فهرست
گزارش روز: هفته چهارم، اجبار برای گل زدن!
گزارش روز: هفته چهارم، اجبار برای گل زدن!

گزارش روز: هفته چهارم، اجبار برای گل زدن!

آی اسپورت - پس از پشت سر گذاشتن یک هفته نامید کننده از نظر تعداد گل های رد و بدل شده در هفته سوم لیگ برتر دوره چهاردهم، هفته چهارم شرایط نسبتاً متفاوتی از این حیث داشت به طوری که در سه بازی بیش از 2 گل زده شد و تاکنون هیچ مسابقه ای در این هفته با تساوی بدون گل، خاتمه نیافته. این در حالی است که در سایر بازی های هفته چهارم که چندان پر گل هم نبود، بازی های مهیجی شاهد بودیم. به طور مثال در بازی تیم های پدیده با تراکتور و دربی اهواز، موقعیت های گلزنی فراوانی ایجاد شد و اگر مهاجمین در این دو دیدار دقت بیشتری به خرج می دادند، آمار گل های زده این هفته از 17 گل هم بیشتر می شد. البته آخرین بازی هفته و مصاف ملوان-پرسپولیس هنوز باقی است و می توان امیدوار بود میانگین گل زده در هفته چهارم از این تعداد هم بهتر شود. اما سوال اساسی این است که چرا با وجود 12 گل به ثمر رسیده در 8 مسابقه هفته گذشته، این بار هفته پرگلی را تا بدین جا پشت سر گذاشته ایم؟
گلزنی یک توفیق اجباری
مجید جلالی که از مهمترین منتقدان تدابیر دفاعی کی روش در جام جهانی 2014 بود خود در تیم سایپا تا پایان هفته سوم گرفتار معضلی به نام ناکامی در گلزنی بود. او که اصلاً دوست نداشت بیش از این از صحبت هایش علیه خودش استفاده شود در بازی هفته چهارم فارغ از به ثبت رسیدن هر نتیجه ای در پی دستیابی به گل بود تا در نهایت همین مساله از مهمترین عوامل پر گل شدن بازی استقلال-سایپا شود. ضمن آنکه نمی توان از باخت هفته گذشته استقلال مقابل سپاهان گذشت که آبی ها را وادار کرده بود، تا واپسین دقایق به دنبال پیروزی باشند و به دنبال گلزنی. آنها به همین خاطر در بیشتر دقایق بازی در دفاع بی نظم و در حمله پر تعداد بودند.
البته استقلال و سایپا تنها تیم های مجبور این هفته نبودند! نفت تهران که در کمال تعجب با سه گل، سپاهان 9 امتیازی را از پیش رو برداشت نیز به دلیل کسب نتایج ضعیف در هفته های گذشته محکوم به پیروزی و گلزنی بود. و برای دستیابی به این هدف چه تیمی بهتر از سپاهان مغرور و یک نیمه ده نفره! ذوبی ها و راه آهنی ها هم از این قاعده مستثنی نبودند. نتایج نه چندان مناسب استیلی و گل محمدی باعث شده بود تا آنها از باختن واهمه داشته باشند و این ترس، به خصوص میزبان اصفهانی را وا داشت که تا لحظه آخر برای رسیدن به گل و امتیاز بجنگد.
این ذهنیت و تمرکز نداشتن در امور دفاعی که منجر به اشتباهاتی از جانب مدافعین و دروازبانان هم شد در هفته چهارم لیگ تا حدود زیادی احتیاط را از تیم های لیگ برتری دور کرده بود و تاثیرگذاری فراوانی بر تفکر مربیان گذاشته بود. آنها تثبیت جایگاهشان را در نتیجه گرفتن می دیدند و این خود عاملی بود برای تمرکز کردن بر روی تفکرات هجومی و نه رفتن به لاک دفاعی.
هرچند بعید به نظر می رسد هر هفته این روند خوب گلزنی ادامه یابد اما هفته چهارم نشان داد می توان به امید روزهای پر گل در بازی های باشگاهی نشست و با این دلخوشی به هفته های آتی نگریست.

  ۲  
آی اسپورت
2014-08-20 11:34:42
نظر دهید

۲ نظر
ali
چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۳، ۱۲:۱۳
2rost mige dadashemon manam moafegham be shart perspolis tarso bazi nakone bazam gol dare in hafte
عباس
چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۳، ۱۲:۱۵
واقعا مجبور بودن حالمون از بازیای هفته ÷یش به هم خورد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر