فهرست
گزارش روز: هفته چهارم، پرگل ترین هفته لیگ چهاردهم
گزارش روز: هفته چهارم، پرگل ترین هفته لیگ چهاردهم

گزارش روز: هفته چهارم، پرگل ترین هفته لیگ چهاردهم

آی اسپورت - هفته چهارم رقابت های لیگ برتر، پرگل ترین هفته لیگ چهاردهم تا به اینجا بود. این آمار از آن جهت می تواند امیدوارکننده باشد که طبیعتا تیم های در هفته های ابتدایی شرایط بدنی ایده آلی ندارند و می توان به این توجیه دل بست که هر چه لیگ جلوتر می رود، مسابقه ها با جذابیت و تعداد گل های بیشتری دنبال می شوند.

در هفته اول رقابت های لیگ، مجموعا 15 گل رد و بدل شد. در این هفته دو بازی با تساوی بدون گل به پایان رسیدند و در مجموع 5 تیم موفق به گلزنی نشدند. میانگین گلزنی این هفته، کمی کمتر از 2 گل در هر بازی بود. اوضاع در هفته دوم به مراتب بدتر نیز شد. در این هفته تنها 11 توپ از خط دروازه ها عبور کرد، 3 بازی به تساوی بدون گل انجامید و 9 تیم هیچ گلی به ثمر نرساندند. هفته سوم، 12 گل در خود داشت تا میانگین گلزنی در هر بازی لیگ در این هفته عدد 1.5 شود. در این هفته تنها یک بازی با تساوی صفر صفر به پایان رسید و 6 تیم از گلزنی بازماندند.

هفته چهارم، نخستین هفته ای بود که میانگین گلزنی در آن از عدد 2 عبور کرد. در 7 بازی نخست این هفته که همگی امروز برگزار شدند، 17 گل رد و بدل شد که آمار نسبتا خوبی برای فوتبال ایران به شمار می رود. هنوز هیچ یک از دیدارهای این هفته با تساوی بدون گل به پایان نرسیده اند و تا به اینجا، 5 تیم موفق به گلزنی به رقبا نشده اند. حتی اگر بازی فردای ملوان و پرسپولیس نیز با تساوی بدون گل به پایان برسد، باز هم میانگین گلزنی این هفته بیشتر از عدد 2 خواهد شد. 

     
آی اسپورت
2014-08-19 23:34:23
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر