فهرست
ملوان- پرسپولیس/ قرمزها به دنبال برد پنجم، سفیدها در انتظار گل اول
ملوان- پرسپولیس/ قرمزها به دنبال برد پنجم، سفیدها در انتظار گل اول

ملوان- پرسپولیس/ قرمزها به دنبال برد پنجم، سفیدها در انتظار گل اول

آی اسپورت - 

آخرین مسابقه هفته چهارم لیگ برتر فوتبال ایران،  6 عصر فردا در ورزشگاه تختی انزلی برگزار می شود. جایی که قوهای سپید انزلی و سرخپوشان تهران، یکی دیگر از تقابل های حساس این سال های شان را کلید خواهند زد. مسابقه فردا، نبرد تیم هایی که کادرهای فنی شان روزهای سرشار از انتقادی را سپری می کنند و برای رد شدن از این گلایه های هواداری، باید بازی را ببرند. خوب ببرند.

ملوان انزلی، فصل را با تساوی بدون گل در زمین پدیده مشهد آغاز کرد. آن ها این نتیجه را در مسابقه هفته دوم با صبا در انزلی نیز تکرار کردند و حتی در دیدار سوم با تراکتور نیز موفق به گلزنی نشدند. در این مسابقه تک گل ادینیو، اولین شکست فصل ملوان را رقم زد. تیم ایراندوست علاوه بر نمایش های نه چندان خوب و نتایج ضعیف؛ هنوز موفق به گلزنی در رقابت های لیگ برتر نشده است. اتفاقی که دارد خیلی زود کاسه صبر هواداران این تیم را لبریز می کند.

نتیجه های پرسپولیس در سه هفته آغازین لیگ، تنها کمی بهتر از ملوان است. آن ها در هفته اول در ورزشگاه آزادی با نفت تهران به تساوی رسیده اند، در هفته دوم در اهواز با دو گل برابر فولاد شکست خورده اند و هفته سوم را، با پیروزی یک بر صفر برابر ذوب آهن به پایان برده اند. حتی در روز پیروزی هم اما فرم بازی تیم دایی برای پرسپولیسی ها قابل قبول نبوده تا این تیم همچنان از زیر فشار خارج نشود.

وجه مشترک مهم این فصل پرسپولیس و ملوان، عملکرد نه چندان مقتدرانه آن ها در فصل نقل و انتقالات بوده است. پرسپولیس جلال حسینی، پولادی و خلعت را از دست داده و به خرید طارمی، اومانا و دغاغله بسنده کرده است. در سمت مقابل نیز ملوان بعد از جدایی فشگنچی و دغاغله؛ به سراغ مهره های چندان شناخته شده نرفته و تلاش کرده ترکیب را به کمک بازیکنان کم سن و سال پر کند. از دست دادن اسکوچیچ نیز، ضربه بزرگی برای یکی از بهترین تیم های نیم فصل دوم فصل گذشته محسوب می شود.

پرسپولیس و ملوان در مجموع 64 بار به مصاف یکدیگر رفته اند که سهم پرسپولیسی ها 30 پیروزی و سهم ملوانان 11 برد بوده است. قرمزها در 4 بازی اخیر خود موفق به شکست ملوان شده اند که البته سه تای این بازی ها در تهران برگزار می شده اند. بازی برگشت لیگ دوازدهم، هر دو بازی لیگ سیزدهم و البته دیدار 6 تایی جام حذفی تشکیل دهنده این برتری ادامه دار بوده اند.

 

با بازگشت مازیار به تمرین های ملوان، به این نظر می رسد کاپیتان تیم ایراندوست بار دیگر در مقابل پرسپولیس بازی خواهد کرد. در کنار او، اولادی نیز به عنوان یکی از بازیکنان سابق این تیم انگیزه زیادی برای این جدال خواهد داشت. او به ویژه بعد از خراب کردن گل خالی در بازی با صبا، شرایط سختی را در انزلی برای خود رقم زده است. در پرسپولیس نیز مهدی دغاغله می توانست تقابل جذابی با هم تیمی های فصل گذشته اش داشته باشد. این بازیکن اما همچنان مصدوم است و به این مسابقه نیز نخواهد رسید.

 

 

     
آی اسپورت
2014-08-19 17:13:51
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر