فهرست
بیل، ستاره‌ای که رئال دلتنگش بود
بیل، ستاره‌ای که رئال دلتنگش بود

بیل، ستاره‌ای که رئال دلتنگش بود

آی اسپورت- از زمانی که گرت بیل به خاطر مصدومیت مچ پا در ماه نوامبر دور از میادین بوده، یعنی بازی مقابل اسپورتینگ در لیگ قهرمانان، رئال مادرید بازی‌هایش در لالیگا و اروپا را برده و سطح مناسبش را حفظ کرده است؛ اما در روز شنبه او نشان داد که فقط بردن مطرح نبوده و تیم او را کم داشته است.

ستاره 27 ساله ولزی تمام تلاشش را کرد تا هرچه سریع تر به میادین بازگردد و بعد از از دست دادن بازی مقابل ناپولی در برنابئو در روز چهارشنبه، در دیدار با اسپانیول او بازگشت، اما کارش را روی نیمکت آغاز کرد.

70 دقیقه از زمان بازی رفته بود که او جانشین آلوارو موراتا، گلزن این بازی شد؛ در هنگام تعویض هواداران رئال سوت‌های فراوانی هم برای بیل و هم برای موراتا که گل زده بود می‌زدند. آن‌هایی که برای بیل سوت می‌زدند کسانی بودند که با وجود بردهای تیمشان می‌دانستند چه ستاره بزرگی را از دست داده‌اند. او هم خیلی زود نشان داد که چرا برای تیمشان مهم است.

اولین تماس‌های او با توپ همه رو به جلو بودند و خودش هم مدام متمایل به کناره‌ها بازی می‌کرد. اما خیلی زود اتفاق ویژه رقم خورد و او در زمین با ایسکو که پاس گل موراتا را داده بود جایش را عوض کرد و توانست دروازه حریف را باز کند.

برای او فقط 13 دقیقه زمان لازم بود تا گل بزند. درست است که رئال قبل از این گل هم بازی را برده بود، اما این گل تقویت روحیه‌ای برای رئالی‌ها بود که حالا بیش از قبل روی حضور او برای بازی‌های بزرگ حساب می‌کنند.

البته که مادرید ترکیب مناسب و قدرتمندی در اختیار دارد، در دیدار روز شنبه هم که به کریم بنزما استراحت داده شده بود، موراتا جای او را در ترکیب تیم گرفت، بازیکنی که گل زد و عملکرد ویژه‌ای را هم به نمایش گذاشت. در پست بیل هم لوکاس واسکز بازی می‌کرد که مقابل باشگاه قبلی‌اش قرار گرفته بود و خوب هم کار کرد. این در حالی است که زیدان گزینه‌های دیگری مانند مارکو آسنسیو و خامس رودریگس را هم در فاز هجومی تیمش دارد.

شاید حتی بتوان گفت این قوی‌ترین ترکیب تاریخ این باشگاه است، اما باز با این حال بیل نشان داد بازیکنی منحصر به فرد است و می‌تواند در بالاترین سطوح هم تغییرات را رقم بزند.

بیل قبل از انتقال پوگبا از یووه به یونایتد گران‌قیمت‌ترین بازیکن دنیا بود و در فینال کوپا دل‌ری و لیگ قهرمانان هم برای تیمش گل زده بود تا به مادرید کمک کند جام‌های زیادی ببرد. او در بازی‌های اروپایی فصل گذشته هم ستودنی بازی کرد. در واقع کاری را کرد که برای انجام دادنش خریده شده بود.

در بازی با اسپانیول با تمام ترکیب قدرتمندی که رئال دارد، تا زمانی که بیل وارد زمین نشده بود آن‌ها نتوانسته بودند کار را تمام کنند. در این بازی بیل در سمت چپ بازی می‌کرد، جایی که در آن بیشتر می‌درخشد، اما به دلیل وجود رونالدو مجبور است در پست دیگری بازی کند و البته در این بازی رونالدو به جای ایسکو بازی می‌کرد و لوکاس هم به سمت راست رفته بود.

اما هرجا که او بازی کند، مهره‌ای فوق‌العاده برای تیمش است و با وجود وضعیت خوبی که مادرید دارد، می‌تواند در روزهای سخت کار را برای تیمش تمام و گره را باز کند. بازگشت او برای تیم خبری فوق العاده است و باعث بالا رفتن روحیه زیدان و تیمش می‌شود.

 

۸    
آی اسپورت
2017-02-19 16:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر