فهرست
برانکو به هوش! داستان الهلال تکرار نشود
برانکو به هوش! داستان الهلال تکرار نشود

برانکو به هوش! داستان الهلال تکرار نشود

آی اسپورت - شاید قسمت بر این باشد که پرسپولیس با همین تیم نصفه و نیمه و محروم موفق به تجربه کردن فینال لیگ قهرمانان آسیا شود. انگار که تیم برانکو در شرایط سخت، ماموریت‌های سخت را انجام می‌دهد. صعود به فینال البته نیازمند از پیش رو برداشتن السد قدرتمند است؛ تیمی قطری که بیش از همه تیم‌های آسیایی در دو سال اخیر به آزادی تهران آمده و با ایرانی‌ها روبرو شده است. استقلال در بازی برگشت مقابل السد نشان داد که متوقف کردن تیم قطری یک ماموریت ناممکن نیست و حالا پرسپولیس با پیش رو داشتن تجربه همتای تهرانی خود می‌تواند به صعود به فینال فکر کند. برانکو تجربه بازی نیمه‌نهایی فصل پیش لیگ قهرمانان را هم دارد و خوب می‌‌داند که نباید اشتباه بازی مقابل الهلال در فصل پیش را تکرار کند.

فصل پیش برانکو و شاگردانش پس از بردن الاهلی عربستان، بیش از حد در شیرینی و جشن آن برد باقی ماندند و بی‌توجه به قدرت الهلال و تفاوت آن با قدرت الاهلی، با همان شیوه قبل به مصاف آبی‌پوشان عربستانی رفتند. آنجا نیز برانکو کامیابی‌نیا و انصاری را در اختیار نداشت و البته ستون دفاعی این تیم یعنی سیدجلال نیز همانند بازی با الاهلی در آن بازی حضور نداشت. طارمی نیز با محرومیت یک‌باره‌اش پرسپولیسی‌ها را در شوک فرو برد و نتیجه شکست سنگینی شد که عملا امید قرمزها برای رسیدن به فینال را در همان بازی رفت از بین برد. اکنون نیز برانکو برای بازی رفت مقابل السد کامیابی ‌نیا و انصاری را در اختیار ندارد ولی سیدجلال و شجاع می‌توانند زوج خط دفاعی پرسپولیس باشند. ضمن اینکه پرسپولیس یک سال است که به بازی نکردن با طارمی عادت کرده. با این شرایط بازی با السد در قطر، بازی سختی جلوه می‌کند. اما نکته امیدوارکننده جدال برگشت در تهران و در آزادی است که در مقابل دیدگان هواداران پرشور قرمز برگزار می‌شود.

برانکو از کامبک شاگردانش در برابر الدحیل به عنوان یک اتفاق بسیار مهم یاد کرد و عملکرد شاگردانش را ستود. او فصل پیش نیز پس از بردن الاهلی با جملاتی ستایش‌برانگیز که کمتر عادت به استفاده از آن دارد از بازیکنانش تشکر کرد. اما او نیز به خوبی انتقاداتی که از او و تیمش پس از بازی با الهلال در نیمه‌نهایی دوره قبل شد را به خاطر دارد. او بهتر از همه می‌داند که ستایش‌هایی که از او و تیمش بابت بردن الدحیل می‌‌شود تا قبل از بازی با السد کاربرد دارد و پس از آن این نتیجه بازی با السد است که واکنش رسانه‌ها و هواداران را نسبت به او و تیمش مشخص می‌کند. فصل پیش برانکو و تیمش به نوعی در فضای تمجید و تعریف از بازی الاهلی باقی ماندند و بدون راهکار مناسب تاکتیکی به مصاف الهلال رفتند. اما اکنون آنها نیاز دارند تا با تدبیر و تفکر مناسب به مصاف با السد بیندیشند. به جدالی که می‌تواند حماسه قرمزها در آسیا را تداوم ببخشد.

«تداوم حماسه» ماموریتی است که برانکو و تیمش باید آن را به سرانجام برسانند. تیم ۱۲ نفره پرسپولیس می‌تواند ماموریتی که تیم‌های پرستاره قبلی موفق به انجام آن نشدند را به سرانجام برساند. قرمزها تا به حال پنج بار در نیمه‌نهایی جام باشگاه‌های آسیا و لیگ قهرمانان متوقف شده‌اند. ماموریتی که تیم پرستاره استانکو در سال ۷۵ با عابدزاده، محرمی، پیروانی، میناوند، شاهرودی، باقری، مهدوی‌کیا، بزیک و خداداد عزیزی نتوانست انجام دهد را پرسپولیس محروم امسال می‌‌تواند به شکلی رویایی تکمیل کند. ماموریت تکمیل نشده پرسپولیس فصل پیش را امسال برانکو و شاگردان وفادار و سخت کوشش می‌توانند به سرانجام برسانند. السد برخلاف الهلال می‌تواند پل صعود پرسپولیس به فینال شود اگر در باد برد الدحیل نخوابید و از امروز به فکر بردن با همین داشته‌های نصفه و نیمه بود.

۱۲ ۲  
آی اسپورت
2018-09-20 14:25:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
مهران
پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷، ۱۴:۴۷
متن بسیار خوبی بود ...امیدوارم اشتباه فصل قبل تکرار نشه و با تدبیر و درایت اینبار از این مرحله صعود کنیم
پرسپولیس
پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷، ۱۵:۰۴
انشاالله میبریم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر