فهرست
همه ناآماده برای دربی
همه ناآماده برای دربی

همه ناآماده برای دربی

آی‌اسپورت-  همان شب قرعه‌کشی لیگ نوزدهم، همه متفق‌القول بودند که شهرآورد تهران در هفته چهارم یک اتفاق غیرمنتظره است. واکنش اولیه به این قرعه این بود که تیم‌های استقلال و پرسپولیس با سرمربیان جدیدی شروع کرده‌اند و استراماچونی و کالدرون فرصت کافی برای آماده کردن تیم‌های‌شان نخواهند داشت. این پیش‌بینی درست از آب در‌ آمد و دو تیم بزرگ تهرانی بعد از گذشت سه هفته هنوز به شرایط ایده‌آل نرسیده‌اند. درباره استقلال که از این سه بازی تنها دو امتیاز دارد می‌توان گفت که وضعیتی بحرانی دارد و روزهای سختی را سپری می‌کند. تغییرات تابستانی پرشمار و مشکلات مدیریتی بی‌پایان استقلال را آنقدر شکننده کرده که نشانه‌ای از یک تیم مدعی ندارد. استراماچونی یکی از ضعیف‌ترین تیم‌های سال‌های اخیر استقلال را تحویل گرفته و علاوه بر آن در این سه بازی بدشانس بوده تا تیمش در رده یازدهم بایستد. 

پرسپولیس بهتر از رقیب قدیمی نتیجه گرفته و با دو برد موقعیت نسبتاً خوبی در جدول دارد، ولی نمایش این تیم با کالدرون و بازیکنان جدید هنوز هواداران را راضی نکرده و با کیفیت تیم برانکو فاصله دارد. مربی آرژانتینی تیم را خیلی دیر تحویل گرفت و هنوز در حال آزمایش و خطاست که بعید است به این زودی به پایان برسد. شاید اگر اتفاقات بازی‌ها به نفع پرسپولیس نبود، کالدرون هم مثل استراماچونی در آستانه دربی غرق در بحران و مشکلات می‌شد.

ناآمادگی اما تنها مربوط به استقلال و پرسپولیس نیست و برگزارکنندگان مسابقات هم کوهی از مشکلات را پیش‌رو دارند. فدراسیون لیگ نوزدهم را با تأخیر زیادی شروع کرد تا ورزشگاه‌ها تجهیز و آماده شوند، ولی اتفاقات عجیب و غریب این سه هفته نشان داد که تحولی در کار نبوده است. این هفته در مسجدسلیمان، حتی امکان سؤال پرسیدن از بازیکنان در میکسدزون ورزشگاه وجود نداشت و اتوبوس استقلال بیرون ورزشگاه سنگ‌باران شد که نشان می‌دهد هنوز امنیت اولیه برای برگزاری مسابقات در این شهر برقرار نیست. یک روز بعد در آزادی که مهم‌ترین و مجهزترین ورزشگاه ماست، یک تراژدی رخ داد و کودکی به خاطر برق‌گرفتگی از دنیا رفت. حالا همین ورزشگاه روز یکشنبه قرار است میزبان هزاران نفر از هواداران استقلال و پرسپولیس باشد و همه نگرانند مبادا اتفاق تلخ دیگری رخ دهد. قانون ۹۰-۱۰ که روزهای گذشته درباره‌اش بحث‌های زیادی شد، با ضعف‌هایی که زیرساخت‌های ورزشگاه آزادی دارد، خیلی رؤیاپردازانه به نظر می‌رسد و بهتر است اصلاً به آن فکر نکرد. 

بلیت‌های الکترونیکی هم که قرار بود ورود به ورزشگاه و شناسایی تماشاگران را تسهیل کند، در مرحله اجرا با مشکلات زیادی روبه‌رو شده. در بازی‌های اخیر تماشاگران زیادی با وجود خرید بلیت پشت گیت مانده‌اند و عبور از این غول‌های آهنی با دردسر و تأخیر زیادی ممکن است. بعد از اتفاق دلخراش اخیر حتی می‌توان گفت که ‌ای‌کاش فدراسیون هیچ‌وقت به فکر گیت و بلیت الکترونیکی نمی‌افتاد و با سیستم بلیت‌های کاغذی و مأموری که آنها را با دست پاره می‌کرد ادامه می‌داد! هر قدر به روز شهرآورد نزدیک شویم، هیجان و حساسیت این بازی بالاتر خواهد رفت، ولی با آنچه در هفته‌های گذشته از دو تیم دیده‌ایم، توقع یک بازی جذاب و دیدنی چندان منطقی به نظر نمی‌رسد. سازمان لیگ هم در تغییراتش ناموفق بوده و تنها باید امیدوار باشیم که این بازی بدون اتفاق تلخی به پایان برسد. در آخرین خبر بازی به ساعت ۱۶ موکول شده و این یعنی در یک روز غیرتعطیل احتمالاً تماشاگران کمتری می‌توانند در ورزشگاه حاضر شوند. هرچند پر نشدن ورزشگاه می‌تواند روی فضای بازی تأثیر منفی بگذارد، ولی با مشکلاتی که بلیت‌ها و گیت‌ها دارند، خلوت بودن ورزشگاه حداقل از نظر امنیتی اتفاق خوبی خواهد بود. شهرآورد همیشه مهم‌ترین رویداد لیگ برتر بوده، ولی این‌بار ظاهراً نه تیم‌ها برای این بازی لحظه‌شماری می‌کنند، نه سازمان لیگ اشتیاقی برای برگزاری آن دارد. برای دو تیم و مربیانش همین که در این بازی نبازند اتفاق خوبی خواهد بود و سازمان لیگ هم آرزو می‌کند، این بازی بدون دردسر به پایان برسد تا شاید در هفته‌های آینده ورزشگاه‌ها شرایط بهتری پیدا کنند. 

این شاید بی‌موقع‌ترین شهرآورد سال‌های گذشته باشد و کسی برای آن آماده نیست، پس ما هم این‌بار مجبوریم سطح توقعات‌مان را پایین بیاوریم. فوتبال ایران از این بازی‌ها زیاد دیده و شهرآوردهای دیگری هم می‌آیند و می‌روند. شاید بهتر باشد این بار خیلی رؤیاپردازی نکنیم و فقط امیدوار به روزهای بهتر برای لیگ برتر و فوتبال ایران باشیم.

 

۳ ۴  
آی اسپورت
2019-09-19 03:00:00
نظر دهید

۴ نظر
سعید
پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸، ۰۶:۵۸
اقا تو رو به خدا نرید استادیوممم غیرت داشته باشید نرید تماشای بازیهاااااا
۱
امیرحسین
پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸، ۱۳:۵۷
خفه شو بابا
حرف حساب
پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸، ۱۰:۱۳
وقتی اول فصل مهندسان لیگ با توهم اینکه پرسپولیس برانکو رو از دست داده و از هم پاشیده شده و کیسه امسال زود تمریناتش رو شروع کرده دربی رو جلو انداختند تا جذاب بشه فکر اینجا رو نمیکردند!! حالا آش طوری شده که صدای اشپز هم در اومده! نتیجه مهندسی بازی ها اینه عزیزم!
۲
AshkanRed
پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸، ۱۴:۰۲
الفرار به ترکیه ۰ بعد هم کاس شکایت کنید۰ وزارت و مجلس هم فراموش نشه
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر