فهرست
تلخ ترین تولدت مبارک «کینگ لئو»
تلخ ترین تولدت مبارک «کینگ لئو»

تلخ ترین تولدت مبارک «کینگ لئو»

آی اسپورت - حقیقتا می‌توان تولد 31 سالگی تو را تلخ ترین تولدت نامید. تولدی که در سایه ناکامی آلبی سلسته در جام جهانی محو شده است و این روزها کمتر کسی درباره‌اش می‌نویسد. ولی مگر می‌شود تولد تو را فراموش کرد؟! ما مثل رسانه‌های بی‌رحم آرژانتینی آلزایمر نگرفته‌ایم که چپ پای دلربایی را فراموش کنیم که قسمت اعظمی از خاطرات فوتبالی قرن جدید را برای‌مان روی پرده آورده است. یادمان نمی‌رود تو و همتای پرتغالیت نگذاشتید جای خالی اساطیر دهه گذشته (زیدان، رونالدینیو، رونالدو اورجینال و ... )را خیلی حس نکنیم. یادمان نمی‌رود که تو در یک سال (2012) 91 گل زده‌ای، رکوردی که قطعا دیگر در تاریخ تکرار نخواهد شد.

تو جز معدود بازیکنانی هسی گه گل‌هایت جلوتر از تعداد بازی‌هایت می‌دود. تو آنقدر بزرگی که با مارادونایی مقایسه می‌شوی که همواره به بهتر بودن تو اذعان داشته و حتی بعد باخت به کرواسی پیراهنت را غرق بوسه می‌کند. می‌خواهم بدانی که خیلی از  ما اول عاشق تو شده‌ایم بعد طرفدار فوتبال. کمتر شخصیت سرشناسی است که جمله‌ای در ستایش تو نگفته باشد. از راموس «بارسا ستیز» و هم قطار رونالدو گرفته که تو را سرتر از مارادونا می‌داند، تا سیاست بازی مثل اوباما که گفته: «فرزندان من پاپ را شناخته‌اند، آن‌ها اکنون می‌خواهند مسی را بشناسند اما هنوز نتوانستم خواسته‌شان را انجام دهم.» وقت آن رسیده که همه تو را بشناسند.

ریکلمه در ستایش سرعت تو می‌گوید: «مسی تنها بازیکنی است که با توپ سریع‌تر از بدون توپ می‌دود.» بلند شو توپ را بردار و سریع‌تر از آن به سمت نیجریه حرکت کن. والدافو مربی افسانه‌ای والنسیا درباره‌ات می گوید: «مسی بهترین بازیکن جهان است و دومین بازیکن برتر دنیا مسی آسیب دیده است.» تو حتی از کونته «فوتبال خراب کن» هم دل برده‌ای: «یگانه راه برای توقف مسی تفنگ است.»

می‌گویند می‌خواهی بعد از حذف آرژانتین از بازی‌های ملی خداحافظی کنی، کفش‌هایت را ببند و به این ابهامات مسخره خاتمه بده. مگر می‌شود بهترین بازیکن جهان باشی و با کشورت قهرمان نشده پیراهنت را برای همیشه دربیاوری. اخم‌هایت بعد بازی با کرواسی حال و هوای جام جهانی را به هم ریخته است. اخم‌هایی شبیه اخم‌های لبرون جیمز بعد از فینال امسال NBA. او هم نتوانست تنهایی کلیولند را نجات دهد. این روزها عجیب شبیه لبرون شده‌ای، به همان اندازه تنها به همان اندازه خسته و همان قدر ناامید. هیچ یک از ما زمین خوردنت را باور نداریم خودت هم باور نداشته باش. بلند شو و بهترین تولد خودت را خلق کن، قول می‌دهم بهترین کادو را هم یاران مودریچ در بازی همزمان به تو می‌دهند. تلخ ترین تولدت مبارک «کینگ لئو».

۱۴ ۴  
آی اسپورت
2018-06-25 10:32:00
نظر دهید

۴ نظر
کوروش
دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۰:۵۹
می‌خواهم بدانی که خیلی از ما اول عاشق تو شده‌ایم بعد طرفدار فوتبال.

حالا شما حساب کن نگارنده چند سالشه :D
۵
راستین
دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۱:۰۹
مسی از مارادونا بهتره؟ :)))) باچه! داداش مسی هنوز به اندازه بوروچاگا و والدانو و باتیستوتا تو تیم ملیش تاثیر گذار نبوده، البته اگر دانش و سن فوتبالیت قد بده به این اسامی
۲
مهندس
دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۱:۴۱
واقعا نمي دونم چي بگم از اين همه مهملاتي كه صبح تا شب تو اين سايت نوشته ميشه. دريغ از ٤ تا مطلب منطقي و درست و درمون كه آدم بخونه و چيزي به دانسته هاش اضافه بشه. از يه طرف اخبار تيم ملي كه شده يه سري بزرگنمايي و مديحه سرايي در وصف كيروش. اخبار جانبي مثل اين هم كه سرشار از اغراق و چسناله هاي كودكانه است، جوري كه مرغ پخته هم خنده اش مي گيره. من نمي دونم واقعا نويسندگان اين سايت طبق چه معياري انتخاب مي شن. قطعا خواننده ها خودشون شعور دارن و درك ميكنن جايگاه مسي، رونالدو، تيم ملي، و هر مسئله ديگه اي رو. واقعا نوشته هاي اين چنيني مزخرف و حال بهم زن است. اينها بيشتر توييت هاي شخصي و حمايتي محسوب ميشه تا يه مطلب قابل چاپ در يك سايت ورزشي
۱
محمد
دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۳:۳۳
کی باز قرصای اینو برداشته
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر