فهرست
گزارش روز: خرج کردن یا خرج نکردن؛ مسئله این است!
گزارش روز: خرج کردن یا خرج نکردن؛ مسئله این است!

گزارش روز: خرج کردن یا خرج نکردن؛ مسئله این است!

کارلو گارگانزه

آی اسپورت- پنجره نقل و انتقالات در کمتر از دو هفته آینده بسته می شود و تعدادی از باشگاهها باید خود را برای یک فصل فاجعه بار آماده کنند مگر آنکه قبل از بسته شدن بازار نقل و انتقالات، تیم خود را تقویت کنند.

تا دو هفته آینده پنجره نقل و انتقالات برای لیگ های اصلی اروپا بسته می شود. این بازار در تاریخ 1 سپتامبر در ساعت 18برای بوندسلیگا، در ساعت 23 به وقت محلی برای سری آ و نیمه شب در اسپانیا، انگلستان، فرانسه و هلند به پایان می رسد.

تا همین الان هم در این تابستان نقل و انتقالات بزرگ وگران قیمتی زیادی دیده شده است، بارسلونا ریخت و پاش زیادی برای لوئیس سوارس داشته است، رئال مادرید برای خامس رودریگس و تونی کروس؛ و لیگ برتر انگلیس در آستانه شکستن رکورد برای هزینه صرف شده در بازارنقل و انتقالات تابستانی است.

اما، در حالی که بعضی  از برندگان و بازندگان این بازار روشن می شوند، تعدادی از باشگاه های در بیرون آوردن دسته چک خود خساست به خرج داده اند و به نظر می آید که فصل فاجعه آمیزی داشته باشند؛ مگر اینکه آنها خیلی سریع دست به کار شوند. در زیر پنج باشگاه که باید در دو هفته آینده دست به جیب ببرند، معرفی شده اند.منچستر یونایتد

همانطور که شکست 2-1 منچستر یونایتد در خانه به سوانسی در آغاز لیگ برتر نشان داد، لوئی فن خال نمی تواند با دست خالی معجزه کند. به غیر از شاهکار او در آلکمار هلند، این مربی هلندی هیچوقت کار خود را با چنین مجموعه ای ضعیفی از بازیکنان آغاز نکرده بود. یا آنطور که هافبک قدیمی لیورپول آنها را توصیف کرده است : \"ضعیف ترین تیم یونایتد در 20 سال اخیر\"

تنها بازیکنان تیم فن گال که واقعا به کلاس منچستر یونایتد می خورند، دیوید دخه آ، وین رونی و رابین ون پرسی هستند. باشگاه چند ماه گذشته را به درگیر شدن با نام های بزرگ و گران قیمتی مانند آرتورو ویدال، خوان کوادرادو، مت هوملس و کوین استروتمن سپری کرده است اما در فاصله دو هفته تا پایان نقل و انتقالات تا کنون فقط با آندره ارره را، لوک شاو و مارکوس روخو قرارداد بسته است و هیچ کدام از آن بازیکنان بزرگ به این تیم ملحق نشده اند.

منچستریونایتد به بازیکنان کلاس بالا در دفاع و هافبک نیاز دارد. گزینه های فعلی فن خال را برای نفرات مرکز خط دفاعی فیل جونز، جانی اوانز، کریس اسمالینگ و تایلر بلکت هستند که به هیچ وجه حتی نزدیک به استانداردهای  لیگ قهرمانان هم نیستند. گزینه های برای مرکز خط میانی برای یونایتد بسیار محدود هستند و این در حالی است که یونایتد نیاز دارد تا برای قهرمانی در لیگ برتر رقابت کند.

اگر قهرمان فصل 13-2012  لیگ برتر می خواهد فصل را در جمع چهار تیم بالای جدول به پایان برساند و در بین چهار تیم برتر قرار گرفته و به لیگ قهرمانان یعنی جایی که به آن تعلق دارد بازگردد، باید حداقل با دو یا سه بازیکن برتر در چند هفته آینده قرار داد ببندند.آث میلان

میلان در فصل 14-2013 فصل فاجعه باری را به نمایش گذاشت، به پایان رساندن سری آ در رتبه هشتم و استفاده از سه سرمربی در شش ماه بسیار نگران کننده بود. لیگ جدید هم بسیار ناامید کننده خواهد بود مگر آنکه سیلویو برلوسکونی، کیف پول خود را قبل از بسته شدن نقل و انتقالات باز کند. در دیدارهای پیش فصل، روسونری به المپیاکوس، منچستر سیتی، لیورپول و والنسیا باخت و در مجموع از این تیمها 12 گل دریافت کرد.

با وجود خرید بازیکنان مانند دیه گو لوپس، الکس و جرمی منز، میلان باید به طور قابل توجهی در تمامی بخش ها تقویت شود. دفاع و هافبک میلان پر از بازیکنان متوسط و سن بالا است، در حالی که در حمله، استفان الشعراوی از آسیب دیدگی بلند مدت بازگشته است و ماریو بالوتلی به دلیل حاشیه های خارج از زمین خود به هیچ وجه بازیکن مطمئنی نیست.

اولویت پیپو اینزاگی این است که برای سیستم 3-3-4 جدید خود یک بال راست کلاس بالا جذب کند؛ با 20 میلیون یورو آلسیو چرچی گزینه مناسبی برای او به نظر می رسید. اما هرچند این بازیکن تورینو می تواند تحرک را به تیم او تزریق کند اما نمی تواند همه کمبود های او را جبران کند به خصوص زمانی که تیم او درمقابل هافبک های تیم هایی مانند یوونتوس، رم، لاتزیو، فیورنتینا و حتی اینتر روبرو می شود. متاسفانه، مدیر باشگاه آدریانو گالیانی پول بسیار کمی برای خرید بازیکن داده شده است و او مجبور است قبل از اینکه با بازیکنی مانند چرچی قرار داد ببندد، باید  بازیکنان خود را بفروشد(در هر صورت همین حالا هم چرچی به  اتلتیکو مادرید نزدیک تر است). اهداف سطح پایین تری مانند عادل تاعرابت در حال حاضر واقعی تر به نظر می رسند.موناکو

در همین زمان در سال گذشته، موناکو شبیه باشگاهی بود که قرار است در آینده تبدیل به باشگاه فوق العاده بعدی در اروپا شود. این تیم مونت کارلویی، سرمایه گذاری 166 میلیون یورویی برای  جذب بازیکنانی مانند ستاره کلمبیایی رادامل فالکائو و خامس رودریگس، و همچنین ژوائو موتینیو ، جفری کندوگبیا و اریک آبیدال انجام داد.

اما پس از مسجل شدن بازگشت آنها به لیگ قهرمانان، با دوم شدن در لیگ 1 فرانسه، خرج کردن های دیمیتری ریبولوفلف متوقف شد. بازیکنان سطح پایین تر مانند ایمن عبدالنور از تولوز آورده شده اند، در حالی که ستاره آنها خامس رودریگس به رئال مادرید فروخته شده است و سازمان دفاعی تیم نیز آبیدال را از دست داده است. این بازیکن به المپیاکوس رفته است.

 شروع موناکو در فصل جدید فاجعه بار بوده است. آنها تیم دوم در انتهای لیگ 1 هستند، بدون امتیاز از دو بازی،  موناکو روز یکشنبه با نتیجه 4-1 مقابل بوردو در هم کوبیده شدند. با تیم فعلی خود، حتی رسیدن به  لیگ قهرمانان برای سال آینده می تواند برای آنها بسیار سخت باشد مگر اینکه یک زوج خط دفاعی خریداری شود. ژائو موتینیو همچنان ناامید کننده است و تزریق خون جدید در خط میانی و حمله ضروری به نظر می رسد، تا او در نهایت بتواند سطح واقعی خود را نشان دهد. عدم انجام این کار حتی ممکن است باعث شود فالکائو به درب خروج باشگاه، بیش از پیش نزدیک شود.هامبورگ

پس از گذشت یک فصل کابوس وار در سال گذشته ، هامبورگ نیاز به صرف خرج بسیار بزرگی برای جلوگیری از سقوط تحقیر آمیز از بوندسلیگا در رقابت های این فصل دارد. تیم آی ام تک آرنا تنها از طریق بازی پلی آف در ماه می توانست در لیگ باقی بماند و تاکنون در این تابستان خریدی که اعتماد به نفس لازم را به این تیم برگرداند،  انجام نداده اند. بسیاری از بازیکنان تیم بیش از حد مسن هستند و یا کارایی بالایی ندارند، و آنها توانایی لازم برای اضافه کردن استعداد کافی به تیم خود را ندارند.

23 میلیون یورویی که آنها تا کنون خرج کرده اند ، بخش بزرگی از آن برای خرید یوهان ژورو و پیر میشل لاسوگا بوده، که در فصل گذشته هم به صورت قرضی در تیم بوده اند. والون بهرامی و نیکلای مولر می توانند خریدهای مناسبی به نظر برسند، اما خط هافبک آنها هنوز هم نیاز مبرمی به بازسازی دارد. مهمتر از همه، از دست دادن هاکان کالهانوگلو به بایر لورکوزن است که باید با امضا با یک بازیکن باکیفیت تر جبران شود.فاینورد


فاینورد توانست مقدار زیادی منابع مالی با انتقال داریل یانمات، استفان دی فری، برونو مارتینز و گرازیانو پله بدست آورد، با این حال آنها تمایلی به صرف این پول برای تقویت تیم خود ندارند. بال تیم هیرنوین، بلال باساکیکگلو، تنها بازیکن شاخصی است که تا کنون به این تیم اضافه شده است و آنها در هفته های ابتدایی لیگ در فصل 15-2014 در زمین متحمل فشار زیادی شده اند.

فاینورد  در مسابقات مقدماتی لیگ قهرمانان بسیار قدرتمند ظاهر شد، در حالی که آنها در بازی خود در اردیویسه در مقابل دن هاگ و هیرنوین چندان تاثیر گذار ظاهر نشده اند- بدست آوردن یک پیروزی اتفاقی در دقایق پایانی در مسابقه قبلی و کسب یک امتیاز در مسابقه قبل از آن. اگر فاینورد می خواهد به هر صورت شانسی برای کسب عنوان قهرمانی در این فصل داشته باشند، به شدت نیاز  دارند در دو هفته آینده خرج کنند. و در صورتی که موفق قرارداد بستن با مهاجم باکیفیت جدیدی نشوند، آنها حتی در قرار گرفتن بین سه تیم اول دچار مشکل خواهند شد.

ترجمه: امین نیک بخش

  ۲  
آی اسپورت
2014-08-20 23:00:24
نظر دهید

۲ نظر
-
چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۳، ۲۰:۵۰
موناکو به بوردو باخت نه به پورتو اسپورت جان
-
پنجشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۱۵
منچستر میتونه با خرید دیماریا هم اوضاع خودشو بهتر کنه هم دیماریا رو از نشستن روی نیمکت و حیف شدن نجات بده.بخر دیگه این لعنتی رو.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر