و 4ماه تمام هم خانه‌نشین بود، اما حالا در یکی از مهم‌ترین مسابقات تاریخ تیم‌ملی در ترکیب اصلی به میدان می‌رود و نمایش فوق‌العاده‌ای هم ارایه می‌دهد. مهاجم بوشهری یکی از معدود ستاره‌های فوتبال ایران به شمار می‌آید که خدمت سربازی‌اش را هم دور از فوتبال و در پادگان پشت‌سر گذاشته، اما پس از آن توانسته به سطح مطلوب برگردد و موفقیت‌های زیادی به‌دست بیاورد. حتی در زمان حضور در پرسپولیس هم طارمی دو سال در تمرینات بدنسازی شرکت نکرد، اما هر دو فصل آقای گل لیگ‌برتر شد. او همین امسال بعد از 4ماه محرومیت بلافاصله پس از پیوستن به الغرافه قطر حسابی خوش درخشید و 7گل هم در لیگ قهرمانان آسیا به ثمر رساند. شاید در طول دوران محرومیت این‌طور به‌نظر می‌رسید که حضور طارمی در جام‌جهانی هم در هاله‌ای از ابهام است، اما او با خاصیت عجیبش سریع آماده شد و حالا انتظار می‌رود پس از نیمکت‌نشینی در بازی اول و درخشش در بازی دوم، در مصاف مرگ و زندگی با پرتغال هم یکی از ستاره‌های اثرگذار تیم‌ملی باشد.

جسارت ذاتی
ویژگی دوم طارمی اما جسارت و شجاعت عجیب اوست. مهاجم پیشین پرسپولیس اعتمادبه‌نفس عجیبی دارد و این مساله به‌ویژه در میادین بزرگ به او کمک می‌کند. شاید خیلی‌ها باشند که از مصاف با تیمی همچون اسپانیا بترسند، طارمی اما بدون حتی یک لحظه بازی در اروپا چنین واهمه‌ای ندارد و خیلی ریلکس بازی‌اش را انجام می‌دهد. شاید اولین تصویر مهم ثبت شده از طارمی در ذهن هواداران فوتبال، پنالتی چیپی بود که این بازیکن مقابل صد هزار نفر به النصر عربستان زد. او همچنین بعد از شکست پرسپولیس در داربی برگشت لیگ شانزدهم با شراکت رامین رضاییان تنها پنالتی دوضرب تاریخ لیگ‌برتر را تا این لحظه به‌ثمر نشاند؛ آنچه نشان از سر نترس مهدی دارد. البته که این بی‌باکی زیاده از حد گاهی هم کار دست او و تیمش داده، اما چنین فاکتوری اغلب اوقات یک «مزیت» محسوب می‌شود؛ به‌ویژه وقتی پای ژانری همچون جام‌جهانی وسط باشد.

همشهری ورزشی

۵ ۱  
آی اسپورت
2018-06-24 18:22:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
..
يكشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷، ۱۸:۳۴
مدتها تو همین سایت از طارمی با اسم «خیریت» اسم برده میشد اما الان در سه سوت باز تبدیل به مهدی طارمی شد؛ ولی کیه که ندونه اسم بردن از خیریت اسم رمز کوبیدن پرسپولیس بود حالا جناب فردوسی پور که میگه نمیفهمم چرا دائم از ازمون انتقاد میشه! ای کاش استاد یه مقدار از این نفهمیش رو زمانی که بدون وقفه از ربیع خواه انتقاد میکرد به کار میبرد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر