فهرست
تیم منتخب هفته چهارم لیگ ؛ هفته هافبک ها
تیم منتخب هفته چهارم لیگ ؛ هفته هافبک ها

تیم منتخب هفته چهارم لیگ ؛ هفته هافبک ها

آی اسپورت- هفته ی چهارم رقابت های لیگ برتر با دیدار پرسپولیس و ملوان به پایان رسید که در آن به غیر از استقلال همه ی تیم های بزرگ شکست خوردند و البته بازی های پر گلی را شاهد بودیم. علاوه بر اینکه گل های زیبایی هم در هفته چهارم شاهد بودیم، ستاره هایی هم خودشان را وارد تیم ستاره های هفته کردند که در سه بازی گذشته اسم شان در این لیست نبود.

در این فهرست 11 تایی تیم منتخب هفته ی آی اسپورت را مشاهده خواهید کرد ؛ تیمی که البته می تواننست چند نام دیگر را هم در خود داشته باشد ؛ از هادی محمدی ذوب تا کمال کامیانی نیا و از سروش رفیعی و چاگو و حتی کاوه رضایی. 

دروازه بان:

مهرداد طهماسبی: صبا دومین پیروزی اش را برابر نفت کسب کرد تا صمد مرفاوی نتایج فوق العاده ای را در اوایل فصل کسب کند. صبا در دیدار با نفت با حساب دو بر صفر پیروز شد اما اصلا تیم برتر میدان نبود. مهرداد طهماسبی در نیمه ی دوم چندین بار تیمش را از گل خوردن نجات داد تا سرانجام شاگردان مرفاوی در یک ضد حمله ، گل دوم را بزنند تا خیال شان از پیروزی راحت شود. پس مهرداد طهماسبی را به عنوان دروازه بان تیم منتخب هفته انتخاب می کنیم.

مدافعان

میلان یووانویچ: مدافع خوش استیل مونته نگرویی اولین گلش را در لیگ ایران به ثمر رساند تا پدیده هم چنان در رتبه های بالایی لیگ برتر قرار بگیرد. میلان که نسبت به دیگر خارجی های پدیده اسم و رسم دارتر است با ایگور پراهیچ خط دفاعی مستحکمی را تشکیل داده است. پدیده در چهار بازی 1 گل دریافت کرده که آن هم روی ضربه ایستگاهی بوده است. آقای میلان شما هم وارد تیم منتخب هفته شده اید، به امید دیدار مجدد...

 امین حاج محمدی: رهبری خط دفاع نفت و ایستادگی برابر خط حمله ی وحشتناک سپاهان باعث می شود حاج محمدی را وارد تیم منتخب هفته کنیم. او در دیدار با تیم صدرنشین در خط دفاع بی نقص بود و پریرا و شریفی را از کار انداخت.


یوسف وکیا: پس از بازی های خوب میلاد فخرالدینی و حضورش در تیم هفته، این بار نوبت یوسف وکیا بود که خودش را به عنوان یک پدیده معرفی کند و وارد تیم منتخب شود. وکیا که با اعتماد اسکوچیچ از ابتدای لیگ به میدان رفت، بازی های خوبی را از خودش به نمایش گذاشت و این هفته هم گل 3 امتیازی را در دربی اهواز به ثمر رساند. مطمئنا از وکیا بیشتر خواهیم شنید.
هافبک ها: 

امید ابراهیمی: او را می توان ستاره ی بی چون و چرای هفته ی چهارم معرفی کرد. امیر قلعه نویی هفته ی گذشته و پس از باخت در اصفهان به طرز عجیبی از ابراهیمی تعریف و تمجید کرد و گفت که اگر ابراهیمی در جام جهانی به میدان می رفته ، تیم ملی به مرحله ی بعد صعود می کرد. ابراهیمی هم در دیدار با سایپا برای سرمربی اش سنگ تمام گذاشت و یک تنه استقلال را به پیروزی رساند. او شکست استقلال را با یک ضربه آزاد فوق العاده به تساوی تبدیل کرد و در دقیقه 93 هم یک پیروزی شیرین به استقلالی ها هدیه داد. با ادامه ی این روند به تیم ملی باز خواهی گشت آقای ابراهیمی.

ایوب کلانتری: هافبک فصل گذشته ی فولاد در آخرین روزهای نقل و انتقالات به صبا پیوست و در دیدار با نفت یک گل از روی ضربه آزاد به ثمر رساند. کلانتری در این دیدار در میانه میدان هم خوب جنگید و شایسته حضور در تیم هفته بود. 

جاسم کرار : او در بازگشتش به ایران متحول شده و خط هافبک استقلال را حسابی اکتیو کرده است. کرار در این هفته یک گل فوق العاده به ثمر رساند که مدت ها بود مانند آن را در لیگ ندیده بودیم. اگر کرار آمادگی اش را تا انتهای فصل حفظ کند استقلالی ها به جام قهرمانی خیلی نزدیک خواهند بود.

ایمان مبعلی: ایمان در میانه میدان همان مهندس قدیم بود و سپاهانی را به زانو در آورد. او مرکز زمین را در کنترل خودش نگه داشته بود و عملا از ارکان پیروزی شیرین نفت تهران برابر سپاهان بود. ایمان با یک گل می توانست هفته ی خوب خودش را تکمیل کند، اما خوب بدون گل هم او لایق حضور در تیم هفته است.مهاجمین: 

مهرداد اولادی :این پاداش کوچکی است بر عملکرد بازیکنی که فکر می کردیم تمام شده است ؛ اما مهرداد در بازی پرسپولیس کارش را کرد و باز هم دروزاه پرسپولیس را به پاشنه چرخاند . 

علی قربانی: قاتل پرسپولیس، سپاهانی ها را هم به آتش کشید و دو گل شیرین وارد کیسه ی تیم صدرنشین جدول کرد تا خودش را به علی منصور ثابت کند. علی قربانی که همیشه حکم یک ذخیره طلایی را دارد ، در این فصل می تواند بازیکن ثابت نفت باشد. البته گل های او اکثرا موجب شادی استقلالی ها می شود.

  ۵  
آی اسپورت
2014-08-21 14:56:35
نظر دهید

۵ نظر
داماشی
پنجشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۳، ۱۰:۵۷
لیگ برتر 14 را شرح دهید

چهار هفته است که چهاردهمین دوره رقابتهای لیگ برتر ایران آغاز شده است ، لیگی که به ظاهر باید بسیار جذاب دنبال شود، بازیکنان ملی پوش میلیاردی که در تیمهای مختلف پخش شده اند. لیگی با 6 داربی که از تعداد داربی بسیاری از لیگهای معتبر اروپا نیز بیشتر است!
1- استقلال - پرسپولیس (داربی سنتی ایران که بیش از نیم قرن قدمت و میلیون ها بیننده دارد )
2- سپاهان - ذوب آهن (داربی پرافتخارترین های لیگ)
3- فولاد خوزستان - اس صنعتی خوزستان (داربی قرمز و آبی جنوب)
4- تراکتورسازی - گسترش فولاد تبریز (داربی آذری های پرشور)
5- نفت تهران - راه آهن (داربی ریشه داران)
6- سایپا - پیکان (داربی خودروسازان)
ضمن اینکه بازی تیمهای تهرانی نظیر پرسپولیس نفت و یا استقلال راه آهن و ... را داربی حساب نکردم که اگر آنها نیز اضافه شوند از تعداد انگشتان دو دست بیشتر می شوند.
به ظاهر باید لیگ با این همه داربی حساس و زیبا دنبال شود ولی افسوس...
به ترتیب داربی ها را بررسی میکنیم
1- استقلال - پرسپولیس ، خیلی وقت است که عده ای بر این باورند که نتیجه این داربی از قبل مشخص می شود گرچه هرگز اثبات نشده ولی همین بس که امسال در قرعه کشی لیگ برتر اعتراف شد که تاریخ برگزاری این مسابقه قرعه کشی نمی شد و مصلحت در این بود که در هفته های میانی لیگ برگزار گردد! از همه اینها بگذریم چیزی که مشهود است این داربی دیگر هیچ جذابیتی برای هواداران ندارد و این را می توان از مصاحبه های بعد از بازی هواداران مشاهده کرد و یا تصاویر چرت سرپرست تیم و تماشاگران حاضر در استادیوم گواه این قضیه است، آمار افتضاح شوت و پاس و تعداد کم گل و بهانه های استرس و خستگی و ... را هم در نظر بگیرید.
2- سپاهان - ذوب آهن ، دو تیمی صنعتی پولداری که افتخارات بسیاری در لیگ برتر و جام حذفی و حتی آسیا کسب نموده اند ولی داربی آنها رنگ و بوی داربی ندارد، چرا که تنها تیم سپاهان است که هوادار دارد و بجز چند لیدر باشگاه ذوب آهن در این داربی همواره استادیوم زرد پوش است.
3- فولاد خوزستان - استقلال صنعتی اهواز ، مسابقه ای که همین چند روز پیش برگزار شد، نه هیجانی و نه استقبال تماشاگری، چرا که هرگز اهوازی ها استقلال صنعتی را جایگزین تیم محبوب و با ریشه استقلال اهواز نمی دانند.
4- تراکتور- گسترش فولاد تبریز ، آذری هایی که پرشورهای لیگ لقب گرفته اند هرگز به این بازی به چشم داربی نگاه نکرده اند، چرا که گسترش نه هواداری دارد و نه تیم قدرتمندی که بتواند برای تراکتور رقیب محسوب شود.
5- نفت تهران - راه آهن ، این دو تیم که به عنوان تیمهای ریشه دار و با قدمت محسوب می شوند و همواره در سطح اول فوتبال کشور حضور داشته اند هرگز نتوانستند برای هیچ یک از بازیهای خود هواداری به استادیوم بکشند.
6- سایپا - پیکان ، تیمهایی که نمی دانیم متعلق به کرج و قزوین هستند و یا تهرانی، در هر دو صورت هواداری ندارند و فقط به کمک رسانه ها داربی خودرو سازان خوانده می شوند.
به هر حال نمی توان از هیچ یک از این داربی ها انتظار هیجان داشت و تنها داربی که در چند سال اخیر می توانست شور و هیجان را در زنده نگاه دارد داربی شمال کشور ملقب به الگیلانو بود. مسابقه ای که از ساعتها قبل تماشاگران در استادیوم حاضر می شدند و تا ساعتها بعد در خیابانها شعار می دادند. مسابقه ای که هرگز از جذابیتش کاسته نشد و یک فوتبال ناب شمالی را شاهد بودیم. فوتبالی که با حضور هواداران پرشور رنگ و لعاب بهتری می گرفت و کل کل هواداران تا سالها ادامه می یافت.
شاید بتوان به حضور اندک تماشاگران نفت مسجد سلیمان که برای اولین بار در لیگ برتر حاضر شده اند امید داشت، گرچه آن تیم نه استادیومی دارد و نه آنچنان هواداری که بتواند نوید داربی جنوب بین این تیم و فولاد را بدهد.به هر حال تیم نفت آبادان هم که هوادار داشت در خاموشی لیگ یک بسر می برد و به راحتی شعار آبادان برزیلته توسط هواداران فولاد مصادره شد.
نمیدانم فوتبال بی تماشاگر چه ارزشی دارد، تهرانی که بیش از 10 میلیون جمعیت دارد کمتر از 1000 نفر از بازی های استقلال و پرسپولیس دیدن می کنند، حتی در بازی دیروز ملوان پرسپولیس در انزلی هم نیمی از استادیوم خالی بود. از صبا و پدیده هم نمی توان انتظار تماشاگر داشت.
فوتبال ایران تبدیل شده به لیگ تیمهای بدون تماشاگر و تماشاگران بدون تیم
_________________
سید استقلالی سرباز ژنرال
پنجشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۳، ۱۱:۳۳
ترکیب خوبی
fooladfc
جمعه ۳۱ مرداد ۱۳۹۳، ۰۱:۳۶
به غیر از استقلال همه ی تیم های بزرگ شکست خورده اند بعد اونوقت فولاد تیمه بزرگی نیست??????!!!!
fooladfc
جمعه ۳۱ مرداد ۱۳۹۳، ۰۱:۳۶
به غیر از استقلال همه ی تیم های بزرگ شکست خورده اند بعد اونوقت فولاد تیمه بزرگی نیست??????!!!!
fooladfc
جمعه ۳۱ مرداد ۱۳۹۳، ۰۱:۳۶
به غیر از استقلال همه ی تیم های بزرگ شکست خورده اند بعد اونوقت فولاد تیمه بزرگی نیست??????!!!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر