فهرست
5 نگرانی زیدان برای بازی با مالاگا
5 نگرانی زیدان برای بازی با مالاگا

5 نگرانی زیدان برای بازی با مالاگا

آی اسپوزرت-  رئال مادرید که تا هفته گذشته به لطف 40 بازی بدون شکست متوالی در آسمان ها سیر می کرد، حالا با دو شکست متوالی، در آستانه رفتن به بحرانی عجیب قرار گرفته.  « باید بازی با سلتا را آنالیز کنم چون یک موضوع غیر عادی اتفاق افتاده است.» این جملات زیدان در نشست خبری پس از بازی با سلتا بود. رئال که تا پیش از بازی یکشنبه شب برابر سویا در 40 بازی بدون شکست مانده بود، در آن بازی 2-1 مغلوب شد و سه روز بعد در خانه نیز به سلتا در کوپا دل ری بازی را واگذار کرد تا نگرانی ها در مورد این تیم افزایش یابد. کهکشانی های صدرنشین، فردا در برنابئو با مالاگا بازی دارند؛ در حالیکه شرایط چندان بر وفق مراد این تیم نیست.

 وضعیت روحی تیم: شکست برابر سویا و گل دقیقه 92 یووتیچ، روی وضعیت روحی بازیکنان رئال تاثیر منفی گذاشته است. در بازی با سلتا و به خصوص در نیمه دوم آن بازی، پس از پذیرش گل دوم، بازیکنان رئال دیگر نتوانستند واکنشی مناسب از خود نشان دهند که نشان از کاهش اعتماد به نفس و اطمینان در نزد آنها داشت. همه این ها پس از شکست غیر منتظره برابر سویا اتفاق افتاد. رئال در مقابل سویا تا دقیقه 85 بازی را پیش بود اما سپس دو گل دریافت کرد. دو گلی که برای ستاره های این تیم بسیار گران تمام شده است. رئال حالا با شکست از سلتا در آستانه حذف از کوپا دل ری قرار دارد و اگر فردا نتواند بر مالاگا نیز غلبه کند، امیدها برای جبران شکست بازی رفت برابر سلتا نیز به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

عدم اطمینان در خط دروازه: کیلور ناواس با دروازه بان آماده فصل گذشته فرسنگ ها فاصله گرفته است. او فصل گذشته در چنین مقطعی در 17 بازی تنها 13 گل دریافت کرده بود اما حالا در 18 بازی 21 گل وارد دروازه او شده است. ناواس در شکست برابر سویا روی گل دوم نیز مقصر بود. جراحی روی پای ناواس در انتهای فصل گذشته و از دست دادن پیش فصل، روی کیفیت وی تاثیر منفی گذاشته است. البته زیدان در پایان بازی با سویا به دفاع از ناواس پرداخت که کار درستی نیز بود. زیزو به این طریق سعی داشت تا روحیه از دست رفته ناواس را به او برگرداند. دیگر دروازه بان رئال یعنی کاسیا نیز در بازی با سلتا روی گل دوم می توانست عملکرد بهتری داشته باشد هرچند که مقصر اصلی روی ثبت آن گل نبود. با این شرایط بعید است که زیزو ناواس را نیمکت نشین کند؛ چرا که کاسیا هم در بازی هایی که به میدان رفته، عملکرد چندان فوق العاده ای از خود نشان نداده است.

 مصدومیت کارواخال: ساعتی پس از اتمام بازی با سلتا بود که تیم پزشکی رئال اعلام کرد کارواخال به دلیل مصدومیت یک ماه به دور از میادین خواهد ماند. یک خبر بد دیگر برای رئال. او در بازی با سلتا نیز حضور نداشت. جانشین او دانیلو، که تابستان 2015 با رقم 31.5 میلیون یورو از پورتو به رئال پیوست، هرگز نتوانسته عملکرد قابل قبولی داشته باشد. او دقیقه 80 بازی با سلتا در میان سوت و هوی هواداران زمین را ترک گفت و با زیدان هم دست نداد. 6 روز پیش او دروازه رئال را برابر سویا در کوپا دل ری به اشتباه باز کرده بود. دانیلو در 6 شکست از 7 شکست رئال در دو سال گذشته در ترکیب رئال حضور داشته که در نوع خود عجیب است. زیدان برای پر کردن جای کارواخال سه راه دارد. یا از دانیلو استفاده کند که با توجه به راندمان بد او کمی بعید است، یا اینکه ناچو را به دفاع راست ببرد و یا اینکه از زوج ناچو و واران در قلب دفاع استفاده کرده و راموس را به دفاع راست ببرد.

 مصدومیت های زیاد: زیدان پس از بازی با سویا ابراز خوشحالی کرد که ایسکو شرایط بازی را پیدا کرده است ولی چند روز بعد کارواخال مصدوم شد. در واقع مصدومیت ها دست از سر رئال بر نمی دارند؛ به طوریکه در این فصل تنها ناچو، دانیلو، کاسیا، ینیز، ماریانو و آسنسیو هنوز مصدوم نشده اند. در حال حاضر په په، گرت بیل، کارواخال، خامس و کوئنترائو شرایط بازی را ندارند.   وضعیت نه چندان خوب رونالدو: کریستیانو در این فصل ضعیف ترین آمار گلزنی خود از سال 2009 را به ثبت رسانده است. او در 22 بازی تاکنون 18 گل زده و با متوسط 0.81 گل در هر بازی، با روند همیشگی خود که یک گل در هر دیدار است فاصله دارد. رونالدو پیش فصل را به دلیل مصدومیت از دست داد و به وضوح می توان دید که هنوز به شرایط فصل گذشته خود نزدیک هم نشده است. او در دو بازی اخیر رئال نمایشی متوسط داشت با اینکه زیدان به وی در شروع سال جدید استراحت کافی را داده بود. شاید آنچلوتی راست می گفت که تنها راه علاج رونالدو، بازی دادن به وی است نه استراحت دادن. هدف زیدان این است که رونالدو را در مقطع پایانی فصل، آماده در اختیار داشته باشد؛ اما رئال اگر نمی خواهد وارد بحران شود، همین حالا به بهترین رونالدوی ممکن نیاز دارد.

۱    
آی اسپورت
2017-01-21 10:07:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر