فهرست
چرا رئال باید دی ماریا را حفظ کند؟
چرا رئال باید دی ماریا را حفظ کند؟

چرا رئال باید دی ماریا را حفظ کند؟

آی اسپورت- این یک دیدار کلاسیک درخشان نبود. تا 12 دقیقه مانده به پایان دیدار، رئال مادرید و اتلتیکو در حال رفتن به سمت یک تساوی کسل کننده بودند که در اواخر بازی هیجان آغاز شد و صحنه های کمی برای ماندن در حافظه طرفداران دو تیم خلق شد؛ این اتفاق از زمان ورود آنخل دی ماریا  رخ داد.

رئال از پیروزی سوپر جام اروپا مقابل سویا به این بازی آمده بود. بال آرژانتینی برای این دیدار،  بار دیگر بازی را از روی نیمکت شروع کرده بود  و حتی زمانی که کریستیانو رونالدو به خاطر آسیب دیدگی در بین دو نیمه از بازی خارج شد، هنوز روی نیمکت بود.

خامس رودریگس که در تابستان با امضای قرارداد به مادرید آمده است، به جای رونالدو به زمین رفت  تا خود را با خط هافبک سه نفره شامل  ژابی آلونسو از عقب و لوکا مودریچ و تونی کروس در کنار، هماهنگ کند. اما درخشش لازم را نداشت.

آخرین باری که این دو تیم در فینال لیگ قهرمانان در ماه می گذشته، در لیسبون همدیگر را ملاقات کردند، ، حرکت فوق العاده دی ماریا در میانه زمین بود که گرت بیل  را راه انداخت تا او گل تعیین کننده را در وقت اضافه به ثمر برساند؛ پس از آنکه سرجیو راموس توانست گل تساوی بخش را به شکل دراماتیکی در ثانیه های پایانی به ثمر برساند.

با خروج رونالدو، نمایش پایین تر از انتظار بیل و عدم تطابق خامس با محیط جدید، رئال انرژی بی حد و حصر هافبک آرژانتینی را در روز سه شنبه کم داشت، با تهدیدهایی که  او در مقابل مدافعان رقیب ایجاد می کند و شور و شوق که به طور کلی برای تیم به ارمغان می آورد.هنگامی که او به بازی آمد ، بلافاصله درخشش به بازی رئال بازگشت؛ در ابتدا دو فرصت توسط او ایجاد شد که مدافعان اتلتیکو را به هم زد و سه دقیقه بعد، مادرید گل برتری را به ثمر رساند. اگر چه به طور مستقیم در گل خامس شرکت نداشت، دی ماریا توانست در تیم خود تاثیر روانی قابل توجهی ارائه دهد- و این اتفاق به گل منجر شد.

دیه گو سیمونه، سرمربی آتلتیکو، در پایان بازی گفت: \"بازی با دی ماریا تغییرکرد. این منطقی است - او بهترین بازیکن آنها است او بازیکنی است  به احتمال زیاد می تواند موقعیت های گل زیادی در نیمه زمین حریف خلق کند.\"

شاید  این ها بازی ها روانی  مربی آرژانتینی پیش از بازی برگشت در روز جمعه باشد، اما در هرصورت که حرف او درست باشد یا نه ، یک چیز قطعی است - مادرید بازیکن دیگری مثل دی ماریا ندارد.

اما با اطلاع از اینکه ممکن است که این بال کناری باشگاه را ترک کند، آنچلوتی کلمات خود را بسیار با دقت انتخاب کرد. \"دی ماریا یکی از بهترین بازیکنان ماست. اما من فکر می کنم سیمونه، کریستیانو، که موفق به کسب توپ طلا شده است و بیل، که در لیسبون گل قهرمانی را به ثمر رساند، فراموش کرده است. دی ماریا بازیکن رئال مادرید است و من او هروقت بخواهم از او استفاده خواهم کرد.\"

آنچلوتی می خواهد دی ماریا بماند و بازیکن آرژانتینی هم می خواهد به درخشش خود در سانتیاگو برنابئو ادامه دهد- اگر باشگاه بتواند خواسته های او را برای دستمزد جدید برآورده کند می تواند قرارداد او را  در این تابستان تمدید کند.

سرخیو راموس در میکس زون بعد از بازی گفت : \" دی ماریا می داند که در رئال مادرید شرایط برای او چگونه است و همین طور او می داند در تیم های دیگر شرایط چه طور است. اجازه دهید تا تمام چیزها را سبک و سنگین کند  و بعد تصمیم بگیرد که آیا می خواهد که تیم را ترک کند یا نه، اما این باشگاهی است که شما می خواهید که برای همیشه در آن بمانید، بنابراین من فکر نمی کنم او بخواهد باشگاه را ترک کند.\"

اهمیت این بال  در فصل 14-2013 افزایش یافته است. پیش از آن نمایشهای او متناقض و اغلب نا امید کننده بود اما دی ماریا آنچلوتی را تحت تاثیر قرار داد،  پس از  آنکه انتقالی  مشابه را در تابستان گذشته به هم زد و در باشگاه ماند و این مربی ایتالیایی تصمیم گرفت از او برای پر کردن جای خالی مسوت اوزیل استفاده کند.


هر چند این بازیکن 26 ساله خود را بر روی نیمکت دید، اما یک بازیکن کلیدی برای آنچلوتی در شکل دادن  خط میانی مادرید به شمار می رود و با توجه به ویژگی های هجومی،  این بازیکن تقریبا مثل دو بازیکن در یک نفر است. او فوق العاده کار کرده است.

این بازیکنی آرژانتین در در فینال کوپا دل ری، گل قهرمانی رئال مقابل بارسلونا را به ثمر رساند و در لیسبون و در راه بردن لا دسیما، پاس گل فوق العاده ای به بیل برای به ثمر رساندن گل مقابل اتلتیکو داد. بدون دی ماریا، آن اتفاق هرگز ممکن نبود.

بنابراین در حالی که کروس به نظر یک خرید فوق العاده در خط میانی به نظر می رسد و خامس قطعا به یکی از بهترین بازیکنان فوتبال جهان تبدیل خواهد شد، مادرید باید قدرت خود را در عمق بازی در این فصل افزایش دهد، جایی که آنها برای قهرمانی در لالیگا ، کوپا دل ری، جام باشگاه های جهان و تلاش برای تبدیل شدن به اولین تیم که موفق به دفاع از عنوان قهرمانی خود در لیگ قهرمانان  (از زمانی که این رقابتها در قالب جدید از سال 1993 انجام می شود) تلاش خواهند کرد.

با  حضور خامس و درگیری رونالدو با آسیب دیدگی، دی ماریا به خوبی می تواند کلید موفقیت مادرید در طول فصل باشد، درست مانند آنچه که او سال گذشته انجام داد؛ واضح است که رئال باید او را نگه دارد.

 

 ترحمه: امین نیک بخش

     
آی اسپورت
2014-08-20 22:49:33
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر