فهرست
ناصر ابراهیمی: کی روش فکر می کند ایران، روستا است!/ کثیفی های فوتبال را نمی شود با دستمال تمیز کرد/ همه فوتبالیست های خوزستانی صغر سنی دارند
ناصر ابراهیمی: کی روش فکر می کند ایران، روستا است!/ کثیفی های فوتبال را نمی شود با دستمال تمیز کرد/ همه فوتبالیست های خوزستانی صغر سنی دارند

ناصر ابراهیمی: کی روش فکر می کند ایران، روستا است!/ کثیفی های فوتبال را نمی شود با دستمال تمیز کرد/ همه فوتبالیست های خوزستانی صغر سنی دارند

آی اسپورت- در هفته های اخیر موج جدیدی از مصاحبه ها آغاز شده که بازیکنان علیه مربیان قدیم خود افشاگری می کنند و همین فوتبال را در هفته های ابتدایی لیگ به حاشیه برده است. شاید کسی مثل ناصر ابراهیمی که سالها در این فوتبال با افراد و تیمهای مختلف کار کرده اند، بهتر بتواند در رابطه با وضعیت فعلی فوتبال ایران نظر بدهد. این پیشکسوت فوتبال کشورمان معتقد است با روند فعلی فوتبال ایران هر روز ضعیف تر خواهد شد و در جام ملتهای آسیا نیز ناکامی دیگری در انتظار فوتبال کشورمان خواهد بود. در ذیل گفت و گوی روزنامه شهروند را با ناصر ابراهیمی، مربی سابق تیم ملی و باشگاه پرسپولیس می خوانید:

* این روزها از فوتبال دور هستید و شاید بهتر بتوانید درباره وضعیت فوتبال نظر بدهید؟

سال 69 بود، با تیم ملی که سرمربیگری آن را علی پروین بر عهده داشت، توانستیم به سختی قهرمان بازی های آسیایی شویم. همان روز وقتی من دیدم خیلی سخت توانستیم تیم های عربی و کره را ببریم، هشدار دادم که این فوتبال در 20 سال آینده اگر کسی به دادش نرسد، جزو تیم های درجه 2 آسیا خواهد شد. همین ژاپنی که امروز تیم اول آسیاست، با ساخت کارتون فوتبالیست ها راه پیشرفت فوتبالش را پیدا کرد اما ما چه کاری برای این فوتبال کردیم؟ پرسپولیس و استقلال که برای تماشای بازی شان با یک تیم درجه 3، 80 هزار تماشاگر می آمد، حالا باید هنگام تماشای بازیشان چرت بزنیم!

* افشاگری در هفته های اخیر در میان بازیکنان زیاد شده، شما این اتفاقات پشت پرده را تایید می کنید؟

فوتبال ما کثیف است و خیلی ها فکر می کنند با دستمال باید تمیزش کرد. دلال ها همه جای فوتبال را گرفته اند و در همه قشرها نیز حضور دارند. در همین فدراسیون از نگهبان بگیر تا اتاق رئیس دلال هستند اما در رابطه با این افشاگری ها نمی توانم چیزی را تایید کنم زیرا بازیکنانی که این صحبتها را مطرح می کنند تا زمانی که زیر نظر همان مربی کار می کردند از او تعریف و تمجید می کردند ولی حالا که کارشان گیر است، مربیان قدیمی شده اند، بدترین مربی.

* دادکان گفته حق فوتبالیستهای فعلی نهایتا 100 میلیون است، شما هم این مساله را قبول دارید؟

زمانی که من سرمربی تیم ملی بودم، 5 هزار تومان می گرفتم. آن زمان پیکان 300 هزار تومان بود و حتی نمی توانستم یک ماشین برای خودم بخرم اما الان بازیکن معمولی یک میلیارد می گیرد که می تواند با آن هم ماشین آنچنانی بخرد و هم یک خانه شیک. اصطلاحی است که می گویند فوتبالیستهای امروزی با دمپایی وارد فوتبال می شوند و با بنز از این فوتبال می روند. حالا من نمی توانم برای فوتبالیستهای امروزی قیمت بگذارم اما متاسفم که اکثر این پول ها به جیب دلالان می رود.

* شما در سال 2007 مربی تیم ملی بودید، حسین کعبی اعلام کرده آن موقع قلعه نوعی رفقایش را در ترکیب می گذاشته و حتی با 6، 7 بازیکن جلسه خصوصی برگزار می کرده ؟

من صحبت های کعبی را کاملا تکذیب می کنم چون از این خبرها در تیم ملی نبود. دلیل نیمکت نشینی کعبی هم این بود که پیر شده بود. البته او به خاطر شناسنامه اش فکر می کرد جوان است اما من می دانم که تمام این فوتبالیست های خوزستانی سن واقعی شان 7 سال بزرگتر از شناسنامه شان است. او در جام جهانی رو به روی فیگو بازی کرده بود و فکر می کرد که بازیکن بزرگی شده، به همین دلیل زیاد صحبت می کرد. قلعه نوعی آدمی نیست که از این کارها انجام دهد.

* کی روش هم با وجود گذشت حدود 50 روز از بازگشت تیم ملی از جام جهانی هنوز به ایران بازنگشته و وضعیتش در ابهام است؟

ما هم قبول می کنیم که به گفته خود کی روش، او جزو 10 مربی برتر دنیاست ولی ما به این مربی احتیاج نداریم زیرا دستمزدش 7 برابر برخی از مربیان حاضر در جام جهانی است. واقعا اگر منچستر یا حتی تیم ملی آفریقا او را می خواستند چرا نرفت؟ کی روش فکر می کند کشور ما روستان است و تیم یک روستا را به جام جهانی برده که اینقدر از عملکردش راضی است، در حالی که ما 3 بار دیگر هم به جام جهانی رفته بودیم. حتی 16 سال قبل 3 امتیاز در جام جهانی گرفتیم اما حالا با یک امتیاز راضی شده ایم. او اصلا به فوتبال ما علاقه ندارد و دوست ندارد به ایران بیاید.

* برای جام ملتهای آسیا فکر می کنید نتیجه خوبی به دست می آید؟

اگر من الان سرمربی تیم ملی بودم، هیچ بازیکنی از استقلال، پرسپولیس و سپاهان دعوت نمی کردم زیرا در حال حاضر 23 بازیکن در حد تیم ملی نداریم، پس بهتر است به جوانان زمان بدهیم تا حداقل تجربه شان بیشتر شود. با این وضعیت در جام ملتهای آسیا نیز نتیجه خوبی نخواهیم گرفت.

* در پایان به عنوان یک پیشکسوت باشگاه پرسپولیس وضعیت این تیم را چطور می بینید؟

پرسپولیس هم حالا حالاها درست بشو، نیست. در همین بازی با ذوب آهن نیز که پیروز شدند، فقط یک توپ روی دروازه فرستادند که یک مهاجم جوان به نام طارمی که شاگرد خودم در بوشهر بوده، توپ را به گل تبدیل کرد. من دشمن پرسپولیس و دایی نیستم اما دوست ندارم دروغ بگویم که این تیم وضعیتش خوب است، البته مشکل از امسال و پارسال نیست زیرا پرسپولیس در 10 سال اخیر 15 مدیر و 15 مربی عوض کرده است.

  ۶  
آی اسپورت
2014-08-19 14:07:33
نظر دهید

۶ نظر
-
سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۲۲
دوستان لُنگی خوب به این مصاحبه توجه کنن و ترجیحاً چندبار بخوننش.
ال مورو
سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۲۹
هرکی بیاد این فوتبال رو ببینه همین فکر رو میکنه
-
سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۳، ۱۶:۲۳
مصاحبه ابراهیمی که خودش پرسپولیسی هست بسیار جالبه !
فرهود
سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۰۹
"تمام این فوتبالیست های خوزستانی سن واقعی شان 7 سال بزرگتر از شناسنامه شان است."_____ بیا برو عمو! اون بختیارم که سنشو کم کرده به 5 سال نمیرسه! این 7 سالو دقیقن از کجات درآوردی؟؟ اصن برسه! اصن بازیکنای خوزستان همه 40 سالشونه! مهم اینه که فعلن قهرمان لیگتون تیم خوزستانیه
امیر
سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۲۸
قابل توجه خاله زنک های محترم
سعید
چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۳، ۱۶:۳۷
خداییش راس میگه. بچه های خوزستان همه شون چندسالی بزرگتر از شناسنامه شونن. اصن یکی مثل کعبی تابلوئه سی و چند سالشه. مگه میشه حسین کعبی که 17 سالگی بازیکن تیم ملی بوده. 19 سالگی بازیکن فیکس تیم ملی بوده 29 سالگی هیچ تیمی نخوادش؟؟؟ پس حتما سنش زده بالا که دیگه کارایی قبلو نداره دیگه. دمت گرم ابراهیمی عزیز که با این پرسپولیسی هستی اما در مورد ژنرال واقعیتو گفتی . ایولا
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر