فهرست
نفت تهران 3 - سپاهان صفر : شوک نفتی به صدر جدول
نفت تهران 3 - سپاهان صفر : شوک نفتی به صدر جدول

نفت تهران 3 - سپاهان صفر : شوک نفتی به صدر جدول

هفته چهارم لیگ برتر ایران، جام خلیج فارس
دیدار تیم‌های نفت تهران و سپاهان
ورزشگاه: تختی تهران

تماشاگر: حدود هزار نفر
گل‌ها: لئوناردو پادوانی(۳۳)، کمال کامیابی نیا(۴۵+۱) و علی قربانی(۶۶) برای نفت تهران
اخطارها: علیرضا بیرانوند و لئوناردو پادوانی از نفت تهران
اخراج: محمد حسین مرادمند(۴۴) از سپاهان
نفت تهران: علیرضا بیرانوند، امین حاج محمدی، سیامک کوروشی، کمال کامیابی نیا، لئوناردو پادووانی، ایمان مبعلی، وحید امیری، مرتضی پورعلی گنجی، سعید لطفی، دیوید ویکروم(۹۰- آرش رضاوند) و علی قربانی(۸۳- حسین ابراهیمی)
سرمربی: علی منصوریان
سپاهان: شهاب گردان(۵- رحمان احمدی)، عبدالله کرمی، هادی عقیلی، محمدحسین مرادمند، وریا غفوری، حسین پاپی(۶۴- علی حمودی)، احسان حاج صفی، رسول نوید کیا، محمدرضا خلعتبری، لوسیانو پریرا(۴۵- علی احمدی) و مهدی شریفی
سرمربی: زلاتکو کرانچار
کادر داوری: محمدرضا اکبریان، مهدی عالیقدر، رسول ذورقی و جواد رحیم زاده
ناظر داوری: مسعود عنایت
شرح بازی: 
دو تیم بازی را طوفانی آغاز کردند و از همان دقایق ابتدایی نشان دادند برای کسب ۳ امتیاز به میدان آمدند. هنوز ثانیه‌هایی از بازی نگذشته بود که قربانی با دروازه بان سپاهان تک به تک شد اما گردان پس از مهار این توپ مصدوم شد و رحمان احمدی به زمین آمد. بعد از این تعویض سپاهان برای دقایقی صاحب توپ بود تا اینکه مهدی شریفی در یک موقعیت خیلی خوب توپ را به تیر دروازه نفت تهران کوبید تا پاسخ موقعیت دقیقه یک نفت تهران را داده باشد.
بعد از اتفاقات دقایق ابتدایی، بازی تا دقایقی راکد دنبال شد و از سرعت کمی برخوردار بود. نفت اما رفته رفته سوار بر بازی شد و در دقیقه ۳۳ اولین ترکش را بر پیکر سپاهان وارد کرد و از مهمان خود پیش افتاد. اما این پایان کار در نیمه اول نبود و دقایقی بعد محمد حسین مرادمند، مدافع سپاهان با بی تجربگی محض به صورت مستقیم اخراج شد تا کار سپاهان خیلی سخت‌تر شود خصوصاً اینکه دو دقیقه بعد نفت گل دوم را هم روی آشفتگی خط دفاع سپاهان به ثمر رساند گلی که نفت در وقت‌های اضافه نیمه اول به ثمر رساند تا حدودی حکم باخت سپاهان را در این بازی امضا کرد.
در نیمه دوم سپاهان تغییر تاکتیک داد و با سیستم ۴-۴-۱ وارد زمین شد تا شاید با ارائه یک بازی هجومی بتواند مانند بازی سال گذشته دو باخت دو بر صفر را با تساوی ۲ بر ۲ عوض کند. سپاهان صاحب توپ و میدان بود اما بازی منطقی نفت مانع ایجاد موقعیت برای سپاهان شد و در نهایت نیز نفت در یک ضد حمله گل سوم را هم وارد دروازه رحمان احمدی کرد که در کل در این بازی عملکرد خوبی نداشت.
بعد از این گل بازیکنان سپاهان عملاً شکست را قبول کردند و تا حدود زیادی بازی به دست نفت افتاد، آنها فرصت داشتند بازی را با گل‌های بیشتر ببرند اما بی دقتی مهاجمان این تیم مانع این امر شد.
شرح گل: 
۱-۰(۳۳- نفت تهران)- پس از ارسال بازیکنان نفت از سمت راست توپ پس از دفع ناقص مدافعان سپاهان توپ به لئوناردو پادوانی رسید و او که تک و تنها برابر دروازه سپاهان قرار گرفته بود با ضربه‌ای دقیق دروازه سپاهان را باز کرد.
۲-۰(۴۵+۱- نفت تهران)- کمال کامیابی نیا با یک ضربه قیچی برگردان از درون محوطه جریمه سپاهان دروازه رحمان احمدی را برای بار دوم باز کرد.
۳-۰(۶۶- نفت تهران)- علی قربانی در یک ضد حمله پس از پشت سر گذاشتن علی احمدی از پشت محوطه جریمه با یک ضربه دقیق برای بار سوم دروازه رحمان احمدی را باز کرد.
دقایق حساس:
دقیقه یک- علی قربانی در یک موقعیت تک به تک نزدیک بود خیلی زود دروازه گردان را باز کند اما دروازه‌بان سپاهان توپ را دفع کرد و سپس مصدوم شد.
دقیقه ۶- مهدی شریفی باز هم در دقایق ابتدایی یک بازی تیر دروازه را لرزاند؛ او در موقعیتی عالی برابر دروازه نفت قرار گرفت اما ضربه او پس از برخورد به تیر دروازه نفت توسط مدافعان این تیم دور شد.
دقیقه ۴۵- ضربه آزاد مبعلی از پشت محوطه جریمه را حسین پاپی از روی خط بازگرداند.
دقیقه ۵۲- ارسال حاج صفی از سمت چپ با ضربه سر احمدی همراه شد که با اختلاف کمی به بیرون رفت.
دقیقه ۶۴- در یک ضد حمله وحید امیری با رحمان احمدی تک به تک شد اما ضربه چیپ او از کنار دروازه با اختلاف کمی به بیرون رفت.
دقیقه ۶۸- نفوذ امیری از سمت چپ و پاس به بیرون او به ویکروم که ضربه او از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۸۷- ارسال زمینی حمدی نژاد را از سمت چپ امیری به طرز بدی در مقابل دروازه سپاهان از دست داد. 
اتفاق ویژه: 
شاید مهم‌ترین اتفاق این بازی در همان متن و نتیجه آن باشد. سپاهانی‌ که در ۳ بازی ابتدایی لیگ با اختلاف دو گل همه بازی‌ها را برده بود در این بازی بدجور باخت و شاید مهم‌ترین دلیل آن غیبت شجاع خلیل زاده و بازی کردن مرادمند به جای او باشد، البته مصدومیت گردان در دقیقه اول و عملکرد پر انتقاد احمدی نیز بی تأثیر نبود.
بهترین بازیکن:
علی قربانی باعث اخراج مرادمند بود و گل سوم را هم به زیبایی به ثمر رساند البته نباید از عملکرد عالی مبعلی در میانه میدان غافل باشیم که تأثیر زیادی در خنثی کردن مهره‌های خط هافبک سپاهان داشت.

  ۸  
آی اسپورت
2014-08-19 20:25:27
نظر دهید

۸ نظر
SARVARE LONGI
سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۳، ۲۱:۲۴
ماشاالله داش علی . انتقام استقلالو از زردک گرفتی
-
سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۰۹
SARVARE LONGI آبو بریز اونجا که میسوزه....
سید استقلالی
سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۴۴
داش علی منصور اسلحه پنهان استقلالی های عاشق
-
سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۵۹
علی منصور ترکوند دستش درد نکنه
SARVARE LONGI
سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۳، ۲۳:۲۳
نام و نام خانوادگی زردک سوختگی شما بیشتره پماد بدم خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
-
سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۳، ۲۳:۲۳
SAVARE LONGI داش علیتون بعد از بازی کلی از سپاهان تعریف کرد و گفت FC برازنده سپاهانه. پس دهنتو ببند که هرچی دارین از امید ابراهیمی سپاهان دارین
عباس
چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۳، ۰۰:۲۰
این شله زردا هم همچین تیم خفنی نیستن الکی گندشون کردی آی اسپورت تیم سوم شهرمون ترکوندش پرچم تهران بزرگ بدجوووور بالاس
SARVARE LONGI
چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۳، ۰۰:۳۹
نام و نام خانوادگی اولا ابراهیمی شاگرد امیر خان بود و ثانیا حمودی . پریرا . شجاع . عبدالله کرمی غفوری همشون مادرزاد سپاهانی و اصفهانی بومی هستن.
پس منم نتیجه می گیرم سپاهان هر چی داره از فلان بازیکن داره و داری چرت می گی .ثالثا سپاهان تافته جدا بافتس (چون یه نفر اصفهانی رییس اینو میخاد)
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر