فهرست
بیرانوند باز هم نیمکت‌نشین است؟
بیرانوند باز هم نیمکت‌نشین است؟

بیرانوند باز هم نیمکت‌نشین است؟

آی اسپورت - سرمربی پرسپولیس تصمیمش در مورد علیرضا بیرانوند را همان روزی که او به تمرین نیامد، گرفته بود. به یاد می‌آورید که گفته بود دو هفته استراحت برای ملی‌پوشان کافی است؟ از همان موقع معلوم بود که این غیبت‌ها برای دروازه‌بان شماره یک تیم‌ملی گردان تمام خواهد شد و دیدیم که او دو بازی اول پرسپولیس را از روی نیمکت تماشا کرد. حال آنکه بیرانوند با کمی زیرکی می‌توانست سرنوشت محسن مسلمان و رامین رضاییان و حتی مهدی طارمی را برای خودش الگو قرار بدهد و از این نیمکت‌نشینی فرار کند.

البته که این دروازه‌بان ملی‌پوش نه به رضاییان شبیه است و نه به مسلمان اما ناخواسته در همان مسیری قدم گذاشته که پیش‌تر این بازیکنان را از پرسپولیس دور کرده بود. در واقع دلیل نشستن او روی نیمکت نه حمایتش از کی‌روش است و نه قرارداد رقیب کروات او. علیرضا بیرانوند غیبت غیرموجه داشته و به اندازه‌ی رادوشویچ تمرین نکرده، پس طبق فلسفه‌ی برانکو باید روی نیمکت بنشیند. یکجور تنبیه انضباطی که آقای سرمربی آن را حتی از بازی سرنوشت‌ساز با الدحیل هه مهم‌تر نشخیص داده.

مگر نه اینکه همیشه نالیده‌ایم از نرمش مربیان مقابل سرکشی بازیکنان؟ چیزی که برانکو ایوانکوویچ بر خلاف آنچه درباره‌اش گفته‌اند و می‌گویند و برخوردهای او را لجبازی می‌خوانند، هرگز به آن تن نداده و کلا در برخورد با ستاره‌های سرکش شیوه‌های متفاوتی دارد. او را هرگز ندیده‌ایم که با چکش به سمت ستاره‌هایش حمله ببرد اما در عوض با پنبه سر می‌برد. برای همین است که رفتارهای غیرحرفه‌ای دروازه‌بان شماره یک تیم‌‌ملی را تاب نیاورده و نیمکت‌نشینی را برایش تجویز کرده است.

البته که او هنوز بیرانوند را مرد شماره یک تیمش می‌داند اما پیش از آنکه دروازه را به این دروازه‌بان جدایی‌طلب که دیگر میلی به ماندن در پرسپولیس ندارد تحویل بدهد، با آرامش او را روی نیمکت نشانده و با بی‌تفاوتی گفته که از رفتن یا ماندنش چیزی نمی‌داند. درست مثل همان برخوردی که پیش از این با رضاییان و حتی طارمی داشت.

از بخت بد پرسپولیس، حالا بیرانوند همان مسیری را برگزیده که پیش‌تر مسلمان و رضاییان و طارمی از آن به بیرون از پرسپولیس هدایت شده بودند. او اما در ادامه‌ی راه تنها دو گزینه را پیش‌رو دارد؛ یا دلش را صاف کند و همه تمرکزش را روی پرسپولیس بگذارد، یا برود. این در واقع تنها خواسته‌ی برانکو است که انگار علیرضا بیرانوند به خوبی متوجه‌اش نشده که برای فشار آوردن به آقای سرمربی و بازگشت به دروازه‌ی پرسپولیس، پیشنهاد بشیکتاش را مطرح کرده است.

گفته‌اند برانکو برای آرام کردن بیرانوند و نگه داشتنش، تصمیم گرفته او را در بازی با استقلال خوزستان به میدان بفرستد اما مگر پیش از این و در روزهایی که تیمش طراح و کارگردان نداشت، مقابل مسلمان کوتاه آمده بود که حالا چنین کند؟ حتی اگر نزدیک شدن به بازی با الدحیل را بهانه کنیم و هزار بار بگوییم که رادوشویچ در حد و اندازه های بیرانوند نبوده و نیست، باز برانکو از اصولش کوتاه نخواهد آمد. از خوش‌شانسی او پرسپولیس هم در این دو بازی گل نخورده و آقای سرمربی برای نیمکت‌نشینی دوباره بیرانوند دلیل کافی دارد.

مشخص است که مرد کروات برای برخورد با رفتارهای غیرحرفه‌ای علیرضا بیرانوند او را روی نیمکت نشانده و این دروازه‌بان تا وقتی خودش نخواهد، باید روی همان نیمکت بنشیند. با این حال برانکو دلیلی برای توضیح دادن به رسانه‌ها و حتی به خود بیرانوند نمی‌بیند و شایعه‌ی ناراحتی‌اش از این دروازه‌بان را هم رد کرده است: «این جوک‌ها را خیلی وقت است که فراموش کرده‌ام.»

پیشنهاد بشیکتاش به بیرانوند را یک بار مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس تکذیب کرد و یک بار هم حمیدرضا گرشاسبی. حالا هم نوبت به ایوانکوویچ رسیده که تکذیبیه‌اش را بخواند: «من نمی‌دانم که رسانه‌ها درباره چه موضوعی صحبت می‌کنند و این شایعات و اطلاعات را از کجا آورده‌اند. بیرانوند با ما قرارداد دارد و هیچ مشکلی هم در این زمینه وجود ندارد.»

 

ایران ورزشی

۶ ۵  
آی اسپورت
2018-08-08 11:43:00
نظر دهید

۵ نظر
امید از تفت
چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۰۰
بیرانوند چون پنالتی رونالدو را گرفته، رهبر هم ازش تعریف کرده فکر کرده هرکاری میتونه بکنه. یه کم باید ظرفیت داشته باشه.
۳
ایمان
چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۳۷
حالا خیلی هم دروازبان تاپی نیست. رادو ازش بهتره
۴
ایمان
چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۳۷
حالا خیلی هم دروازبان تاپی نیست. رادو ازش بهتره
۲
فرهاد
چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۴۷
دوستانی که شروع به انتقاد از بیرانوند میکنن و ارزش کارش رو هیچ می شمارند ، یا پرسپولیسی نیستند و از رقبا خط میگیرن و یا هواداری هستن که با یک اشتباه کاری میکنند تا همین نیروهای رو هم از دست بدیم و کار رقبا رو راحت میکنند . این مقالات دو زاری و بی سر و ته فقط برای حاشیه سازی هست . الان که تمام تیمها تا خرخره بازیکن داخلی و خارجی جذب کردند ، چون توان رقابت با همین چند نفر بازیکن پرسپولیس رو هم ندارند ، هر روز یکنفر را هدف میدن .
ضد لنگ
چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷، ۱۶:۱۶
تیمای هفته های اول لنگ رو ضعیف انتخاب کردند تا لنگ خوب امتیاز جمع کنه و انتهای لیگ به مشکل برنخوره و جالب اینجاست حمایت داوران رو هم دارن.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر