فهرست
مرفاوی: رینالدو را به استقلال آوردند و گردن من انداختند/ بعد از اینکه توره چهره شد همان ها گفتند او را بخریم/ می گفتند مرفاوی بازیکن خارجی بازی نمی دهد
مرفاوی: رینالدو را به استقلال آوردند و گردن من انداختند/ بعد از اینکه توره چهره شد همان ها گفتند او را بخریم/ می گفتند مرفاوی بازیکن خارجی بازی نمی دهد

مرفاوی: رینالدو را به استقلال آوردند و گردن من انداختند/ بعد از اینکه توره چهره شد همان ها گفتند او را بخریم/ می گفتند مرفاوی بازیکن خارجی بازی نمی دهد

آی اسپورت- پس از رفتن مرفاوی از کادر فنی استقلال، خیلی کم دیده بودیم این مربی درباره تیمی که سال ها در آن حضور داشته صحبت کند ولی وقتی پس از بازی روز گذشته صبا و نفت مسجد سلیمان درباره بازیکن خارجی صبا سوال شد او خاطراتی از زمان حضورش در استقلال یادآور شد.

وی در خصوص عدم استفاده از مارکو اوره لیو آیوبلی که با عنوان بازیکن دارای سوابق خوب به صبا آمد، عنوان کرد: من نمی دانم رزومه دار بودن یعنی در تیم ملی برزیل بازی کرده است؟ هیچ اشکالی به این حرف نیست ولی بالاخره ما با آگاهی و مشاهده چند بازی او را جذب کردیم ولی ایشان یک مقدار مشکل دارد. نمی تواند به خوبی ارتباط برقرار کند و ما باتوجه به اینکه زمان کمی داشتیم، او را سریع اضافه کردیم که می خواستیم تیم سریعا جمع شود. زمان کمی در بستن تیم داشتیم و باید سریع با ذوب آهن بازی می کردیم که در آن بازی مارکو اوره لیو با تیم هماهنگ نبود. وقتی به زمین آمد مشخص بود با تیم هماهنگ نیست. به خاطر اینکه نمی شد با او ارتباط برقرار کرد، آن چیزهایی که به بازیکنان خودمان می توانستیم بگوییم، به او نمی شد گفت و این برای ما مشکل بود ولی به مرور زمان او خودش را آماده می کند.

مرفاوی تاکید کرد: گرچه قبلا بعضی از دوستان به ما لطف داشتند و گفتند ایشان بازیکن خارجی بازی نمی دهد. اشخاص دیگری بازی نمی دادند ولی گردن من انداختند. الان هم این بازیکن خارجی آمده و اگر بازی نکند می گویند این دوباره...!

وی یادآور شد: رینالدو را اصلا من به استقلال نیاوردم ولی گردن من انداختند و گفتند این به استقلال آورده است. دو سال هم قرارداد داشت و نمی شد بیرونش گذاشت. اگر می خواستیم رَدَش کنیم باید تمام پولش را همان موقع می دادیم. ما از او استفاده کردیم و افتاد گردن ما که این تیم ملی پرو بازی کرده است ولی مرفاوی آمده اینجا او را بازی نمی دهد! او اصلا یکسال در استقلال بازی نکرد ولی فصل دوم که من آمدم و از او استفاده کردم گردن من افتاد! الان هم فکر کنم بازی نکردن مارکو اوره لیو گردن من بیفتد.

سرمربی سابق استقلال تهران خاطر نشان کرد: آن زمان یک نفر از روی بی اطلاعی در یکی از خبرگزاری ها نوشته بود ابراهیم توره را مرفاوی آورده بود و خرابش کرد ولی ببینید الان رفته فرانسه بازی می کند. باید بدانید اولین کسی که ابراهیم توره را در استقلال می خواست من بودم، منتهی مربی که پیش ما آوردند خودش از اروپا بازیکن داشت و کوییکه را در استقلال گذاشت که باعث شد ابراهیم توره جای دیگری برود. سال بعد وقتی من از استقلال رفتم و مربی دیگری آمد، چون ابراهیم توره جای دیگر چهره شده بود او را گرفتند آوردند؛ درصورتی که همان ها مخالفت می کردند که نه، ابراهیم توره را نیاوریم و کوییکه را جذب کنیم که مال یونگ بود و هفتگی به او پول می داد.

وی اظهار داشت: زدن این حرف ها هیچ اشکالی ندارد، چراکه بعضی مواقع آدم باید حرف هایی بزند که گردنش نیفتد. آن ها گردن ما افتاد، اشکالی ندارد.

  ۵  
آی اسپورت
2014-08-20 09:55:53
نظر دهید

۵ نظر
-
چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۴۲
صمد سر طلایی , همه ما استقلالی ها دوست داریم
اما رینالدو رو هر کسی آورد دستش درد نکنه ولی شما چرا به همچین بازیکنی بازی ندادی ؟؟؟؟ این کار شما درست نبود
-
چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۳، ۱۶:۱۱
صمد مرفاوی برگرد به تیمت
من
چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۳، ۱۶:۳۳
چی میگی صمد؟
ناصرخان
چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۳، ۱۶:۳۳
همه آبیا
پرویز
پنجشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۳، ۰۸:۲۴
بهترین مربّی ایرانی . دوستت داریم .
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر