فهرست
گزارش روز: 10 سکانس ویژه از هفته های اول لیگ برتر جزیره
گزارش روز: 10 سکانس ویژه از هفته های اول لیگ برتر جزیره

گزارش روز: 10 سکانس ویژه از هفته های اول لیگ برتر جزیره

آی اسپورت- هیجان، استرس، خشونت،میلیاردرها، تیفوسی ها.. بهترین کدها برای توصیف لیگ برتر جزیره. شکست یونایتد در هفته اول که در 42 سال گذشته بی سابقه بوده و یا پیروزی دقیقه 90 آرسنال.. هفته اول همانطور که انتظار میرفت با شگفتی و جنب و جوش بالایی برگزار شد.

به بهانه شروع لیگ برتر این بار 10 بازی از بهترین و بدترین شروع های هفته اول لیگ برتر را مرور می کنیم:

لیورپول1-1آرسنال ،2010

استیوی با این ادعا که جو کول که به تازگی به لیورپول پیوسته از نظر تکنیکی به خوبی لئو مسی است خوش آمد گویی گرمی به کول داشت. جوکول پس از هفت سال و اندی بازی در چلسی نتوانت خود را اثبات کند. یک کارت قرمز بعد از 45 دقیقه در اولین بازی کول فتیله انتقادات از او و روی هاجسون را آتش زد. کول پس از یک لگد به شکم لورن کوشیلنی اخراج شد و در بازی بعدی یک پنالتی در لیگ اروپا از دست داد و پروسه خروجش از درهای آنفیلد را کلید زد و سال بعد بصورت قرضی به لیل فرانسه فرستاده شد.

 

منچستر یونایتد3-2 فولام، 2001

فن نیستلروی بدلیل مصدومیت زانو حدود یک سال صبر کرد تا اولین نمایشش را در لباس یونایتد در لیگ برتر اجرا کند. او دوبار از یک زاویه در 2 دقیقه دروازه فولام را باز کرد و سپس در سومین گل باعث شد یونایتد برای نخستین بار از فولام که آن روز لویی ساها ( که بعدا به یونایتد پیوست) 2 بار برایشان گل زده بود جلو بیوفتند و بازی را با پیروزی به اتمام برسانند.

 

نیوکاسل0-0 آرسنال، 2011

15 دقیقه مانده به پایان اولین بازی آرسنال، بال چپ نا آرام و بدشانس ساحل عاجی، ژروینیو به سمت محوطه جریمه حمله ور شد و پس از ورود به منطقه با یک تکل سرنگون شد. ثانیه ای بعد، لحظه ای بعد، جویی بارتون دیوانه ژروینیو را به اولین دعوای انگلیسی اش دعوت کرد. یک درگیری که بعدها توسط روزنامه ها \" نزاع 22 نفره\" نامیده شد نتیجه اش یک کارت زرد به بارتون و یک کارت قرمز برای ژروینیو بخاطر سیلی زدن بود. این یکی از معدود دفعات بود که ژروینیو در آن فصل در زدن ضربه درست هدفگیری کرده بود.

 

کریستال پالاس 1-6 لیورپول ، 1994

بعد از خروج از کویینز پارک رنجرز و پیوستن به کریستال پالاس تازه صعود کرده، ری ویلکینز با قبول مسئولیت، کاپیتان تیم آلن اسمیت در اولین بازی فصل شد. متاسفانه آن روز اصلا روز خوبی برای او نبود. دریافت 6 گل در خانه، یک کارت زرد و پایان این فستیوال لنگ لنگان ترک کردن زمین با پای شکسته بود. او بعدها گفت: \" این قطعاً بهترین شروع فصل برای من نبود\". در نیم فصل او با همان کارنامه حضور 80 دقیقه ای به کیو پی آر برگشت تا به عنوان مربی مشغول به کار شود و دیگر هیچوقت پیراهن پالاس را نپوشید.

 

شفیلدونزدی 3-4 تاتنهام، 1994

پس از انتقال پرسروصدای استاد آسان به زمین خوردن در محوطه جریمه ( در زمانیکه خیلی اینکار باب نبود) به تاتنهام، یورگن کلینزمن، رسانه و طرفداران را از روز اول پیشتیبان خود می دید. درست در زمانیکه تیم 3-2 در خانه حریف از شفیلیدی ها پیش بود، روی یک توپ ارسالی او توانست دروازه میزبان را با یکی از آن ضربات سر معروفش باز کند تا بازی بطور کامل از دست سفید و آبی پوشان خارج شود. پس از به ثمر رساندن گل او تا نزدیکی پرچم کرنر دوید و سپس با به زمین  زدن خود گل خود را با ادای تمارض برای تمسخر جو به راه افتاده توسط روزنامه های انگلیسی جشن گرفت. او توانست خیلی زود خود را به هواداران تاتنهام ثابت گند.

\"http://www.myfootballfacts.com/2666.jpg\" 

چلسی 4-2 وستهم، 2000

با حضور فردریک کانوته و داور شوکر در ترکیب وستهم و جیمی فلوید هاسلبانک در چلسی که قرار بود همگی نخستین بازیشان را برای تیمهایشان تجربه کنند، ماریو استانیچ باید چیزی فراتر از تصور نشان میداد تا می توانست برای خود جایگاهی در استمفورد بریج بدست آورد و از طرفی خرید 5.6 میلیون یورویی او از پارما بهینه به نظر بیاید.

پس از گذشت 78 دقیقه، او یک توپ معلق روی هوا را از فاصله 40 یاردی تصاحب و به سمت دروازه حرکت کرد. پس از تماس فقط 4 بار توپ، بدون اینکه توپ به زمین بخورد،توپ در کنج دروازه جای گرفته بود. گل بعدی او در 2 دقیقه مانده به پایان بازی نوید ظهور یک قهرمان جدید را در استمفورد بریج میداد.البته اینطور نشد و او در 58 بازی بعد فقط 5 گل به ثمر رساند.

 

میدلزبورو3-3 لیورپول ، 1996

انگار که خرید جونینیو به اندازه کافی برای میدلزبورو بزرگ نبود. آنها متعاقباً امرسون و فابریزیو راوانلی را هم به ریورساید اضافه کردند. روز اول فصل برای آنها بیشتر شبیه یک میهمانی بزرگ بود یا یک پیش جشن قهرمانی! لیورپول 3 بار جلو افتاد ولی فابریتزیو با 3 گل متفاوت، یک بار از زمین، یک بار از روی یک سانتر تیز، و یک بار با پای چپ توپ را به قعر دروازه فرستاد. پسران برایان رابسون در همه جام ها 111 گل زدند و به فینال 2 جام رسیدند هرچند در نهایت آنها سقوط کردند.

 

سوانسی 5-0 کیو پی آر، 2012

پس از آمدن از رایو والکانو با مبلغ ناچیز 2 میلیون، افراد معدودی فکر می کردند که میچو پدیده این فصل شود. حداقل تا زمانی که او در دقیقه 13 آتش بازیی اش را راه نینداخته بود. میگل پرس کوئستا ملقب به میچو 2 گل دیگر را پایه ریزی کرد که تا مرد اصلی عملیات ویران کردن کیو پی آر لقب گیرد. در فصل فوق العاده او، مرد اسپانیایی خوش چهره توانست 18 گل به ثمر رساند و چهره اصلی پوسترهای روی دیوار پسران سوانسی شود.


نورویچ 2-2 اورتون ، 2013

زمانی که ریکی فن ولفس وینکل با آن فامیلی طولانی اش با مبلغ 8.5 میلیون پوند بعنوان ناجی نورویچ به این تیم پیوست، خیلی زود خود را نشان داد و در اولین بازی فصل در کرو رود (Carrow Road)  در اولین موقعیت با یک ضربه سر توانست یک امتیاز از جدال سخت با اورتون برای نورویچ دشت کند. یک قهرمان یک شبه. البته نه برای زمان طولانی، او توانستن فقط 8 بار دیگر در کل فصل برای خود موقعیت ایجاد کند، و هیچکدام از آنها به ثمر نرسید تا او با نورویچ در پایان فصل سقوط کند.

 

منچستر سیتی 4-0 سوانسی ، 2011

59 دقیقه از بازی گذشته بود و روبرتو مانچینی فکر می کرد سرجیو آگرو هنوز برای اولین بازی آماده نیست. پس از تلاش های بیهوده سیتی برای بازکردن دروازه بالاخره نوبت آگرو شد که وارد زمین شود. پس از 9 دقیقه ، اسم او در لیست گلزنان ثبت شد. سپس یک پاس گل پخته برای سیلوا و این هنوز پایان کار نبود. او گل چهارم را از فاصله 30 یاردی به کنج دروازه سوانسی فرستاد تا برد 4-0 سییتیزن ها تکمیل شود. لیبل خرید 38 میلیون پوندی باعث نشده بود که او چندان احساس فشار کند.

ترجمه: محمدرضا اسماعیل زاده

منبع : مجله Sport

 

     
آی اسپورت
2014-08-19 17:36:52
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر